Wypadek na Staszica. Ranna rowerzystka!

Image

Do tego zdarzenia doszło w czwartek 4 sierpnia br. około godziny 13:10. Ranna na wskutek potrącenia kobieta została odtransportowana karetką do szpitala.

Jadąca jednośladem po pasie wyznaczonym dla rowerów rowerzystka, podczas przekraczania uliczki osiedlowej, została potrącona przez kierującą Skodą Fabią (auto na szczecińskich numerach rejestracyjnych) kobietę. Poszkodowana upadając doznała złamania nogi.

Na miejsce przyjechały dwa wozy bojowe straży pożarnej, patrol policji ze stalowowolskiej drogówki i Zespół Ratownictwa Medycznego. Ze względu na poważne obrażenia ciała, których doznała rowerzystka, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~fgh

Rowerzysta nie może przejeżdżać na przejściu dla rowerzystów na zasadzie "jadę i mam wszystko w d". Musi zwolnić tak żeby zareagować, gdy pojazd jednak się nie zatrzyma. Zwłaszcza jak widzi pojazd z obcą rejestracją, to może napotkać niezapoznanego z terenem kierowcę.

~Likier ka..

Zabrać prawo jazdy

~Vateusz

Nie wiem jak duże spięcie w inkubatorze musieli mieć ci wszyscy idioci doszukujacy się winy po stronie cyklistki. Chyba bardziej prostego i klarownego przykladu wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę, ciężko tutaj szukać. Pani jechała właściwym pasem, główną drogą. To samochod włączał sie do ruchu; mam nadzieję, że za szybko nie właczy się ponownie.

~Bbb

A moze z tych na jezdni robimy Święte Krowy?

~Aaa

Za ten wypadek odpowiadają pisuary,to oni zrobili z tych na pasach święte krowy

~przypadki

Rowerzyści na ścieżkach dla rowerów czują sie zbyt pewnie. Trzeba zwracac wagę na boczne uliczki bo zawsze może cos nam wyjechać. Przepisy przepisami a zdrowy rozsądek nie powinien nigdy nikogo opuszczać. Największe niebezpieczenstwo to ścieżki dla rowerów na drogach. Jaki duren to wymyślił ?

~gumisiok

Odkad pisiory w Sejmie dali zielone swiatlo dla pieszych to strach wejsc na przejscie.Bo na dwoch pasach jada auta i jeden zatrzymas sie a na pasie obok nie i juz o malo co nie wjechali we mnie.Teraz czekam az wszyscy przejada wtedy przechodze.A jak ktos sie zatrzyma przed przejsciem to udaje ze czekam na kogos.

~kupbilet

Czy z pierwszeństwem, czy bez, zawsze można wjechać pod koła auta.

~do lol

brawo za uczciwe myślenie

~ludzie

zawsze w takich zdarzeniach czy to z udziałem pieszych czy to rowerzystów zawsze obwiniani są ci uczestwicy ruchu nie ważne go go wina ale nigdy nie obwoiniacie kierowców wygląda to tak że rowerzyści i piesi są zamyśleni i nie myślą a 100% kierowców nie popełnia błędów

~Lol

Co ty pier.... jakie celowe działanie. To chyba z twojej strony, nie odwracaj kota ogonem, przepisy są jednoznaczne w tej kwestii, skoro rowerzysta miał pierwszeństwo, to nie mógł wjechać pod koła auta. Auto wjechało pod koła rowerzysty, lub inaczej wymusiło pierwszeństwo przejazdu. A ty namawiasz, usprawiedliwiając kierowców, do łamania przepisów ruchu drogowego.

~do j23

w tym wypadku jedzie starsza Pani a kierowca miał tylko spojrzeć w lewo i w prawo tyle. Ta ścieżka jest połączona z chodnikiem i każdy kto się nią poruszał miał pierwszeństwo poprostu 1m wcześniej trzeba było się rozglądnąć

~do kupbilet

Ty byś namówił kogoś z rodziny na utratę zdrowia lu życia dla odszkodowania ?

~kupbilet

Może to celowe działanie niektórych rowerzystów? Wjeżdżanie wprost pod koła samochodów. Może chodzi o pieniądze z ewent. odszkodowania? Jak nie dla niego, to może rodzina coś dostanie? Warte przemyślenia.

