Szpital wzbogaci się o nowy mikroskop operacyjny, który doposaży Pododdział Neurochirurgii

Image

Rada Miejska podjęła jednogłośnie decyzję w sprawie przeznaczenia środków na zakup mikroskopu operacyjnego ze stacją nawigacji, z oprogramowaniem oraz stacją planowania, na potrzeby nowo tworzonego Pododdziału Neurochirurgii Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

- Szpital wymaga restrukturyzacji w różnych obszarach m.in. w obszarze dostępności do pewnych usług albo dopełnienia kompleksowości usług, w obrębie np. oddziału Neurologii z Oddziałem Udarowym, stąd taka inicjatywa podjęta też przez środowisko lekarskie, o rozszerzeniu zakresu naszej działalności o Neurochirurgię, która wpisuje się szeroko w strategię rozwoju miasta w obszarze zdrowia. Analizując tę strategię z lat poprzednich, były wskazane jednostki chorobowe, na które szczególnie należy zwrócić uwagę podejmując działania profilaktyczne, działania, które będą mogły tę ochronę zdrowia na naszym terenie poprawić. Mówię tutaj o zniekształceniach kręgosłupa i skoliozie u dzieci i młodzieży, a także dużych zmianach w obrębie kostno- stawowym u osób dorosłych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom i potrzebom, podjęliśmy takie działania żeby zebrać kadrę i stworzyć zaplecze na potrzeby tych świadczeń. Po rozmowie z Narodowym Funduszem Zdrowia otrzymaliśmy zgodę na rozpoczęcie tych działań. Bez tej zgody i bez uzyskania kontraktowania w tym obszarze nie bylibyśmy w stanie w pełni świadczyć tych usług. Dzisiaj otrzymałam informację, że ukaże się ogłoszenie o konkursie, do którego będziemy przystępować i będziemy uruchamiać Pododdział Neurochirurgii w obrębie naszego szpitala- mówiła podczas obrad Rady Miasta dyrektor szpitala Monika Pachacz- Świderska.

Do tej pory wszystkie urazy w obrębie czaszki, krwiaków były zaopatrywane w Oddziale Chirurgii. Teraz w sposób jeszcze bardziej profesjonalny będą zajmować się tymi problemami neurochirurdzy, którzy są już zatrudnieni w placówce. Podobnie ma się sprawa w przypadku chorób kręgosłupa. Wcześniej korzystano z konsultacji lekarzy zewnętrznych z zakresu neurochirurgii, teraz nie będzie już takiej konieczności.

Rada Miasta na zakup nowoczesnego sprzętu, który doposaży Oddział Chirurgiczno- Ogólny z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej i Pododdziałem Neurochirurgii przeznaczyła 600 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Prawda

Do obsługi mikroskopu przyjdzie jakas pani po zarządzaniu albo po szkole policealnej ???? jeśli oczywiście będzie odpowiadać pod względem znajomości i rodziny prcujacaej w szpitalu . Żenada

~Ewka

Przykre, że na koronarografie zapisy są na marzec przyszłego roku !! Chciałam tatę zapisać z skierowaniem! W Sandomierzu pazdziernik! W MSWia w Rzeszowie wrzesien ! Co się stało z Kardiologia Inwazyjną?

~Prawda

Zatrudnia pracownikow na staże z up albo z orzeczeniami do pracy . I tak nie ma kadry leczącej.

~jazda

~Ubek za szpital odpowiada starostwo powiatowe, a nie miasto. Ale najlepiej wyzywać anonimowo prezydenta.

~dojna zmiana+

A kto to będzie umiał obsługiwać?Bo chyba nie nowa pani rzecznik praw pacjenta!

~Ubek

Nadbereźny PiS nieudaczniku nie lepiej było ze 100 mln zadłużenia zamiast na parki przeznaczyć od początku na wyposażenie szpitala. Taki dług się przyjemniej spłaca.