Czy warto studiować Finanse
i rachunkowość?

Materiał zewnętrzny Image

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość pozwalają rozwinąć umiejętności matematyczne. Umożliwiają praktyczną naukę bankowości, skarbowości czy ubezpieczeń.

Kierunek ten jest doskonały dla osób, które mają zdolność do analitycznego myślenia, są dokładne oraz cierpliwe. Czy jednak w dzisiejszych czasach wciąż jest zapotrzebowanie na finansistów i warto aplikować na ten właśnie kierunek?

Chcesz mieć pewność zatrudnienia? Wybierz się na studia Finanse i rachunkowość!

Jako absolwent szkoły wyższej na kierunku Finanse i rachunkowość zdobywasz niemal pewność zatrudnienia – oczywiście pod warunkiem, że przyłożysz się do nauki i świadomego kształtowania swojej ścieżki zawodowej, która może podążyć w wielu różnych kierunkach. Tak naprawdę wybór należy tylko do Ciebie! Z łatwością znajdzie się dla każdego stanowisko w bankach czy innych dużych przedsiębiorstwach. Możesz spełniać się też zawodowo, otwierając własny biznes w tej tematyce.

Większość uczelni na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia indywidualny wybór specjalności oraz samodzielne zdecydowanie o własnej karierze zawodowej. Najczęściej wybieranymi dziedzinami są: analiza danych i zarządzanie ryzykiem, analityk finansowy, bankowość oraz audyt i controlling. Niemałą popularnością cieszą się też specjalności księgowe.

Jak dostać się na Finanse i rachunkowość?

Przede wszystkim należy zdobyć jak najwięcej punktów z matury. Najbardziej brane pod uwagę są przedmioty ścisłe, takie jak matematyka, język nowożytni oraz trzeci przedmiot wybrany przez Ciebie. Warto zadbać także o dodatkowe punkty i zapoznać się z indywidualnymi wymaganiami poszczególnych uczelni. Każda szkoła wyższa posiada inne kryterium, zgodnie z którym zostają przyjmowani uczniowie. Wiele zależy także od trybu studiów – na dzienne dostać się jest najtrudniej.

Wiedza, którą zdobywa się na kierunku Finanse i rachunkowość, dotyczy wszystkich możliwych zjawisk związanych z pieniądzem. Uczniowie uczą się zarówno gospodarczych, jak i społecznych analiz. Z pewnością zdobędą także wiedzę na temat publicznej polityki finansowej w Polsce oraz na całym świecie, a także księgowania wydatków i przychodów. Cała nauka jednak opiera się na matematyce, która jest fundamentem i głównym narzędziem w tej branży. Praktyczne zajęcia pozwalają przygotować się uczniom do uzyskania odpowiednich kompetencji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =