Stal Stalowa Wola rozpoczyna nowy rozdział

Materiał zewnętrzny Image

Podczas czwartkowej konferencji prasowej PSA Stali Stalowa Wola miała miejsce prezentacja zespołu trenerów oraz części zawodników pierwszej drużyny. Z dziennikarzami spotkali się: Prezes Spółki Akcyjnej PSA Stali Stalowa Wola Wiesław Siembida oraz trenerzy pierwszej i drugiej drużyny: Łukasz Surma i Marek Kusiak.

- Dzisiaj chcemy przede wszystkim pokazać profesjonalizm szkoleniowej kadry pierwszej i drugiej drużyny. Ja tym panom zaufałem. Mamy wspólne cele do realizacji. Chcemy żeby jak najlepiej przygotować drużynę, aby się ograła, aby pokazała tej naszej młodzieży, na którą postawiliśmy, że ma perspektywę przyszłości w klubie Stali Stalowa Wola- mówił Wiesław Siembida, prezes Stali Stalowa Wola- Piłkarskiej Spółki Akcyjnej.

Trwa proces tworzenia drużyny, zawodnicy są w fazie testowania. Trener Łukasz Surma zdradził, że podpisano już kontrakty m.in. z takimi zawodnikami jak: Przemysław Stelmach, Sławomir Duda i Volodymyr Korolsky.

- To zawodnicy, na których stawialiśmy pod koniec sezonu i chcieliśmy żeby od nich wychodził ten charakter, który chcemy z tej drużyny wydobyć. Chcieliśmy żeby troszeczkę znali ten klub, to z jakimi boryka się problemami i jakie wymagania będą mieć kibice do nas w przyszłym sezonie, dlatego ci zawodnicy zostali- wyjaśnił Łukasz Surma.

Na stronie klubu będą regularnie prezentowane sylwetki zawodników, z którymi podpisany zostanie kontrakt. Nowa drużyna przedstawiona zostanie 4 sierpnia, jeszcze przed rozpoczęciem ligowego sezonu.

Łukasz Surma zwrócił uwagę na to, że jedną z przyczyn niepowodzeń w ubiegłym sezonie była zbyt rozbudowana kadra pierwszej drużyny.

- Zawodnicy byli niewykorzystani i to niestety miało wpływ na to, co się działo w szatni, dlatego uważaliśmy, że trzeba kadrę zmniejszyć i też dostosować do budżetu, którym klub będzie dysponował w nowym sezonie. Wszystkie nasze działania, jakie podjęliśmy w tej przerwie letniej, były prowadzone ku temu, aby zmieścić się w tym budżecie, który mamy założony, aby zostawić zawodników, którzy są związani ze Stalową Wolą. Te prace polegały też na tym, aby dobrać zawodników, którzy dodadzą tej młodzieży, która tutaj jest, takiego doświadczenia. To nie chodzi o doświadczenie, że przyjdą super piłkarze i nagle wygrają wszystkie mecze, ale chodzi o to, żeby pokazać młodzieży jak przygotowywać się do meczu, w jaki sposób trenować, jak się zachowywać po wygranych meczach, ale też w gorszych momentach. Wydaje mi się, że z tej młodzieży, którą mamy będziemy mogli wydobyć wiele dobrego- mówił pierwszy trener.

Jak podkreśla trener Surma, jeżeli chodzi o okres przygotowawczy, to sparingi celowo rozgrywane były z mniej notowanymi rywalami. Chodziło o to, by zawodnicy dotarli się, zgrali i stworzyli dobry zespół. Ze starej drużyny zostało tylko 10 zawodników. A już od soboty będą rozgrywane sparingi z wyżej notowanymi drużynami. Trener liczy na to, że uda się zbudować drużynę, która nie będzie bać się żadnego rywala. Zależy mu na tym żeby kibice zobaczyli, że zawodnicy mają charakter i serce do gry.

Marek Kusiak podziękował zarządowi za powierzenie mu drugiej drużyny.

- Jestem wychowankiem tego klubu i mimo różnych historii związanych ze mną, dobrych i złych, znowu w tym klubie jestem. Chcę temu klubowi pomóc i myślę, że w dobrym kierunku będzie to szło. Moja rola w tym klubie to zbudowanie drugiej drużyny. Cel jest jasny: z wychowanków, z młodzieży, którzy mieszkają w pobliżu Stalowej Woli zbudować zespół, który będzie rywalizował na razie na poziomie ligi okręgowej. W tym celu będzie mi pomagał Tomek Wietecha, za co dziękuję. Będą grali przede wszyscy chłopcy, którzy wychodzą z wieku juniora oraz wyróżniający się zawodnicy z juniorów młodszych i juniorów- mówił Marek Kusiak.

Do rozgrywek klasy okręgowej druga drużyna przystąpi w nowym składzie 18-20 osobowym. Pierwszy mecz z Pogonią Leżajsk odbędzie się w Stalowej Woli 7 sierpnia.

Zachęcamy do obejrzenia relacji video z konferencji prasowej TUTAJ

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =