2 mln zł z Polskiego Ładu dla stalowowolskiego szpitala

Image

Jeszcze w tym roku zostaną oddane do użytku nowe oddziały Kardiologii oraz Ortopedii w Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli. Nasza lecznica otrzymała właśnie 2 mln zł na ich wyposażenie. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład.

W poniedziałek, 18 lipca, przed SPZZOZ Powiatowym Szpitalem Specjalistycznym w Stalowej Woli odbyła się konferencja prasowa, podczas której stalowowolski poseł na Sejm RP i wiceminister infrastruktury Rafał Weber, poinformował o przyznaniu naszej lecznicy kwoty 2 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład.

– To środki pochodzące z III edycji Programu Inwestycji Strategicznych, adresowane dla terenów popegeerowskich. Powiaty, na terenie których znajdują się gminy, w których działały PGR-y, mogły składać wnioski, no i cieszę się, że Powiat Stalowowolski to wykorzystał. Wiem, że na 4. piętrze nowego pawilonu zakończyły się już prace budowlane, przygotowujące tę przestrzeń pod przeniesienie oddziałów Kardiologii oraz Ortopedii. Po przeprowadzce będą mogły funkcjonować w nowocześniejszych i bardziej przyjaznych dla pacjentów warunkach. Ale żeby to się stało, najpierw te nowe oddziały trzeba wyposażyć w sprzęt. I właśnie na to, są te pieniądze. Cieszę się, że warunki leczenia i jakość leczenia w stalowowolskim szpitalu zmieniają się każdego roku i zmieniają się na lepsze– mówił podczas zorganizowanej konferencji prasowej wiceminister Rafał Weber.

Przypomnijmy, że wspominana już inwestycja polegająca na budowie nowych oddziałów Ortopedii oraz Kardiologii Zachowawczej również odbyła się dzięki zaangażowaniu środków pochodzących z budżetu państwa – Powiat Stalowowolski otrzymał na ten cel 5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL), a kolejne 2,1 mln zł wyłożył z własnego budżetu. To jednak nie jedyna taka pomoc w ostatnim czasie. Również w ubiegłym roku premier Mateusz Morawiecki przychylił się do wniosku złożonego przez Powiat Stalowowolski i przeznaczył na zakup sprzętu medycznego dla stalowowolskiego szpitala kwotę ponad 2,7 miliona złotych z rezerwy ogólnej. Powiat Stalowowolski dołożył do tego z własnego budżetu kwotę ponad 600 tysięcy i za całą sumę został zakupiony nowy sprzęt medyczny zarówno dla nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jak i przebudowanego Oddziału Udarowego.

– Rzeczywiście dużo ostatnio zrobiliśmy w naszym szpitalu dzięki wsparciu środków rządowych. Chcę podkreślić, że ogromna w tym zasługa pana ministra Rafała Webera, na pomoc którego zawsze możemy liczyć. To dzięki jego zaangażowaniu i osobistemu wsparciu, rząd tak chętnie wspiera inwestycje realizowane w Stalowej Woli oraz w całym powiecie stalowowolskim– mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Zadowolenia z otrzymanej pomocy nie ukrywała również Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

– Sprzęt medyczny ulega zużyciu i musimy go na bieżąco wymieniać. Za otrzymane teraz środki chcemy kupić nowoczesne, i wygodne dla pacjentów łóżka, a też sprzęt medyczny, taki jak kardiomonitory, pulsoksymetry oraz wiele innych urządzeń– tłumaczyła dziennikarzom.

Nowe oddziały Kardiologii Zachowawczej oraz Ortopedii zostaną oddane do użytku jesienią tego roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~czytelnik

Przecież odwołali tzw. POLSKI nieŁAD

~Piotr

Co to jest mln zł przybtek drożyźnie. Dla tych którzy nie wiedzą dwa porównania - za 2 mln zł nie kupisz nawet połowy tomografa medycznego. To jest też kwota porównywalna z rocznymi zarobkami Obajtka. Nie dajcie się oszukiwać - oligarchowie PiS żyją jak pączusie w masełku, dla nas jest drożyzna i ochłapy z pańskiego pisowskiego stołu

~POLO

DO LOPEZ ja Ci odpowiem na mnie, na mnie głosuj ja wam nic nie będę obiecywał, niczego nie będę rozdawał bo nic nie mam i jestem uczciwy chodziłem do szkoły pilnie się uczyłem, chodzę do pracy 31 lat, a do emerytury pewnie nie dożyję. Pójdę do sejmu i jeszcze tych 10 lat posiedzę odpocznę przecież głupsi tam siedzą i, co i nic się nie dzieje jednego uczciwego czyli mnie polska wyżywi. Na pewno nie będę kradł bo nie mam o tym zielonego pojęcia, kobiety tęż na mnie nie lecą bom już stary, nie chodzę w garniturach bo uczciwie płacę czynsz za mieszkanie, samochodu nimam bo mnie nie stać jedynym grzechem jaki popełniam to to że na tacę nie daję bo niby , co mam dać. Głosujcie na mnie bo czy ze mną czy bez to i tak wam lepiej nie będzie POLO POZDRAWIA DO ZOBACZENIA PRZY URANACH WYBORCZYCH.

