Stal Stalowa Wola rozpoczyna nowy rozdział

Materiał zewnętrzny Image

Podczas czwartkowej konferencji prasowej PSA Stali Stalowa Wola miała miejsce prezentacja zespołu trenerów oraz części zawodników pierwszej drużyny. Z dziennikarzami spotkali się: Prezes Spółki Akcyjnej PSA Stali Stalowa Wola Wiesław Siembida oraz trenerzy pierwszej i drugiej drużyny: Łukasz Surma i Marek Kusiak.

- Dzisiaj chcemy przede wszystkim pokazać profesjonalizm szkoleniowej kadry pierwszej i drugiej drużyny. Ja tym panom zaufałem. Mamy wspólne cele do realizacji. Chcemy żeby jak najlepiej przygotować drużynę, aby się ograła, aby pokazała tej naszej młodzieży, na którą postawiliśmy, że ma perspektywę przyszłości w klubie Stali Stalowa Wola- mówił Wiesław Siembida, prezes Stali Stalowa Wola- Piłkarskiej Spółki Akcyjnej.

Trwa proces tworzenia drużyny, zawodnicy są w fazie testowania. Trener Łukasz Surma zdradził, że podpisano już kontrakty m.in. z takimi zawodnikami jak: Przemysław Stelmach, Sławomir Duda i Volodymyr Korolsky.

- To zawodnicy, na których stawialiśmy pod koniec sezonu i chcieliśmy żeby od nich wychodził ten charakter, który chcemy z tej drużyny wydobyć. Chcieliśmy żeby troszeczkę znali ten klub, to z jakimi boryka się problemami i jakie wymagania będą mieć kibice do nas w przyszłym sezonie, dlatego ci zawodnicy zostali- wyjaśnił Łukasz Surma.

Na stronie klubu będą regularnie prezentowane sylwetki zawodników, z którymi podpisany zostanie kontrakt. Nowa drużyna przedstawiona zostanie 4 sierpnia, jeszcze przed rozpoczęciem ligowego sezonu.

Łukasz Surma zwrócił uwagę na to, że jedną z przyczyn niepowodzeń w ubiegłym sezonie była zbyt rozbudowana kadra pierwszej drużyny.

- Zawodnicy byli niewykorzystani i to niestety miało wpływ na to, co się działo w szatni, dlatego uważaliśmy, że trzeba kadrę zmniejszyć i też dostosować do budżetu, którym klub będzie dysponował w nowym sezonie. Wszystkie nasze działania, jakie podjęliśmy w tej przerwie letniej, były prowadzone ku temu, aby zmieścić się w tym budżecie, który mamy założony, aby zostawić zawodników, którzy są związani ze Stalową Wolą. Te prace polegały też na tym, aby dobrać zawodników, którzy dodadzą tej młodzieży, która tutaj jest, takiego doświadczenia. To nie chodzi o doświadczenie, że przyjdą super piłkarze i nagle wygrają wszystkie mecze, ale chodzi o to, żeby pokazać młodzieży jak przygotowywać się do meczu, w jaki sposób trenować, jak się zachowywać po wygranych meczach, ale też w gorszych momentach. Wydaje mi się, że z tej młodzieży, którą mamy będziemy mogli wydobyć wiele dobrego- mówił pierwszy trener.

Jak podkreśla trener Surma, jeżeli chodzi o okres przygotowawczy, to sparingi celowo rozgrywane były z mniej notowanymi rywalami. Chodziło o to, by zawodnicy dotarli się, zgrali i stworzyli dobry zespół. Ze starej drużyny zostało tylko 10 zawodników. A już od soboty będą rozgrywane sparingi z wyżej notowanymi drużynami. Trener liczy na to, że uda się zbudować drużynę, która nie będzie bać się żadnego rywala. Zależy mu na tym żeby kibice zobaczyli, że zawodnicy mają charakter i serce do gry.

Marek Kusiak podziękował zarządowi za powierzenie mu drugiej drużyny.

