Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska
w Stalowej Woli sprzedana

Image

Jeszcze 17 lipca br. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Stalowej Woli otrzymała nagrodę honorową „Lasowiacka firma roku” podczas III Lasowiackiego Festiwalu Pierogów i Lasowiackiego Festiwalu Rzemiosła, a teraz gruchnęła informacja, że OSM jest sprzedane.

Spółdzielnię kupił ojciec i syn, lokalni przedsiębiorcy, potentaci na rynku mleczarskim i jak już wiadomo, zamierzają póki co utrzymać produkcję. Kończy się jednak pewna epoka i zaczyna nowa. Dotychczas wyroby OSM sprzedawane były w: Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Sandomierzu, Mielcu, Tarnowie, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie i w Warszawie, a Śmietana Lasowiacka, Twarogi Lasowiackie oraz Masło Lasowiackie zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nowi właściciele, którzy w swojej firmie skupują około 80 mln litrów mleka rocznie (dla porównania OSM Stalowa Wola- 4,5 mln) mieszkają na miejscu. Wróży to dobrze dla przyszłości zakładu. Pracownicy na razie nie muszą bać się o pracę, gdyż mają ją zapewnioną przez co najmniej rok. Wobec tego, że mleczarnia ma się rozwijać, być może czekają nas kolejne produkty?

OSM w Stalowej Woli istnieje od 1962 roku. Zatrudnia na etatach około 60 osób.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~qer

I tak się potencjalny nabywca OSM pozbędzie konkurencji... Poprowadzi działalność przez rok i potem krach i nie ma OSM...
Podobnie było jak pamiętam z ciągarnią i choć to może troszkę inny temat ale ludzie tam mieli mieć zapewnioną pracę przez nowego nabywcę i bardzo dobre zarobki... I co się okazało gość okradł zakład i tyle go widzieli a ludzie poszli na bruk i nikt tym się nie przejmował...

~Borsuk

W razie kłopotów z kredytem wszyscy zostaną zwolnieni.Najlepsze są państwowe spółki a nie prywatne.

~kit

Szkoda Pana Czwala. Ludzie będą mu wypominali, że za jego rządów padła mleczarnia w Stalowej Woli. Zakład istniał 60 lat i teraz nastał koniec. Faktycznie to nie ma krów w okolicy i brakowało mleka do produkcji.

~Neo nówka

Sprzedamy mleczarnie kupimy lokalną gazetę,będziemy w niej pisać prawdę.

kabi

zakład funkcjonował 60 lat, niestety po 90-tym roku zarządzali nim nieudacznicy z POlitycznego nadania

~Milki

Co ma PiS do tego. Odkąd pamietam ta spółdzielnia ledwo przędła. Zgadzam się co do cen . Jak na lokalny rynek bardzo droga i dlatego nie kupowałam. Ludzie zapominacie ze jest tzw wolny rynek. Czyli konkurencja. Słabi i gorsi odpadają

~Rolnik

Bedzie zaklad uslug pogrzebowych , bezrobocie zmaleje w Stalowej Woli

~Żenada.

NIGDY nie głosujcie na PiS. Co taka stalowa Wola ma za interes? Wiocha głosuje na PiS po mszy..... PiS to obciach.

~adsf

Czyli do likwidacji ?

~Ktokolwiek

Mnie zawsze dziwiło że w Stalowej Woli najdroższe wyroby mleczarskie by właśnie z OSM Stalowa Wola. Z innych miejsc opłacało się przywieść do nas setki kilometrów i taniej sprzedawać np. z Krasnystawu- gdzie kefir i śmietana maim zdaniem najlepsze.

~Tomek

Pytam !!! Kto tym zarządzał !!! Kto !!! Panie prezesie!!!teraz na burmistrza w Nisku !!!

wyborca

Wina Tuska. Faktycznie musieli być po winie, żeby zrujnować taki zakład.

~Polak

Jedziecie po tym pisie, a i tak na niego bedziecie głosować, bo pis da, bo pis ma a platforma zabierze. A skąd pis ma? z budżetu. A skąd są pieniądze w budżecie? Bo pis dał - oto cała rozmowa z fanami zainstalowanych żydkó rządzących.
Rząd nie ma własnych pieniędzy- żeby wam dać musi wam ukraść w innym miejscu i to ukraść więcej żeby mu sięopylało. Tak długo jak lud tego nie zrozumie tak długo lud będzie ru... wykorzystywany i bedzi myślał że to normalne

~Ubek

Wina Tuska.