~Mosiek

PIS podzielił społeczeństwo polskie na tych , co Doją i na tych , co są Dojeni. Prościej dają tym , co się nie chce pracować a zabierają tym którzy pracują. Natomiast sami nieźle na tym wychodzą. I pytanie czy opłaci się być uczciwym ?.

~hutas

Minister na STALOWNIĘ DO HUTY łopata czeka. Jak się trochę przy piecu hucianym posmażysz to poszanujesz ciężka pracę do emerytury za 65 lat. Wszyscy zapomnieli jak się o głosy prosili wtedy rozmawiano z ludźmi na osiedlach, jaki to dobrobyt będzie nas czekał. I co zdzierają skórę z tych co pracują niech sami odejmą sobie. POPIERAM CIĘ GUPI. Czy MINISTER był chociaż raz w hucie na stalowni widział jak pracują tam ludzie niech przyjdzie zobaczy jak wygląda piekło.

~Asd

SLD chyba najrozsądniejszy wybor

~Lopez

Nikt nie odpowiedział na moje pytanie. Pytam po raz kolejny. Niech ktoś mi powie na kogo zagłosować??? Wybory za pasem. POPIS się nie nadaje więc proszę o jakieś podpowiedzi.

~gupi

Niech nie rozdają , co nie jest ich. Niech dadzą tym którym się należy. Niech szanują obywateli którzy uczciwie pracują by lumpy miały za , co pić. NIECH NIE GRAJĄ NA UCZUCIACH uczciwych obywateli naszego kraju. Niech stworzą taki system by zmobilizować nierobów do pracy. Niech nie zmuszają do pracy tych którzy uczciwie kilkadziesiąt lat przepracowali w ciężkich warunkach hucianego piekła. Niech nie propagują pracy AŻ DO ŚMIERCI. Zapomnieli, że sprawiedliwie nie oznacza wyzysk pracujących na rzecz nieróbstwa, dzieciorobów, lumpów, czwartaków, kryminalistów. Taka jest dzisiejsza POLSKA pytanie nasuwa się jedno co dla tych uczciwych , sprawiedliwych i ciężko pracujących ?. NIC TO DZISIAJ NAM DAŁ PIS. W jaki sposób kupi głosy tego elektoratu ?. Czy dalej będą upadlać tą grupę społeczną. ?

~klon

Czy to wszystko jest prawda ????????? Przecież ten minister ponad trzy lata temu obiecał mieszkańcom Niska remont dworca kolejowego w Nisku i dotąd nic się nie zrobiło w tej sprawie. Widzę ostatnio wzmożoną aktywność pana Webera w naszym terenie. Dużo rozdaje, przyznaje, zapewnia, obiecuje. Chyba jakieś wybory będą niedługo? Oby nie było tylko z tymi zapewnieniami tak, jak z remontem dworca kolejowego w Nisku.

~Asd

Bezwstydni mali ludzie

~Poland

Żenujacej propagandy ciąg dalszy!. To nie są środki rządowe, ponieważ rząd nie ma swoich pieniędzy. Rząd ma pieniądze z podatków, które zabierze obywatelom lub z obligacji czyli długu jaki zaciągnie u obywateli! Więc przestańcie błaznować z tymi kartonikami. A składkę zdrowotną podniesioną w tzw polskim ladzie płacą wszyscy pracujący w tym kraju l, emeryci i renciści i obcokrajowcy, ale minister opłacany też z naszych podatków powinien to wiedzieć!

~Poland

Żenujacej propagandy ciąg dalszy!. To nie są środki rządowe, ponieważ rząd nie ma swoich pieniędzy. Rząd ma pieniądze z podatków, które zabierze obywatelom lub z obligacji czyli długu jaki zaciągnie u obywateli! Więc przestańcie błaznować z tymi kartonikami. A składkę zdrowotną podniesioną w tzw polskim ladzie płacą wszyscy pracujący w tym kraju l, emeryci i renciści i obcokrajowcy, ale minister opłacany też z naszych podatków powinien to wiedzieć!

