Czy w Stalowej Woli powstaną mieszkania chronione?

Image

Były plany, aby w budynku przy ul. Sobieskiego 12 utworzyć mieszkania chronione. Mimo chęci okazało się, że nakłady finansowe jakie trzeba by wydać na przystosowanie obiektu do potrzeb mieszkańców byłyby zbyt duże. Temat ten nie został zamieciony pod dywan. Pod uwagę brane są dwa rozwiązania.

Temat dotyczący mieszkań chronionych od jakiegoś czasu przewija się podczas obrad Rady Miejskiej. To samo dotyczy mieszkań komunalnych. O długiej kolejce chętnych na takie lokum przypomniała radna Renata Butryn.

- Miasto nie zaspokaja potrzeb komunalnych. Mamy bardzo długą kolejkę oczekujących na mieszkania komunalne, socjalne. Niektórzy czekają ponad 8- 9 lat. Mamy największy problem z mieszkaniami dla matek z dziećmi, czy też rodzin z dziećmi- mówi radna Butryn. - Co z mieszkaniami chronionymi, tym bardziej, że z raportu na temat miasta wynika, że w 2021 roku w SOWIK-u było 7 osób dorosłych i 6 dzieci? Wiadomo, że tam jest jakiś okres, a później potrzebne są mieszkania żeby te osoby mogły kontynuować wyjście z tego zaklętego kręgu przemocy powiązanego z niemocą.

Prezydent miasta wyjaśnił, że ocena techniczna budynku, który miał zostać przeznaczony na mieszkania chronione jest taka, że nakłady, które należałoby ponieść na remont byłyby nieracjonalne. Podkreślił, że brane są pod uwagę dwa rozwiązania: albo wskazanie innego budynku w strukturze miasta, albo budowa nowych mieszkań.

- Pod uwagę brany jest obiekt po byłym żłobku przy ul. Kwiatkowskiego. Mógłby być realizowany wspólnie ze stowarzyszeniem. Te sprawy będą omówione jeszcze szerzej przy regulaminie SIM-u, dotyczącym wskazania przy ul. Ogrodowej, wśród tych bloków takich mieszkań, które mogłyby mieć funkcję mieszkań chronionych, albo wskazanie działki i rozpoczęcie procesu projektowania i budowy nowego obiektu o takim charakterze, korzystając z dofinansowania z BGK- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreślił, że temat mieszkań chronionych powinien zostać dokładnie przeanalizowany i wtedy dopiero powinno być wybrane najkorzystniejsze rozwiązanie. Jeśli zdecydowano by się na budowę nowego obiektu, to trzeba liczyć się z tym, że prace projektowe, a następnie budowlane będą trwały nawet i kilka lat.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Aaa

Takie mieszkania jusz są Pershing 1na sierpnia i Pershing 2na okulickiego

e2rds

~Ona, to by była bez ogona, a toto ~Ona ma ogonek miedzy nogami, to pseudointeligent, jeszcze kwiknął przed wyjściem z pracy.

~Matthew

Miasto na pewno posiada w swoich zasobach grunty pod zabudowę. Wystarczy wziąć plan budynku (bloku) sprzed iluś lat i można zacząć od razu budowę. Bez mieszkań miasto wyludni się, więc powinien być to priorytet.

~Mieszkaniec

Wystepując pod wieloma nickami propagandzista PiSu poprzez bezgraniczną swoją głupotę ( celowe działanie ) obnaża nielojalność tej " jedynie słusznej partii " do przeciętnego obywatela i podkopuje jej wiarygodność.

~Mieszkaniec

~taka prawda - i w tym jednym temacie z Tobą się zgadzam - wszyscy w PiS to zgraja nieudaczników życiowych i politycznych. Chcą tylko rządzić a nie naprawiać, zmieniać czy ulepszać i dzielić łupy między siebie.

~Ona

Szanowni inaczej totalniacy???? wy byście chcieli ruiny państwa żeby tylko dostać się do władzy.. miło patrzeć na waszą mękę hahaha...

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, nie wszystkich tylko zasrańców i pseudointeligenta pod ponad 100 nickami. Ale przecież jak się pisze "prawdę" nie "taką prawdę" tylko prawdę, że jesteś du.owłazz i głąb i do tego okradający podatnika pisząc w godzinach służbowych za kasę podatnika, to po tobie to spływa jak woda po kaczce, to jak takiego niekumatego można obrazić jak on nie zna co to przyzwoitość. Zapomniałeś swoje chamskie wypowiedzi o kobietach, to dopiero była obraza głąbie, jak zapomniałeś to mogę ci przypomnieć, "prawdo na !00 %", a raczej notoryczny kłamco.

~taka prawda

Do e2rds, dziadku dlaczego ty wszystkich obrażasz na forum kiedy nauczysz się kulturalnie dyskutować?

