Prezes Stali Wiesław Siembida: myślę, że będzie na co popatrzeć

Image

Dziś kamery portalu StaloweMiasto.pl ustawiliśmy na terenie imponującego obiektu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, a to dlatego, że do kolejnej rozmowy zaprosiliśmy Wiesława Siembidę, prezesa PSA Stali Stalowa Wola.

A rozmawiamy tuż przed pierwszym gwizdkiem sezonu 2022/2023. W 4 grupie 3 ligi, gdzie obecnie gra nasza Stalówka, przynajmniej według ekspertów, liczyć się będą takie zespoły jak: ŁKS Łagów, Avia Świdnik, no i oczywiście szastająca pieniędzmi na prawo i lewo oraz naszpikowana gwiazdkami z ekstraklasy i I ligi Wieczysta Kraków. Jak wśród tych drużyn odnajdą się zielono- czarni? Czy zdołają odzyskać zaufanie kibiców, nadszarpnięte w ostatnim sezonie? Bo przecież mieliśmy bić się o awans, a tymczasem bez przeszkód awansował odwieczny nasz rywal zza miedzy, Siarka Tarnobrzeg…

Z prezesem Siembidą rozmawiamy m.in. o tym, kto jest w tym momencie odpowiedzialny za transfery w klubie, bo sprowadzenie takich zawodników jak choćby Kitliński, Grasza, Szuszkiewicz kibice oceniają jako dobre ruchy.

Prezes Stalówki wyjaśnia także, kto jest jego głównym doradcą w sprawach sportowych. Jak wiemy, do tej pory Wiesław Siembida miał różne doświadczenia zawodowe i społeczne. Był m.in. stalowowolskim starostą, działał w Solidarności, był też biznesmanem, ale nie kierował jeszcze klubem piłkarskim. Czy jako szef tego klubu wytrzyma presję trybun, jeśli po pierwszych kilku kolejkach Stal nie będzie prezentować się tak, jakby życzyli sobie tego kibice? Albo, gdy na fali sukcesu zielono- czarni zaczną walczyć o najwyższe miejsca? Czy jest szansa, że miasto „dorzuci” więcej pieniędzy, by wspomóc w tej walce naszą drużynę?

Prezes Stali wyjaśnia także skąd pomysł by ponownie zatrudnić Michała Czubata i czy w związku z tym nie ma zagrożenia, że osoba, która prowadzi prywatną Akademię Piłkarską, będzie promować tylko swoich wychowanków w grupach młodzieżowych, nie dając zawodnikom wywodzącym się z ZKS- u rozwinąć skrzydeł?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w materiale video. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Janusz....

Patrzyliśmy na grad straconych bramek smiech2

~Grzegorz

Trzymam mocno kciuki za nowego Prezesa STALÓWKI odpowiedzialna osoba, uczciwa i sumiennie realizująca swoje zadania na takich ludzi powinien stawiać nasz Prezydent. POWODZENIA !!!

~działkowicz

Życzymy jak najlepiej.....wszyscy ze Stalowej i okolicumiech)

~Pupil

To wielki blad ,ze Czubat wrocil , zle rozdane karty przez pana Prezesa

~marcin

stalówka do przodu

~Staszek

Myslec to sobie mozna jak sie liga nie zaczela.na dziadostwo tez można popatrzec

~RST

Jak to jest z Panem Czubatem. Skoro dalej jest w AP...

~Ubek

Już jest nasza ekstraklasa panie siembida straszna u nas bida.

~Teri

Tak myślę będzie dobrze ,,