~fek

200 000 namiarowych zgonów po zamknięciu szpitali w latach 2020 - 2022. "Lekarze" co jest w "szczepionkach"? Dlaczego nagle umierają zdrowi, młodzi ludzie ? czym żeście ich zaszczepili?

~Ubek

Lucyferianin
Pełna zgoda tylko kiedyś może nie będziesz miał z czego zapłacić a nie takie historie znam , i co wtedy , pod płot i zdychać pozostanie.

kabi

czy ten poseł wie ile trzeba czekać na wizytę u lekarza na NFZ??? Nie, bo on ma lekarza na zawołanie ale tylko do końca tej kadencji.

~Zbych

Zdzich masz całkowitą rację, natomiast to niewiele zmienia. Ten gość co go wybrali na posła takich prostych rzeczy o których piszesz nie rozumie.

~Zbych

Zdzich masz całkowitą rację, natomiast to niewiele zmienia. Ten gość co go wybrali na posła takich prostych rzeczy o których piszesz nie rozumie.

~Teges

Kurcze jaki on jest szczęśliwy rozdając te kartoniki. Zazdroszczę. Prawie codziennie tyle radości.

~szczekus

Polski ład to nielad tylko ład dla bogatych dla biednych kop w dupkę.W niszczeniu i okradaniu polakow pis okazal sie lepszym od Tuska.A by ich ruscy wzieli do niewoli i niech bija ,torturuja i co im sie jeszcze podoba.

~Gutek

Zdzich wez sie ogarnij i przejedz sie na blonie trasa. Rowerkiem a pozniej podyskutujemy paziu z platformy & lewicy haha

~Zdzich

Zajebi.y jest ten ład! Zdrowotnego place po 2 tysiące miesięcznie ( wcześniej 380zł ), do lekarza i tak trzeba iść prywatnie i znowu płacić ekstra, a jeszcze na mandat przed Rzeszowem załapałem się na 2 tysiące, bo dobrodziej Weber wpadł na pomysł, żeby łupić kierowców! Kto ci Weber chlebek do sklepu przywiezie jak wykończysz kierowców??? Bubel zwany droga ekspresową z ograniczeniem do 80km/h , długa prosta, dwa pasy w jedną stronę i 80? Za płotem biegnie Stara droga, po jednym pasie w każdym kierunku i tam jest 90! Gdzie rozum "Rafalku"? I po co ja płacę zdrowotne po 2 tysiące miesięcznie jak z tej tzw. "służby zdrowia" nie korzystam?

Lucyferianin

@Ubek a ja płacę i wszędzie terminy po 2 miesiące to co to ma być???Place od 150 do 200+ i co??To jest sprawiedliwe ,że babcie z komitetu dyskusyjnego łażą co tydzień bo nie mają z.kim.pogadac??Sam tamten rok wydałem około 4k i co dAl mi ktoś zwrot??

~Pepe

Rządowy Fundusz Polski Ład - czyli rozumiem, że członkowie rządu się na niego zrzucili….. czy może z zajumanej nam kasy?

~Ubek

Prywatyzacja służby zdrowia nie jest dobrym pomysłem co USA przerobiło przez 50 lat, system mieszany i dobrowolność dodatkowych prywatnych ubezpieczeń, jak przestaniemy leczyć najbiedniejszych padnie gospodarka.

R5_VIRUS

szmaciarze okradaja polskich przedsiebiorcow i pozniej rozdają "polski burde.. ład"
Brzeydzę się tym gównem !

Saint

Sprywatyzować służbę zdrowia i zaraz się jakość poprawi...
Polaki to dziwne człowieki - płacą co miesiąc składki i potem drugi raz za wynalazek jakiego nie ma na świecie pt. "prywatna wizyta lekarska" i dziwią się, że nic się nie zmieniło...
Jakoś prywatne szpitale i przychodnie działające w oparciu o kontrakty z NFZ dobrze działają, a tu ciągle będą "inwestować" i ciągle nie działa.

~Tygrees 23

Tylko PIS

~kuba

Szmaciarz wstydu nie ma. Polski ład TFU... szlag by go trafił kopnął w du pę miliony Polaków. Przeproś i oddal się szybko pisowski klęczniku.

~Lopez

Ktoś niżej napisał, że nie głosuje już na POPIS. To ja się pytam- na kogo??? Wskaż kandydaturę Twoim zdaniem.

~dziadek60

Polski ład to niedowlad ,ludzi zniszczyl i dlaej niszczy,bubel pisu ,nie chca sie do niego przyznac.