Na wałach powstanie ścieżka rowerowa

Image

Wody Polskie przygotowują się do ogłoszenia przetargu dotyczący rozbudowy wałów na rzece San.

Rozbudowa 17,5 km obwałowania Sanu będzie się wiązała m.in. z przebudową 6 śluz wałowych i 45 przejazdów oraz zjazdów, a także rozwiązań kolizji linii napowietrznych i podziemnych oraz budową drogi serwisowej na całej długości wału.

W kontekście planowanego zadania, podczas obrad Rady Miejskiej, głos zabrał prezydent Lucjusz Nadbereżny. Jak zaznaczył Wody Polskie wzięły pod uwagę rekomendacje miasta dotyczące ścieżki rowerowej.

- W ramach modernizacji wałów, która w tej chwili jest przygotowana do postępowania, rzeczowej realizacji, na koronie wałów, na całej wysokości Stalowej Woli, przez Zaleszany, do ujścia do Wisły, będzie biegła ścieżka rowerowa wraz z infrastrukturą turystyczną- mówi prezydent.

Prace modernizacyjne będą realizowane w przyszłym roku. Ich zakończenie prawdopodobnie nastąpi w 2024 roku.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mieszkaniec

S. Sobie-raj kupiony przez PiS stołkiem radnego i przewodniczącego RM wybrał się z oszołomstwem w podróż służbową do Chin. Jako podatnicy zapłaciliśmy za niego i za resztę partyjnych turystów. Pytanie - jaki pożytek mielismy z ich wycieczki?

~Mieszkaniec

Na " WAŁACH " to powstała tragiczna sytuacja MIASTA i jego MIESZKAŃCÓW.

~szprycha

kiedys był plan aby wzdłuż wisły wałem była sciezka az nad morze. na razie jest tylko chyba 200 km od okolic krakowa do granicy z woj swietokrzyskim. to byłaby super sprawa. tu tez mozna by zrobic taką wzdłuż sanu az w bieszczady.

~Do ABC

Za mostem skręcasz w prawo na za sanie. wyjeżdżasz na Pysznicy na przeciwko Kościoła. Droga mało ruchliwa. Piękna sceneria pola, łąki. Polecam

~fakt

choć raz miasto przyznało, że to co powstaje, to na miejskich wałach.....

~Jola

A na Hutniku kiedy będą ścieżki rowerowe? Od Aluteków się dojeżdża do torów i już, a taka ładna ścieżka rowerowa w lesie wjeżdzając od leśniczówki. Niestety oby do lasu dojechać nie ma przez cały Hutnik ścieżek rowerowych

~Kupczyk

Oo bedzie mozna po walach jezdzic po pijaku bo policja tam nie dojedzie smiech2 superancko

~Kamilo

Wyposazeniem sciezek rowerowych powinny byc mlotomaty tak zeby jeden z drugim mogl skorzystac i jepnac sie w leb na opamietanie

~Ubek

Cudownie, ścieżki rowerowe i Koreańczyk z miedzią priorytet Nadbereźnego szkodnika.

~Aga

Ooo super , tak czekamy a wyjście z psem to jest wiele miejsca P. Złomiarze, najpierw sprzątacie po tych psach, bo nie da się przejść w niektórych miejscach, o zgrozo...

~Buuu

Nie będzie złomiarzu. I nie będziesz chodził z zasrancem po chodnikach zostawiacaj smród po sobie i pupilku.

~złomiarz

czy w tej śmierdzącej zabitej dechami betonowej wsi zostanie choć skrawek miejsca na spacery z psem ?

~Karol

Super pomysl, czekamy na sciezki rowerowe w gminie Radomysl nad Sanem, codziennie tu przejezdza tylu turystow, taka sciezka na wale wsrod natury bylaby rewelacja

~abc

Pomysł ok. Ale mi bardziej brakuje ścieżki rowerowej do Pysznicy. Przez pysznice jest green Velo natomiast brakuje głupiego kawałka z 500 metrów od działek do Pysznicy. Jest pobocze dla rowerow ale kto rozsądny pojedzie tam np z dzieckiem jak 30 cm obok niego jeżdżą auta 90 km/h? Takie pasy dla rowerzystów robi się w miastach tam gdzie samochody jeżdżą wolniej a u nas oczywiście odwrotnie I od lat nie ma z Pysznicy jak przejść czy przejechać rowerem bezpiecznie i to przez ten jeden kawałek drogi. A wiele osób chętnie by się przesiadło na rower jak pogoda jest dobra. Nie robiło korków i nie zajmowało miejsc parkingowych.

~JASIO

KORYCIARZE BEZRADNI I SPÓŁKA Z POMINIĘCIEM SZEROKICH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH I REFERENDUM (ZDANIE MIESZKAŃCÓW ICH ZDROWIE I ŻYCIE MA SIĘ W .UPIE !!!) ZAPEWNIŁA NAM SUPER-TRUCICIELI ZAGŁĄBIE ALUMINIUM I TERAZ MIEDZI W IMIĘ OBCEGO KAPITAŁU I BARBARZYŃSKIE WYCINKI RESZTEK PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ ,PRZY PLANOWANYM ZUŻYCIU DZIENNYM 6000 M3 CZYSTEJ WODY I ZRZUCIE DZIENNYM 5000 M3 ŚCIEKÓW OBNIŻENIE POKŁADÓW WODONOŚNYCH SKUTKUJĄCYCH BRAKIEM WODY DLA MIESZKAŃCÓW I ZATRUCIEM ICH ŹRÓDEŁ UJĘĆ PRZEZ ŚCIEKI !!!
OTO CO NAM PRZYSZYKOWANO BEZ NASZEJ ZGODY I NASZEGO UDZIAŁU !!!

Wojti

Super...im więcej ścieżek tym lepiej, szczególnie w tak pięknej scenerii...

~Menth0r

Biorąc pod uwagę brak dostępności do ścieżki dla mieszkańców gminy Radomyśl nad Sanem ten projekt jest dyskryminujący i dzielący ludzi na gorszy i lepszy sort. Albo budują z 2 stron albo w ogóle! A może w końcu kolejowy most w miejscowości Kępa Rzeczycka zostanie dopuszczony do ruchu rowerowego?