- Jestem wychowankiem tego klubu i mimo różnych historii związanych ze mną, dobrych i złych, znowu w tym klubie jestem. Chcę temu klubowi pomóc i myślę, że w dobrym kierunku będzie to szło. Moja rola w tym klubie to zbudowanie drugiej drużyny. Cel jest jasny: z wychowanków, z młodzieży, którzy mieszkają w pobliżu Stalowej Woli zbudować zespół, który będzie rywalizował na razie na poziomie ligi okręgowej. W tym celu będzie mi pomagał Tomek Wietecha, za co dziękuję. Będą grali przede wszyscy chłopcy, którzy wychodzą z wieku juniora oraz wyróżniający się zawodnicy z juniorów młodszych i juniorów- mówił Marek Kusiak.

Do rozgrywek klasy okręgowej druga drużyna przystąpi w nowym składzie 18-20 osobowym. Pierwszy mecz z Pogonią Leżajsk odbędzie się w Stalowej Woli 7 sierpnia.

Zachęcamy do obejrzenia relacji video z konferencji prasowej TUTAJ

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Motorola

Cracovia -Stal Stalowa Wola 2:0 do przerwy. Ciąg dalszy Disco Polo.

~lll

Kusiak dał popis kim jest.... totalne dno !!

~kibic

Siedzi koleś w czapce. Kur..a jak patrze na to wszystko, to mnie coś trafia od środka!!!

~lol

Ku..a!!! Ludzie nie łykajcie takich rzeczy?! Znowu powtórka z rozrywki.
Kierowca autobusu, jakiś koleś dawno grający co bym mógł coś opowiedzieć, ale narazie po co???
i Jest ekipa przed wyborami do rozjeżdzenia i do brania kasy za nic. Kto Luckowi kazał znowu Wieśka wyciągać przed wyborami? Jaśka? hmmmm

~mercedes

powiedzial co wiedzial wiesiek kierowca autobusu .. o przepraszam pan prezes i kierowca autobusu ..

~bvvdfr

Niech ten klub wexmie się za szkolenie dzieci i młodzieży a nie trenowanie (tresowanie) Dlatego zmarnowano tyle talentów. Jak kowal bierze się za granie na skrzypcach to wychodzi pacałycha.

~Belzebub

Kiedy będzie rozliczenie trenerów, piłkarzy, zarządu , działaczy z ubiegłego sezonu?Wszyscy mieli jakieś cele? Ktoś ich z tego rozliczy czy znowu zamiecione zostanie pod murawę?

wyborca

Urwałem koło w aucie, rozmiar 18. Ale na trzech też dojadę na koncert ;)

wyborca

Najlepsza motywacja dla piłkarzy to płacić za wyniki, a nie czy się biega, czy się siedzi...

~Ekolog.

Nie rozumiem dlaczego dopłaty dostaną tylko właściciele kotłów węglowych, najbardziej zanieczyszczających środowisko. A ci co mają gaz ziemny?

Niedługo będą temperatury po 60 stopniu przy takim spalaniu węgla.

~Nie

Następna reanimacja trupa?

~Gutek

Marek trzymam kciuki za ciebie i cala Stalowke ! Z kibicowskim pozdrowieniem hej stal . jeba.. Hejterow

~Ubek

Koniec września i zmiana trenera.
Na 8 meczów zdobędą max 10 punktów.

~lolo

Przeciez to jest 4 ta pszennoburaczana liga wiec nie piszcie ze musza sie wzorowac na ekstaklasie !Wieczysta im wybije z glowy awans!!10 lat zostanie ten klubik w tej lidze!

~3amigos

... To jest bardzo slabe i zenujace. Za plecami M. Kusiaka zaraz wyskoczy Adamus i pewnie Kasiak. Dziwie sie, ze rodzice nie reaguja na takie informacje. Przeciez ich dzieci (talenty) trafia do tych ludzi znowu??? Ile juz lat trenuja i bez efektow? Nie ma szans na sukces

~Cmnc

Gadka o profesjonalizmie a na konferencji jeden w garniturze, drugi w dresie trzeci w czapce… nie wiecie jak to wyglada w innych klubach? Tak trudno obejrzeć konferencje z Ekstraklasy?

