Ciągnął na łańcuchu przez wieś zakrwawionego psa. Jego bratu wcześniej też odebrano czworonoga

Image

Jakim trzeba być człowiekiem, żeby podnieść rękę na drugiego człowieka? Jakim trzeba być człowiekiem, by podnieść rękę na zwierzę, które ufnie, choć z lękiem podkuli ogon i patrzy z niedowierzaniem na to, co robi mu jego ukochany pan. Nie wie czym sobie zawiniło. Pokornie czeka na spadające razy i jedynie po swojemu płacze i cierpi lub czeka aż kat przestanie się znęcać i pozwoli mu odpocząć.

Pierwsza interwencja miała miejsce niedawno. Wówczas też, tym razem bratu mężczyzny z dzisiejszej interwencji, zabrany został pies, bo był maltretowany.

Film z dzisiejszej tragedii opublikowany został na Facebooku Kociej Wyspy. Jest wstrząsający, jedynie dla ludzi o mocnych nerwach, dlatego my nie zdecydowaliśmy się go zamieścić u nas. Słyszymy na nim dramatyczne krzyki przerażonego świadka męczarni psa. Mężczyzna, który zadręczył swojego czworonoga ciągnąc go na łańcuchu za rowerem, potem próbował ocucić go wodą z wiadra. Pies leżał nieprzytomny. Krwawił.

- Na filmiku ten człowiek próbuje ocucić psa, którego chwilę wcześniej ciągnął na łańcuchu za rowerem. Pies był nieprzytomny. Został już przetransportowany do lecznicy. Pani doktor stwierdziła krew w moczu, silną opuchliznę wokół pyszczka i podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Policja szuka pana P., ale obawiamy się, że sprawa znów zostanie umorzona. Potrzebujemy osób doświadczonych w egzekwowaniu prawa dot. znęcania się nad zwierzętami. Sami niestety nie mamy tak dużego doświadczenia i policja umarza wszystkie nasze zgłoszenia- czytamy na fb Kociej Wyspy.

O zaistniałą sytuację pytamy na Policji.

-Tuż przed godz. 11:00 mieliśmy takie zgłoszenie, że z miejscowości Krzaki w kierunku miejscowości Słomiana idzie mężczyzna, który ciągnie na smyczy zakrwawionego psa. Zgłaszała to mieszkanka gminy Pysznica. Po przybyciu na miejsce patrol zastał tego psa, ale mężczyzna go porzucił. Ten mężczyzna nie jest zatrzymany. Pies trafił pod opiekę lekarza weterynarii. Po wstępnym badaniu ma liczne stłuczenia i zadrapania. Na tę chwilę szukamy właściciela tego psa- mówi aspirant Przemysław Paleń z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Bracia P. nie mają serca dla swoich psów, a ich sąsiedzi najwyraźniej boją się zeznawać. Dwa odebrane im czworonogi świadczą o tym, że ludzie nie przechodzą obojętnie na widok znęcających się nad zwierzętami katów. Dziś gdyby nie interwencja dobrego człowieka, piesek zdechłby z bólu i wykrwawienia. Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3, zaś w typie kwalifikowanym ze szczególnym okrucieństwem od 3 miesięcy do lat 5. Tyle tylko, że jeszcze trzeba ten fakt komuś takiemu udowodnić.

Aktualizacja: Mamy dobre wieści! Mężczyzna 6 lipca br. został zatrzymany przez Policję!

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Izz

Kur** Ludzie ogarnijcie się to jest chory człowiek !!! Trzeba na leczenie psychiatryczne wysłać a nie wińczowac odrazu

~Abdul

Można podpalić im ten syf narazie dla przykładu

~Popek

Bedziesz zabity po wyjściu z zk pazik

~Rudzielec

Na stronie Fundacja Kocia Wyspa jest link do zbiórki pieniędzy na leczenie pieska.

~Rudzielec

Na stronie Fundacja Kocia Wyspa jest link do zbiórki pieniędzy na leczenie pieska ????

koraa2

Skur....l!

e2rds

~Agnieszka, psu nie jest potrzebna modlitwa tylko dobry Pan, wtedy pies odpłaci się miłością 100- krotnie większą niż otrzymuje. To jest tak kochane zwierze, że nie ma lepszego na świecie, a przy tym bardzo wbrew pozorom mądre i oddane.

