Drzewo Roku 2022

Image

Ruszyła druga edycja konkursu „Drzewo Roku w Gminie Stalowa Wola”.

Podobnie jak w poprzednim roku konkurs realizowany jest przez stowarzyszenie „Nasze Miasto”, w ramach zadania z zakresu edukacji ekologicznej, przy współpracy i dofinansowaniu Powiatu Stalowowolskiego. Na zwycięzców czekają nagrody: książki oraz sadzonki drzew i krzewów oraz nagrody specjalne dla uczestników, którzy wezmą udział w konkursie bez względu na zajęte miejsce. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w zabawie? Wystarczy zrobić zdjęcie swojego ulubionego drzewa i przesłać z krótkim opisem na adres stw.naszemiasto@gmail.com. W obecnej edycji nie ma kwestionariuszy, wystarczy zwykły mail.

Uczestnikami konkursu mogą być wszystkie podmioty, m.in. placówki oświatowe, nadleśnictwo, samorząd, instytucje, firmy, organizacje pozarządowe, jak i osoby prywatne, mieszkańcy Gminy Stalowa Wola lub innych miejscowości. Najważniejsze, aby drzewo było zlokalizowane na terenie Gminy Stalowa Wola. Poprzednia edycja konkursu wzbudziła duże zainteresowanie, a zwyciężyła Jodła „Srebrnowłosa Igiełka”- 277 głosów. Zgłaszającym było Przedszkole numer 4 przy ulicy Wańkowicza, na terenie którego drzewo jest zlokalizowane. II miejsce - Lipa Szerokolistna, ulica Siedlanowskiego – 243 głosy, zgłoszona przez Wojciecha Dumę, III miejsce- Wiązy Szypułkowe w grupie „Brama do Pława", ulica Poniatowskiego – 125 głosów, zgłoszone przez Miłosza Dąbrowskiego.

- Poszukujemy drzewa z historią, która pobudza wyobraźnię i scala wspólnotę osób mieszkających w danym rejonie Stalowej Woli. Celem konkursu jest również zwrócenie uwagi na drzewostan w naszej gminie, drzewa pomnikowe oraz te, które wyróżniają się szczególnymi cechami lub które są dla nas ważne i wzbudzają naszą sympatię– komentuje Łukasz Banasik, prezes stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

Ostateczny termin nadsyłania kandydatur to 15 sierpnia br. Wybór finałowych drzew nastąpi 22 sierpnia 2022 roku i zostanie ogłoszony na stronie internetowej i fanpage’u organizatora oraz grupy „Stalowa Wola Przyroda”. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury (w składzie: przedstawiciel stowarzyszenia, przyrodnik, przedstawiciel grupy „Stalowa Wola Przyroda”, przedstawiciel mediów) wybierze 6 drzew, które przejdą do finału i wezmą udział w publicznym głosowaniu. Przy ocenie zgłoszeń pod uwagę będą brane w kolejności następujące kryteria: historia związana z danym drzewem, znaczenie drzewa dla danego miejsca, osoby lub grupy osób, które je nominowały, szczególne cechy danego drzewa oraz jego gatunek. Od 22 do 31 sierpnia 2022 roku trwać będzie publiczne głosowanie na fanpage’u stowarzyszenia „Nasze Miasto”. Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi 3 września 2022 roku.

Szczegóły i regulamin konkursu na stronie stowarzyszenia https://nasze-miasto.org.pl/.../200-zapraszamy-do-udzialu.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ekolog

Moim zdanie drzewem roku powinna być ta akcja rosnąca przy sądzie na ulicy POPIEŁUSZKI.

~dojna zmiana+

A krzaczora z tych nowych nasadzeń na tej betonozie na Popiełuszki można nominować?

~Ala

Pieknie

~kinia

a są jeszcze jakieś w tym betonowym grajdole? głosowałabym na sosnę koło hali targowej (obok STS i jubilera) za jej wolę życia po tym jak ją kretyni otoczyli kostką pod sam pień. Wytrzymała chyba rok.

art2deco

Podobno browser stał się wyjątkowo selektywny na forum umiech

~Malwina

dlaczego sypatycy lokalnej władzy tak trolują to stowarzyszenie, to tylko konkurs na drzewo roku, a nie wybory samorządowe, helo obudźcie się

~Barakuda

Przed bazylika rośnie taki iglak ładny. Warto go wziąć pod uwagę. Nie mam możliwości go fotografowania,ale zawsze ktoś może to zrobić.

e2rds

~ekolog, głąbie, masz pracować w godzinach służbowych, a nie tu smrodzić za kasę podatnika, zamknij ten głupi pysk i zajmij się pracą.

~Luna

ekolog pisia miernoto zajmij się robotą w godzinach pracy bo za to ci płaci kudłaty.

~ekolog

Kiedy skończy się to idiotyczne ujadanie z tym stowarzyszeniem pseudo nasze miasto. Bo to jest stowarzyszenie hejterskie nie nasze miasto. Tylko ludzie inteligentni mogą zakładać stowarzyszenia a nie hejterzy.