Czy na terenie Parku Zimnej Wody pojawi się stacja rowerowa?

Image

W połowie lipca został otwarty Park Zimnej Wody. Miejsce to przypadło do gustu mieszkańcom, którzy chętnie wybierają się tam na spacery i przejażdżki rowerowe. Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj zwrócił uwagę na to, że brakuje tam miejskiej stacji rowerów.

Wygodnie byłoby wybrać się na przejażdżkę do parku, przypiąć rower do stacji i spędzić w parku nawet i kilka godzin, choćby rodzinnie posiedzieć na kocyku, wzorem innych miast urządzić sobie piknik pod chmurką, pobawić się z dziećmi na świeżym powietrzu, a potem znów wypożyczyć rowery i wrócić do miasta. Czy jest szansa na to, że stacja pojawi się na terenie nowego parku?

Od pierwszego dnia wiosny mieszkańcy Stalowej Woli mogą korzystać z systemu roweru miejskiego. Do ich dyspozycji jest 120 jednośladów ulokowanych w 12 lokalizacjach. Można je wypożyczyć w następujących miejscach: Plac Piłsudskiego, Park Miejski, przy rondzie im. Solidarności Huty, górka -Jana Pawła II, ul. Okulickiego obok Hali Targowej, przy rondzie ul. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Staszica, Błonia Nadsańskie, ul. Wańkowicza, Siedlanowskiego, ul. Ofiar Katynia, Czarnieckiego, Rynek w Rozwadowie.

Przewodniczący RM Stanisław Sobieraj zwrócił uwagę na duże zapotrzebowanie postawienia stacji na terenie Parku Zimnej Wody. Prezydent ustosunkował się do jego sugestii.

- Jest to wniosek jak najbardziej zasadny, będziemy musieli prawdopodobnie poczekać na nowe postępowanie przetargowe. Na pewno ilość stacji rowerowych trzeba poszerzyć, a Park Zimnej Wody cieszy się dużą popularnością- przyznał prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że umowę z firmą wypożyczającą rowery miasto podpisało w 2019 roku na 3 lata. Usługi wyceniono wówczas na 1,6 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Janusz....

Niech sobie kupią swoje rowery i szanują

~Joa

Jak tam pięknie, jeszcze jakiś wodospadzik albo tężnie , żeby woda szumiała i byłoby cudnie

e2rds

~Mieszkaniec, czy któryś drwal myśli o drzewach, dla drwala drewno najważniejsze i ile można na tym zarobić, a zasoby wody pod drzewami to i tak nie dla niego. Drwal gdzie indziej mieszka.

~Mirek

Tam jest zbyt ciasno,doprowadzi to do wielu wypadków

~Mieszkaniec

JASIO ... Woda, jako niezbędny warunek życia, determinuje, że kto kontroluje wodę ten kontroluje nie tylko całą ludzkość ale każdą formę życia na ziemi i posiada władzę na każdą jego formą. W Polsce, na jednego mieszkańca przypada tylko 1600 litrów wody rocznie, przy średniej europejskiej 4 500 litrów. Mamy mniej wody na mieszkańca, niż w Egipcie.. Polskie Wodociągi zostały sprzedane Izraelskiej Firmie. Na świecie coraz bardziej zaczyna brakować wody.
Tahal Polska Sp. z o.o. ... jak coś jest w Żydowskich rękach to zaraz będziemy musieli tym chciwcom za wodę jak za złoto płacić.

~brandby

Brawo jasiek pojechales po pisiorach jak Neo Nowka ,i niestety to prawda zrobia nam tutaj wodna pustynie.

~JASIO

KORYCIARZE BEZRADNI I SPÓŁKA Z POMINIĘCIEM SZEROKICH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH I REFERENDUM (ZDANIE MIESZKAŃCÓW ICH ZDROWIE I ŻYCIE MA SIĘ W .UPIE !!!) ZAPEWNIŁA NAM SUPER-TRUCICIELI ZAGŁĄBIE ALUMINIUM I TERAZ MIEDZI W IMIĘ OBCEGO KAPITAŁU I BARBARZYŃSKIE WYCINKI RESZTEK PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ ,PRZY PLANOWANYM ZUŻYCIU DZIENNYM 6000 M3 CZYSTEJ WODY I ZRZUCIE DZIENNYM 5000 M3 ŚCIEKÓW OBNIŻENIE POKŁADÓW WODONOŚNYCH SKUTKUJĄCYCH BRAKIEM WODY DLA MIESZKAŃCÓW I ZATRUCIEM ICH ŹRÓDEŁ UJĘĆ PRZEZ ŚCIEKI !!!
OTO CO NAM PRZYSZYKOWANO BEZ NASZEJ ZGODY I NASZEGO UDZIAŁU !!!

~Mieszkaniec

.... I to jest To: ..... najwiekszy problem Miasta wart orderu dla geniuszy umysłowych w stopniu umiarkowanym : Srebrnego Krzyża Zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej.

~Da radę

rozbudują Park Zimnej Wody za 40 baniek na dalsze tereny wzdłóż obwodnicy to i bedą stoiska z rowerami
tam maja byc jeszcze poteżne jeziora i ścieżki wokół czarnych topól więc wtedy bedzie gdzie jeździć
dobrze by było aby zrobić mostek nad strumieniem bo obecnie trzeba się czołgac pod mostkiem-wiaduktem i skakać po kanałach pośród ostów i pokrzyw. Mostek półokrągły by sie przydał bo nawet asfalt sie kończy a dalej brak trasy. Dobrze by było aby małym autem przez ten mostek tez wjechać na te stawy co bedą dla wędkarzy.

~Ubek

Rowery i rowery a pedały gdzie pod most.

~Ggdd

Nie powinna. Dzicz z gimbazy niech niszczy miejskie rowery gdzie indziej

~Janosik

Za wąskie ścieżki na rowery.Już teraz zdążają się kolizje ze spacerowiczami

kabi

stacja rowerowo? dla wandali?

~Karlay

Pan Stasiu to powinien już zakończyć swoje "rajcowanie" bo mądrych rzeczy to jeszcze nie słyszałem od niego.

~boby

To jest zły pomysł Panie Stasiu !!! Za mało miejsca na szaleństwa rowerami !!!

~yojui

Chcecie chyba żeby te rowery trochę popływaly w tych mini bajorkach.. Kasa wyrzucana w błoto bo i tak te rowery walają się po całym mieście.. Jakby jeden z drugim kupił sobie rower za własne, zarobione pieniądze to by szanował ale lepiej wydawać pieniądze podatników ku uciesze niektórych wandali.