~dojna zmiana+

O jakim Darku piszesz? O Sajdaku?

~do poniżej

O rozum się lepiej pomódl.

~siwy

modlę się o 2 ligę

~Tatko

Tak mój Daruniu z kijkami pójdzie na bramke

TylkoZKS

Stal na zawsze klubem mym. Wszyscy na Wiązownicę, ale najpierw zobaczmy gdzie to na mapie! A leszcze z tarnobyla grają z rezerwami jakiegoś Lecha Poznań. Widocznie amatorzy nie mieli planu pięcioletniego.

~aojs

Dajcie na bramkę Darka. Coraz szerszy się robi!!!

Kilof

Który to raz otwieramy nowy rozdział? Smrody nic nie otwierały i są w 2 lidze!!! Trzeba grać i wygrywać, a nie obiecywać i otwierać.

~Zksik

Gdzie gwiazda piłki nożnej i wielki prezes-Mateusz Nowak.Masz odrobinę honoru żeby zrezygnować z funkcji która cię przerasta

~JAN

Powrot Urbana na kierownika to kompromitacja Klubu oraz samego Urbana ,czlowiek bez ambicji , ktory wynosi na zewnatrz wiele spraw ktorych nie powinien !!! Urban nie kompromituj sie odejdz wstydu oszczedz !!!!!!!!!!!!!!

~Były uczeń

Pani Butryn niech się lepiej zajmie wnukami. Miała już swoje 5 minut ale to już było i nie wróci więcej.

~HIT

Tylko Stal w moim sercu!!!

~Sprawa

Proponuję na honorowego członka klubu dodać Reńkę Butryn.
Parę razy o sporcie już mówiła na sesji, widać że się zna.

~@konus

Daj pan spokój z tą czapką...

~konus

Faktycznie Pan Marek Kusiak powinien dostać kilka lekcji w zakresie dobrego zachowania się w określonych sytuacjach. Pomijając jego umiejętności krasomówcze ( nie każdy ma umiejętność swobodnego, łatwego wypowiadania się ) to oczywistą rzeczą jest aby na takim spotkaniu zdjąć czapkę. Konferencja prasowa z udziałem prezesa klubu, mediów kibiców to nie jest ani mecz, ani spotkanie po meczu gdzieś w barze piwnym. Myślę, że Pan Marek "dojrzeje" do roli trenera w bądź co bądź klubie ze znaną w całej Polsce marką. Ale większych sukcesów na polu trenerskim mu nie wróżę. Ot taki trener-wychowanek, jakich Stal Stalowa Wola ma dziesiątki. Samo chcenie, czy bajdurzenie o korzeniach stalowowolskich to jest za mało na prowadzenie drużyny na poziomie II czy I ligi. Będzie się razem z Tomaszem Wietechą pałętał gdzieś na średnim poziomie w okręgówce lub czasami w zastępstwie w III lidze i to wszystko. Jakas kasa im wpadnie i tak za "zasługi" obaj "dojada" do emerytury na stadionie za pieniądze sponsorów i podatników. Takich miejscowych trenerzynów, którzy dziesiątkami lat trwali przy Stali jako asystenci i trenera lub trenerzy II drużyny czasem fucha kierownika drużyny ( wszystko za :zasługi" dla klubu ) już było wielu. W sumie pieniądze nie śmierdzą a łatwy i zdobyty w fajnych okolicznościach ( na zielonej murawie ) grosz przyda się. Zdecydowanie lepiej zarabiać chodząc w adidaskach lub klapkach po zielonej trawce niż przy felgach u Niemca. Ale są też tacy ambitni sportowcy- piłkarze w Stalowej Woli, którzy po zawirowaniach personalnych, często nie potwierdzonych woli nie mieć nic z klubem do czynienia. Wolą pracować w miejscowych zakładach, często nawet ciężko ale zachowując swoja godność osobistą. I tu wielki szacun. Honorowo ? Honorowo. I to są właśnie prawdziwi sportowcy. Resztę zostawiam do oceny kibiców i tych co pamietają dawne czasy świetności Stali Stalowa Wola.