Plac Piłsudskiego. Ile lat poczekamy na efekty zmiany?

Image

Miasto poszukuje wykonawcy, który zajmie się rewitalizacją Placu Piłsudskiego, w ramach której powstaną zielone ogrody i nowy budynek użyteczności publicznej wraz z wieżą widokową. Na tym jednak nie koniec, bo modernizacją ma zostać objęta przestrzeń o powierzchni aż 5,88 ha.

W grudniu ubiegłego roku, a potem w lutym i marcu 2022 roku w Stalowej Woli odbywały się konsultacje społeczne w sprawie Placu Piłsudskiego. Podczas nich mieszkańcy przedstawiali swoje oczekiwania, jak również odnieśli się do rozwiązań, które zaproponował projektant z Politechniki Krakowskiej dr Marcin Furtak, który odpowiadał za stworzenie koncepcji.

Założenia są takie, że Plac Piłsudskiego będzie wyłączony z ruchu kołowego. Będą przez niego przebiegały ścieżki rowerowe i chodniki o różnej nawierzchni, od mineralnej, betonowej po asfaltową. W planach jest nasadzenie 156 drzew (m.in. głogów, lip, grabów). Te istniejące będą wkomponowane w układ ciągów pieszych i rowerowych. Nie zabraknie terenu przeznaczonego dla najmłodszych. Plac zabaw będzie znajdował się od strony PSP nr 1, w pobliżu chodnika. W dalszym ciągu na terenie Placu Piłsudskiego będzie znajdować się przestrzeń, na której będą odbywały się uroczystości państwowe i imprezy okolicznościowe.

W centralnej części placu, od strony torów, będzie mieściła się fontanna multimedialna. Wokół niej będą znajdowały się drzewa w donicach tak, by na okres zimowy dało się je przenieść, a w tym miejscu umieścić mobilne lodowisko. Zupełną nowością będzie obiekt usługowy o powierzchni około 1200 m2. Będzie on dwukondygnacyjny i będzie posiadał zielone tarasy. Na parterze mają mieścić się lokale usługowe, z kolei na I piętrze ulokowane będą m.in.: sala konferencyjna, szatnia, toalety, sala konferencyjna. Pojawi się tam także palmiarnia, gdzie będą hodowane egzotyczne gatunki roślin. Nowym, charakterystycznym dla Stalowej Woli miejscem będzie wieża widokowa, która ma mieć 64 metry wysokości oraz 50 m2 powierzchni. By zrealizować te wszystkie plany potrzebne będą duże środki finansowe. Miasto na to zadanie, jak również na modernizację Ogródka Jordanowskiego i ogrodu na osiedlu Poręby pozyskało łącznie 31,5 mln zł z Polskiego Ładu.

Modernizacja Placu Piłsudskiego została podzielona na 2 etapy. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się przygotowaniem dokumentacji wykonawczej oraz projektu technicznego, na co będzie miał 34 tygodnie od podpisania umowy. Będzie miał także 38 tygodni na uzyskanie pozwolenia na budowę. Kolejny etap to przystąpienie do robót budowlanych, co ma potrwać 138 tygodni, czyli ponad 2,5 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Fifi

Tylko w polsce takie terminy. To zenada zeby za miliony projektant przed komputerem nie mogl dokumentacji stworzyc w miesiac. I wykonanie 2.5 roku hahaha serio??? Varso tower szybciej wybudowali 50p w gore a tu placyk 2,5 roku smiech2 ze na da

e2rds

~ekolog vel taka prawda vel pseudointeligent vel du.owłaz, obawiam się, że po wyborach zostanie ci jedyne wyjście, to Centrum Zdrowia Psychicznego.

e2rds

~ekolog vel taka prawda vel pseudointeligent vel du.owłaz, cyt:
ZAKŁAD
~taka prawda 15 Czerwca 2022 10:10:39
Do e2rds, po co dziadku się kompromitujesz swoją głupotą. Ty tylko o odchodach , gów..nach, szambach, oczyszczalniach ścieków lubisz te tematy. Ale co się spodziewać po kimś kto skończył szkołę zawodową tylko. PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY już dawno ma wygrane wybory w następnej kadencji to tylko będzie formalność , przeprowadzenie tych wyborów. Zakładam się z każdym o to , położę milion złotych jeśli ktoś położy choć tysiąca na oponenta obecnego prezydenta w wyborach w przyszłym roku na prezydenta naszego miasta. Wszyscy mieszkańcy STALOWEJ WOLI bardzo szanują naszego kochanego prezydenta.
e2rds 16 Czerwca 2022 09:00:33
~taka prawda vel pseudointeligent, cyt:"Zakładam się z każdym o to , położę milion złotych jeśli ktoś położy choć tysiąca na oponenta obecnego prezydenta w wyborach w przyszłym roku na prezydenta naszego miasta.", przyjmuję zakład, jeśli dla ciebie milion to nic, to dla mnie tysiąc to splunięcie. Zapamiętaj ten wpis, "PRZYJMUJĘ ZAKŁAD". Realizacja po wyborach.
Przyjmuję i ten zakład od głąba o nicku "~ekolog" do realizacji po wyborach.