~Agnieszka

Niech siebie ciągnie za tym złomem wredny staruch dobrze że ludzie się zlitowali nad tym biednym psem mam nadzieję że znajdziesz dobrego opiekuna będę się za ciebie modlić abyś szybko wyzdrowial

e2rds

~Arek, ugryzł cię bo poznał złego i agresywnego człowieka, psy to czują, a pies reaguje tak samo na innych jak jego pan.

~Arek

Trzeba zasbic agresywne psy bo chodza po ulicach i gryzą.Mnie tez ugryzl jakies 2 tygodnie temu i to maly pies nie spodziewalem sie ze zaatakuje.

~Qwerty

Jeden z drugim zachęcający do liniczu czy podania adresu gościa w niczym nie jest lepszy od niego. Pomyśl dlaczego.

~Jack

Dajcie mi jego dane to sk... to przywiąże go do samochodu i tak samo będę ciągnął go po wsi, kanalia i zwyrodnialec. Sąd powinien go skazać na bezwzględne więzienie a w czasie odsiadki na prace społeczne w schroniskach pod nadzorem klawisza z przeładowaną bronią

~ktoś

Do ~pszemo Słomiana to nie jest duża miejscowość! Bardzo łatwo można namierzyć zwyrodnialca!

~ktoś

Słomiana to nie jest duża miejscowość! Bardzo łatwo można namierzyć zwyrodnialca!

~do platinet

Albo ukraincem który zneca się w bestialski i barbarzynski sposób nad ciałem nieżyjącego już Polaka.

~silwer

Znęcanie się nad zwierzętami jest karalne, ale także groźby i podżeganie do linczu też.

platinet

Jakim trzeba być człowiekiem, żeby podnieść rękę na drugiego człowieka?
Wystarczy być ruskim, takie proste, nie ?

~Ola

DLACZEFGO NIE WIDAC TWARZY ZWYROLA

~Pszemo

Pod jakim adresem ci bracia mieszkają ?

ZielonaHerbata

W cywilizowanym świecie dla kogoś takiego nie powinno być miejsca na wolności, tylko obozy pracy, żeby w więzieniu za nasze pieniądze nie jadł, tylko za swoje.

~mimo

Ja mam tylko ogromną prośbę do Wysokiego Sądu by nie stosował żadnych "zawias" tylko tyle co w recydywie przysługuje. Złożymy za ten wyrok wiązankę kwiatów(jeśli to będzie pani sędzia!) Nie może tak być, że ciągle się mówi o ochronie zwierząt powołując się na prawo a inną ścieżką chodzi życie. Dla innych będzie to dobra lekcja przestrzegania prawa.

~dudi

widać bydlactwo i sadyzm mają w genach. A to juz powinno byc podstawą do izolacji od normalnych ludzi no i zwierząt przede wszystkim.

~???

~Ryk 12 Każda sprawa jest ważna. Przez ostatnie lata ludzie zapomnieli co to debata, wymiana poglądów, dyskusja, zwracanie uwagi jak coś się dzieje nie tak, szacunek do drugiego człowieka, pomoc. Dobrze, że ktoś zareagował , ktoś pomógł, ktoś zgłosił, ktoś współczuje.

e2rds

~fedekr5, bo psy szczególnie wyczuwają podłych ludzi, ja każdego psa traktuję mile i tym samym mi odpłacają.

e2rds

~Tyiopknb, cyt:"to tylko pies hau hau" ty nawet na miano bydlaka nie zasługujesz, bo każde bydle ma więcej rozumu niż ty, to nie pierwsza twoja wypowiedź kretyna.

~Hoque

wytatułować mu na czole "znęcam się nad pasami" gruba czcionką.

~Pjoter

Jaki adres tego zwyrodnialca ? Z wielką chęcią go odwiedzę

~Ktos

Utluc kanalie.nie lubię ludzi bo większość to barbarzyńcy

~Andrzej

Bydle Zaj..ane skatować dziada jak w ,,lincz".

~lipianka

A dlaczego nie pokazujecie twarzy tego zwyrodnialca co znęcał się nad psem . Jakim potworem trzeba być żeby tak katować psa . Żeby ten bydlak też kiedyś został tak potraktowany .