Uczniowie będą uczyć się pływać
w basenie przyszkolnym

Image

Prace przy budowie hali sportowej oraz pływalni przyszkolnej do nauki pływania w Stanach dobiegają końca. Trwają roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz prace związane z zagospodarowaniem i uporządkowaniem terenu wokół kompleksu. Już niebawem komisja odbiorowa rozpocznie czynności związane z odbiorem końcowym przedmiotowej inwestycji i oddaniem obiektu do użytkowania.

W nadchodzącym szkolnym 2022/2023 dzieci z terenu Gminy Bojanów będą mogły rozpocząć naukę pływania w ramach lekcji w-f. Po godzinach lekcyjnych obiekt będzie ogólnodostępny.

Zadanie dofinansowane jest z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Abc

Ameryka pomoże jak zwykle Stanowcom.

ziuta

~liber, mają, mają.

~Jankes

Takie cuda możliwe są tylko w Stanach. W Polsce czegoś podobnego jeszcze długo nie będzie.

~liber

Czy nauczyciele w-f mają uprawnienia do prowadzenia nauki pływania w ramach lekcji w-f ??? Coś mi się ...wydaje, że będzie wtopa. Ale może się mylę???

~polek

Gmina Bojanów nie zdaje sobie sprawy ile będzie miała problemów i kosztów z utrzymaniem i funkcjonowaniem takiego obiektu. Raczej niewiele będzie z tego pożytku. O wielu inwestycjach gminnych typu drogi, chodniki, wodociągi, kanalizacje myślę, że trzeba będzie zapomnieć lub tylko pomarzyć. Bieżące konserwowanie i remontowanie ww. istniejących może być zagrożone właśnie dzięki bardzo wysokim kosztom utrzymania basenu i infrastruktury towarzyszącej. Koszty uzdatnienia wody, podgrzania, wymiany, badań laboratoryjnych, utrzymywania obiektu w odpowiednim stanie sanitarnym, dezynfekcja, oświetlenia obiektu, jego ogrzania, koszty zatrudnienia ratowników, instruktorów pływania, obsługi itp to są ogromne nakłady finansowe. Aby się to bilansowało to musi być naprawdę spora grupa stałych klientów systematycznie odwiedzających i zasilających finansowo ( zakup biletów lub karnetów ). Z tym może być po jakimś czasie różnie.

~Borys

Mój większy przy domu