~fakt

piślak na czele miasta, to i zakłady idą z torbami....

~Tak będzie

U nas tworzy się coś na kształt UKRAIŃSKICH oligarchów. Klika ma w garści wszystko. Wszystko co jest państwowe. A co obce to chca zniszczyć wygonić z Polski pod pretekstem że to obcy kapitał który chce wykupić nasz rodzimy. A jeszcze jeśli wmówić ciemnocie że to niemiecki to sukces murowany.
Do czego doprowadziły te rządy przez kilka ostatnich lat to każdy widzi. Ogromna inflacja. Ceny wyższe niż na zachodzie. A zarobki 4krotnie niższe niż w Niemczech.
Już kiedyś powiedzieli _polacy będą robić za miskę ryżu. A teraz już od tej zimy _bedzie palenie chrustem.

~Kwak

PiS wyprzedał majątek.
Taksamo było w latach 90tych. Przychodził prywaciarz, kupował zakład, obiecywał ludziom głupoty. Obiecywał pracę itd.
Minęło parę m-cy i zakład bankrutował. Stara metoda.

~jasio

a cos ci z niska produkujom czy tyko skupujom

~doLDN

nie wal głupot nie pracujesz u chnczyka więc się odwal czep się innej firmy ,, baranie

~GoodNews

Teraz pora na pekaes

~huciak61

Wszyscy do zwolnienia po roku czasu,tak bylo wiele razy gdy sprzedawali polską cukrownię lub inny zaklad pracy.

~klon

Jak to jest z ta sprzedażą? Mleczarnia funkcjonowała jako Spółdzielnia. Nie miała chyba innego zakładu czy działalności. Jeżeli została sprzedana to kto otrzyma pieniądze za sprzedaż Spółdzielni Mleczarskiej Stalowa Wola ??? Mleczarnia sprzedana - nowy właściciel zapłacił kasę ale komu??? Gdzie dzisiaj są pieniądze ze sprzedaży? Raczej w kasie miejskiej nie bo mleczarnia nie była własnością miasta tylko Spółdzielni. Czy Spółdzielnia dalej funkcjonuje ?

~liber

Czy dotychczasowy prezes zachowa posadę ?

~Jxjxjdjx

Aneta w kraju, w którym jest węgla na 200 lat sprowadzamy go z Wenezueli już nic nie dziwi…

~Aneta

Wybieranie tylko dlatego, ze mają siedzibę w tym samym mieście gdzie się mieszka? A co to za argument? Ja wybieram gdzie taniej i skład dobry... a mam w tym mieście takich wyrobów po kokardy w cenie o polowe niższej... To jaki to ma sens? żeby komuś dać zarobić? Jakoś jednym się opłaca przywieźć z drugiego krańca Polski i sprzedać o wiele taniej niż dowieźć niemal rowerem za taką cenę... Myśl o swoim budżecie i rodzinie, a nie żeby jakiś przedsiębiorca mógł za twoje lecieć na Malediwy... Sam leć na Malediwy... To chore myślenie...

~Mieszkaniec

Może utrzymają produkcję, może uda się zwiększyć zasięg i renomę marki OSM Stalowa Wola. Oby. Szczerzę życzę powodzenia, i nadal będę wybierał wyroby OSM bo są nasze, tutejsze.

~kosmos

Zastanawia mnie czy faktem jest już zaniepokojona babcia polonista i nie zwoła konferencji na 7 rano pod OSM, jak kiedyś pod Elektrownią.... Nie zwoła przecież ona z PO, prezes OSM z PO to nie ma tematu... smiech2 smiech2 smiech2

~Ncjckc

A Tvp
Mówi, ze za Tuska wszystko sprzedawali…

~XYZ

No i dobrze, tak to by zakład był do zaorania za kilka lat - a tak to może coś z tego jeszcze będzie.

Dziwię się tylko, że MZK nie było zainteresowane zakupem? jezyk

~Xyz

Bo po mleko muszą jeździć daleko, a paliwo i transport drogi