~Mieszkaniec

taka prawda --- niedlugo nagęgasz się do woli .....

e2rds

~taka prawda vel ~ekolog vel pseudointeligent vel du.owłaz vel użyteczny idiota znów nadaje w godzinach pracy na państwowej posadzie okradając podatnika.

~ekolog

Do mieszaniec, jak zwykle nie masz o niczym zielonego pojęcia a idiotycznie gęgasz. W NIEMCZECH rządzą tylko politycy a NIEMCY są jednym z bogatszych krajów na świecie. My dzięki rządowi PIS gonimy cały czas NIEMCY bo przez komunę mamy duże opóźnienia. Gdyby NIEMCY jako kraj były całe komunistyczne to dziś by były bardzo biednym krajem.

~taka prawda

Do mieszaniec, nie rób ze siebie idioty , bo paliwo po 4,50 groszy to było jak POLACY zarabiali na rękę 400 złotych. Teraz gdy nawet taki co nie ma pojęcia do żadnej roboty zarabia prawie 2,500 złotych na rękę czyli grubo ponad 3000 tysiące, prawie 4 tysiące to paliwo poniżej 7 złotych to dla takiego są grosze. Już niebawem paliwo będzie poniżej 6 złotych choć powinno być po 7 złotych bo w ostatnich 7 latach ruch na drogach jest straszny. Węgiel też był po ponad tysiąc złotych już od 15 lat więc nie masz pojęcia o czym gęgasz. Co do czynszu to 650 złotych to płacą właściciele mieszkań własnościowych. Gdybym ci ja wynajął moje mieszkanie to byś płacił ponad 2 tysiące co miesiąc do mojej kieszeni. Oprócz tego wszystkie rachunki za wszystko. Po co takie brednie produkujesz , że paliwo po 7,50 groszy jak wszyscy e paliwo kosztuje ponad 6 złotych a będzie dużo tańsze już niebawem. Gdybyś nie był ciemniakiem to byś wiedział , że rząd PIS wprowadził programy osłonowe dla wszystkich POLAKÓW więc nikt się cenami nie martwi. Ja się tylko jedną rzeczą martwię aby wojna na UKRAINIE nie przeniosła się do POLSKI i całej EUROPY.

~Mieszkaniec

Potrzebujemy przedsiębiorców u władzy zamiast pseudo-polityków. To jedyny sposób na mądre zarzadzanie.

~Ola

Tak właśnie wygląda pomoc dla najbardziej potrzebujących i niewinnych - kobiet i dzieci. Doświadczają przemocy to są zdani na łaskę przemocowca. Ostatecznie mogą pomieszkiwać na klatce schodowej w trakcie awantur. A placów zabaw, tak licznie budowanych w naszym mieście, w takich momentach nie potrzebują, tylko poczucia bezpieczeństwa.

~Mieszkaniec

2021r. pensja 3000 zł, paliwo 4,5 zł, chleb 2,5 zł, węgiel 650 zł, czynsz 650 zł, kredyt 1600 zł...
2022 r. pensja ta sama, paliwo 7,5 zł, chleb 5,5 zł, węgiel 3500 zł, czynsz 1200 zł, kredyt 3000 zł... QOORWA i WSZYSCY zadowoleni

~Ubek

Nadbereźny jest największym nieszczęściem Miasta w historii tak jak PiS dla Polski. Życzę PiS i jego wyborcom 100% inflacji może wtedy zmądrzejecie . Przyszły rok już nauczy was pokory.

~Chdssssss

Ubek co chcesz od pana prezydenta?! Normalny jesteś?

~Vjdss

Niech się po nie wypowiada. Każdy pamięta jak było w Warszawie z 150 letnimi spadkobiercami????

~Ubek

Proponuję dla Nadbereźnego przydzielić opiekuna specjalnej troski dla osoby niepełnosprawnej.
COŚ DZIADU ZROBIŁ Z MIASTEM, BĘDZIESZ SIEDZIAŁ.

~Neo

Takie niegdyś fajne miasta jak stalowa wola umierają. Za komuny to tętniące wciąż się rozwijające miasto było fajne.
Dziś to prowincja bez przyszłości dla normalnych uczuciwych ludzi. Dobrze tu maja związani z jakimiś lokalnymi układami. Zresztą podobnie jest wszędzie w Polsce w małych miejscowościach.
Dlatego tylko emigracja na zachód lub przeprowadzka do dużych miast w Polsce.

~Benio

Komuna sie skonczyla! Chcieli kapitaluzmu to brac kredyt i se kupic a nie za free!!!!

~Badura

Chronić to trzeba raczej ludzi, przed peowską głupotą!

~sak

Kochany Dariusz zamiast sprzedawać swoj mieszkanie na żwirki po wyprowadzeniu się do rzeszowa, mógł je przeznaczyć na mieszkanie chronione...
Nasz kochany samarytanin z Zalesia...

~JASIO

TO LAS I ŚRODOWISKO POWINNO BYĆ CHRONIONE PRZED KORYCIARZAMI DRWALAMI I TRUCICIELAMI !!!