~ekolog

Emerycie ja już dziś robię zakład z każdym o milion złotych , że PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY będzie nami rządził do prawie 2030 roku. To najlepszy prezydent w dziejach naszego miasta aż strach pomyśleć co będzie z naszym miastem jak po 2030 roku odejdzie. Ale ja mam na jego miejsce kilku kandydatów którzy gwarantują dalszy piękny rozwój naszego miasta. Oczywiście ludzie z PIS bo w opozycji nie ma nikogo co by się nadawał na prezydenta STALOWEJ WOLI.

e2rds

~ekolog vel du.owłazie, ale następnej kadencji nie będzie, to teraz możecie obiecywać i wieżę ze złota, głąb to jednak głąb.

~Huciak

Dlaczego nie piszecie o tym co zrobił Błaszczak?! Przecież wybór Koreańskiego sprzętu oznacza bardzo trudne czasy dla HSW! Czyżby taka była umowa? My wam truciciela od folii a wy wygaszacie produkcje Krabów?! Kto się na to zgodził?!

~ekolog

Już w następnej kadencji PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO ten plac zostanie przez nas zrewitalizowany. A po rewitalizacji to będzie najpiękniejszy plac w POLSCE.

~mieszkamiec

A co z Perszingiem i Arkadią bo jakoś nie pasują do tej koncepcji.

e2rds

~Lol, nie rozśmieszaj mnie, cyt:" moją firmę się nie martw ", taki głąb z takim nickiem ~Lol- k.pa śmiechu, a raczej tylko ~Lol- k.pa nie może mieć swojej firmy, to po pierwsze. Po drugie, rzeczywiście ty do nagonki to się nie nadajesz, za dużo kwiczysz i ktoś mógł by cię wziąć z wyrośniętego warchlaka i ustrzelić, ale można by cię zatrudnić jako farbowanego dzika, wypastować w stylu Pawlaka i psy by miały obiekt ćwiczeń do nauki osaczania. Jak byś jakowąś krzywdę doznał do tylko zwiększyć gażę, puścić w las, i znów posokowce by miały obiekt do ćwiczeń, a kwiczeć to kwicz warchlaku dalej z tym nickiem ~Lol- k.pa śmiechu.

~Lol

e2rds spoko dziadku o moją firmę się nie martw na razie to my łożymy na ciebie żebyś mógł słownie epatować kilkoma swoimi ulubionymi słowami, elita w twoim wieku ? hah dobre taki stary wymoczek spirytusowy źle zaadaptowany w mieście.

e2rds

~Lol- k.po, jeszcze jedno, w tym wieku myśliwi to należą do elitarnych seniorów, to ty możesz służyć za nagonkę, lub do prowadzenia psa gończego, tylko nie wiem czy taki pies chciał by słuchać takiego głąba.

e2rds

~Lol- k.po, znaczy kwicz, tylko nie rób tego gnoju za kasę podatnika w godzinach pracy.

e2rds

~Lol- k.po kwicz dalej knurze.

~marcin

jak ludzie maja dojechac do mdk na impreze? gdzie zostawia auto? pod wiaduktem czy na błoniach?

~RST

Oby nigdy taki projekt nie został zrealizowany.
Najgorsze jest zamknięcie ruchu i brak parkingów.

~kAROLINA

Już nie mogę się doczekać efektów, Stalowa Wola pięknieje z każdym rokiem, brawo. Jestem zachwycona naszym miastem.

~syf

Nie wiem, kto wybiera te projekty, ale na żywo to będzie jeden wielki syf. To, że coś w miarę wygląda na wizualizacji, nie znaczy, ze będzie ładne i funkcjonalne w użytkowaniu. Tu ewidentnie widać, że ktoś ma wielkomiejskie zapędy i cóż na tym koniec :( Wybetonowana nawierzchnia z fontanną.
Czy naprawdę nie można wybierać tych projektó po wcześniejszym przmyśleniu potrzeb mieszkańcó i poszanowaniiu istniejącej zieleni?
Wszystkie te pseudorewitalizacje muszą wyglądać tak, że, wycina się istniejące drzewa, robi jakieś niezdatne do użytku ciągi pieszo- rowerowe i wydaje pełno kasy jak na ul. Popiełuszki?