~Dominik

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik tel. 663152419

~J 23

Wiecie dlaczego kierowca skręcając w drogę poprzeczną (w lewo lub w prawo) ma ustąpić pierwszeństwa pieszym? Dlatego, żeby pieszy nie musiał oglądać się do tyłu (co nie oznacza, że nie powinien zachować ostrożności i upewnić się, że nic mu nie zagraża bo nie ma nieomylnych kierowców). Niestety ustawodawca zmusza kierowców do oglądania się do tyłu bo o ile pieszych kierowca skręcający w drogę poprzeczną widzi, to rowerzystów jadących szybko niestety już nie. Rowerzyści jeżdżą jak na wyścigach pojawiają się zza pleców i nie sygnalizując nawet gdzie chcą jechać pedałują jeszcze szybciej przed przejazdami. Kompletnie nie zwracają uwagi na innych uczestników ruchu. Kierowcy zatem oglądają się do tyłu bo oddalonej od jezdni drogi dla rowerów w lusterkach nie widać. Proste pytanie czy kierowcy celowo wjeżdżają w rowerzystów? No przecież nie! Dlatego widać wyraźnie, że przepisy są złe. Rowerzyści powinni zwalniać do prędkości pieszego przed przejazdami tak aby byli widoczni dla kierowców. Widać wyraźnie, że część rowerzystów to zwykli piraci drogowi, jeżdżą za szybko w stosunku do warunków na drodze powodując zagrożenia w ruchu no i nie przestrzegają przepisów. Są niewidoczni bo świateł nie włączają podczas deszczu, mgły czy o zmierzchu lub w nocy.

~J 23

Jak się podoba psucie przepisów ruchu drogowego przez obecny rząd i ministerstwo infrastruktury? Ciekawe co jeszcze zepsują. Wieloletni spadkowy trend wypadków właśnie się skończył. Dziwne? Ciekawe czego jeszcze będą wymagali od kierowców - bo przecież rowerzyści i piesi mogą wszystko. Może kierowcy będą przeprowadzali pieszych przez przejścia a może będą robili im śniadanie przed wyjściem? W żadnym kraju nie zrzucono na kierowców odpowiedzialności za bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W żadnym! U nas ustawą można wszystko. A okazuje się, że jednak fizycznych ograniczeń percepcji i analizy bardzo wielu bodźców przez kierowców ustawa nie załatwi. Nie ma i nigdy nie będzie nieomylnych kierowców więc nie można całego całej odpowiedzialności za bezpieczeństwo w ruchu przenieść na kierowców. Czy ministerstwo to kiedyś zrozumie?

~Lol

KIEROWCA - kfalifikujesz się na badania psychotechniczne i psychiatryczne, zabranie uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych do końca życia - tam wystarcz popatrzeć w lewo i w prawo, ustąpić pierwszeństwa - OGARNIJ SIĘ BANDYTO DROGOWY - ty byś zaraz zabijał i łamał

~Do kierowca

W tym wypadku całą winę ponosi kierowca chciał włączyć się do ruchu i napewno rozglądną by się w lewo i w prawo a że metr wcześniej jest ścieżka rowerowa biegnąca równolegle do głównej drogi to już noe ważne?

~Do kierowca

Tylko w telefonie

~KIEROWCA

BARDZO DOBRZE!!! WYTLUC!!! WYLAMAC!!! POZABIJAC GAMONI!!! WJEZDZAJACYCH NA PASY BEZ ZASTANOWIENIA BEZ ZACHOWANIA JAKIEJ KOLWIEK ODPOWIEDZIALNOSCI I OSTROZNOSCI. KIEROWCA SAMOCHODU NIE MA OCZOW WKOLO GLOWY. LUDZIE OGARNIJCIE SIE BO WYGINIECIE JAK DINOZAURY TYLE ZE NA ROWERACH...!!!

~Baenaba

Przepisy,przepisami a rozsądek swoją drogą. Nieśmiertelni cykliści wykorzystują przysługujące im prawo i oto tego skutki. Na cmentarzu setki,jak nie tysiące osób z pierwszeństwem już leży.

~Marcin

Wy kierowcy autacie uważać i tyle w temacie

~Nikoś

jak się wpier....... pod koła to żeby nie wiem, co kierowca nie jest w stanie nic zrobić idiota te przepisy wymyślił św. krowy ci rowerzyści i tyle. Szkoda kobiety to pewne bo się ocierpi ale uważam że każdy powinien mieć też rozum i zdrowy rozsądek. Nie da się wyhamować jak nagle ktoś wjedzie pod koła samochodu i powinno to dotrzeć do tych pustych łbów, a jeżeli ktoś to robi to znaczy , że jest samobójcą.

~Czuwaj!

To taka ciekawostka. Wczoraj przechodziłem koło miejsca gdzie ostatnio samochód jadąc z wiaduktu potrącił starszego pana. Jechał sobie rowerzysta na oko 60 lat i oczywiście nie zszedł z roweru tylko przejechał przez przejście dla pieszych. Zaznaczam że w tym miejscu nie ma przejazdu dla rowerów. Tak oto rowerzyści mają to w d.pie.

~Fjcfd

Uważam że to wina durnych przepisów że tak wielu rowerzystów wjeżdża pod koła. Gdyby ich przepisy nie chroniły to sami chronili by siebie.

~Loli

Tylko jedna noga złamana? Trochę świadomości, oczy otwarte, używać mózgu a nikomu nic się nie stanie

~do duda

nie ważne czy byś się poruszał miałbyś pierwszeństwo, tępy kierowca wyjeżdżał osiedlówki - no chyba że wyjazd z Manhattanu autostadą to przywilej

~klm

pier.....ni kierowcy konserw nawet do kościoła 100m mają i musza jechać byle się puszką pokazać przed ludżmi

~Duda

Pier do lone rowery i ich pierwszenstwa