OPANUJCIE SIĘ LUDZIE!!!

wyborca

A mnie właśnie gryzą muchy na tarasie.

~Lol

e2rds - poza kopiuj wklej inwektyw do każdego kto zwróci ci uwagę na twoje chamstwo nic nie potrafisz, pokwicz sobie w kole łowieckim jak będziesz za nagonkę robił tam twoje naturalne środowisko i może jakąś emerytkę czterokopytną lochę poznasz to wymienicie się spostrzeżeniami i dale będziesz mógł pisać swoje dziadziuniu

~ekolog

Całe osiedle ZATORZE jest obecnie rewitalizowane , nie ma ulicy na tym osiedlu aby nie była rewitalizowana . Tak , że wszyscy mieszkańcy dziękujcie na kola.nach PANU PREZYDENTOWI L. NADBEREŻNEMMU za te wszystkie remonty. A ja się zastanawiam skąd prezydent bierze taki majątek na te wszystkie remonty. Całe miasto obecnie jest rewitalizowane a już na wiosnę zaczynamy budowę przepięknego osiedla w CHARZEWICACH. STALOWA WOLA to obecnie najlepiej rozwinięte miasto w POLSCE wiadomo dzięki komu.

~Juzek

Pytanie gdzie ludzie będą parkować

e2rds

~dwieście, a ty od czterech lat tylko o parku dla psów, czyżbyś nie miał gdzie pobiegać i gdzie się załatwić i dlatego tak szczekasz. Naucz się drogi poza miasto, tam się wybiegasz, załatwisz i może w końcu przestaniesz wyć od czterech lat o tym samym, no chyba, że jako bezpańskiego cię złapią i zamkną w tej przystani koło VIVO.

e2rds

~Lol, bo widzisz zasrańcu, przecież do ciebie nie pisałem, to ty ku.o śmiechu mnie zaczepiasz. Tyle razy po tym tępym łbie już dostałeś i nadal jesteś głąb, no chyba, że jak już pisałem, nadepnąłem ci na ogon pod nickiem ~Wyda, ale to moja wina, że się ~Wyda-ło żeś głupi. Nie kwicz do mnie, to ja nie będę okładał po kwiczącym ryju.

~ssmiech

Zaczac trzeba z tym pregierzem od pisowcow co miasto dewastuja.Dobry pomysl.

~propozycja

Cantralnym punktem tego miejsca powinien być pręgierz dla wszelkiej maści bydła dewastującego miasto.
Można takich na 2-3 dni wiązać do niego a mieszkańcy znaleźli by sposób żeby przemówić im do rozsądku.

~dwieście

Jak będzie rządzić w stw opozycja to się tego nigdy nie doczekamy.
Oni 4 lata temu obiecywali park dla psów i póki co nic w tym względzie nie zrobili.

~Lol

e2rds - no cóż jak ktoś się w chlewiku wychował to LOL będzie rozczytywał po swojemu, najczęściej używane przez ciebie słowa k.pa, kwiczy, ogon, śmierdzi poziom umysłowy żenujący ale naturalny dla twojego poziomu.
Rozejrzyj się dookoła może to u ciebie w domu (czyt. chlewiku) coś kwiczy

~taka prawda

Ile już zadłużył miasto ciastuś z loczkami? CO z tego mamy? niewiele. Ile to będziemy spłacać? Bardzo długo. On już zaczyna łapać stanowiska w radach nadzorczych i jest przygotowywany do odlotu, a my w tym zdewastowanym przez niego mieście zostaniemy. Ktoś wcześniej przytoczył nasadzenia na ul. Popiełuszki, tak samo słowni nasi włodarze są w stosunku do wszystkiego. Zobaczycie jaki świetny tunel pod torami będzie! Już teraz częściej jest tam rozlewisko niż plac budowy. No ale pożyteczni idioci pis będą dalej cmokać z radości i krzyczeć "Wina Tuska!"

e2rds

~Lol - k.po śmiechu, a może ten nick ~Wyda to też twój i nadepnąłem kwiczącemu na ogon i to go tak ruszyło, dlatego z rana zaczął kwiczeć.

e2rds

~Lol, w tłumaczeniu (~Lol - ku.a śmiechu), a raczej sama śmie.dząca k.pa zaczął rano pracę i smr,dzi.