Dobre wyniki naszych maturzystów

Image

80,6 % maturzystów ze szkół prowadzonych przez Powiat Stalowowolski z sukcesem zdało tegoroczny egzamin dojrzałości. To wynik lepszy od średniej krajowej, która wyniosła 78,3 %. Szczególnie dobrze spisali się nasi licealiści.

– W skali całego kraju odsetek licealistów, którym udało się zdać maturę, wyniósł w tym roku 84 %, podczas gdy w naszych liceach egzamin dojrzałości zaliczyło ogółem 91,2 % uczniów. Rewelacyjnie spisali się zwłaszcza maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, którzy osiągnęli ogółem zdawalność na maturze na poziomie aż 99,5 %. To fantastyczny wynik, potwierdzający klasę nie tylko tej szkoły, ale i kształcącej się w niej młodzieży – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Powyżej średniej krajowej (84%) oraz średniej wojewódzkiej (87%), zdali egzamin maturalny również licealiści z Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, gdzie zdawalność wyniosła 88,9 %. Natomiast w Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego odsetek uczniów, którzy zdali maturę wyniósł 73,3 %.

Lepiej od średniej krajowej (69,2 %) i wojewódzkiej (68 %) wypadli również nasi maturzyści z technikum, którym udało się zdać maturę na poziomie 71,1 %, W rozbiciu na poszczególne placówki wygląda to następująco: ZS Nr 1 – 82,4 %, ZS Nr 2 – 72,8 %, ZS Nr 3 – 76,3 %, CEZ – 64,2 %.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~dku

SLO zawsze ma kompleks Staszica. Przecież Staszic ma tradycję i świetną kadrę. SLO to nowa szkoła, która nie ma tradycji.
Po Staszicu absolwenci idą do najlepszych uczelni a po SLO robią tłum na uczelniach szczególnie za czesne. Taka prawda, która boli!!!

TylkoZKS

Jak ja kończyłem liceum, to w SLO istniały potężne tradycje nie dopuszczania uczniów do matury. Natomiast na Staszicu do matury szli wszyscy. Co więcej były osoby, które nie chodziły na korki i pisały maturę rewelacyjnie. Na korki chodzą w większości bananowcy z Pysznicy i Jastkowic, których starzy myślą, że zagwarantuje to 100% na maturze. Ale... to nic nie dawało.

~.........

wiadomo co piaty czesc poprawka wiecej siedziw domu praca milosc poszanowanie a resta studia

~Kolo

A samorządowe LO jak?

wyborca

Nie trzeba chodzić na korepetycje. To znaczy, że książka jest do du⁠py lub nauczyciel.

~Bb

Wszystko super gratulacje. Kochani te rankingi to nie wyniki szkoły, to ciężka praca Ambitnych uczniów oraz ich rodziców, którzy przez dodatkowe korepetycje chcą zapewnić im lepsza przyszłość. Niech nikt nie krytykuje uczących się dzieci i ich rodziców. Niech zastanowi się najpierw kto go będzie leczył czy zaprojektuje np. Super urządzenie. Bez tych kujonów świat niestety zatrzymał by się w epoce kamienia.

wyborca

Dlatego trzeba by też zbierać statystyki uczniów, które z różnych powodów nie przystąpiły do matury.

wyborca

"Nie ma w prawie oświatowym takiej instytucji, jak niedopuszczenie ucznia do matury. Natomiast jak najbardziej można osiągnąć skutek w postaci niedopuszczenia ucznia do matury. Wystarczy tylko złamać prawo i naruszyć zasady ustalania ocen."

Co tam się dzieje na "Staszku"? Bo od lat poziom spadał...

~rodzc

Pamiętajcie znawcy ,że każdy rodzic i dzieciaki bał się o wyniki - bo to byli uczniowie z okresu pandemii i zdalnego nauczania - nikt o tym nie wspomni.

~do kibic

Nie wiem, czy taka norma, zdawalność była dotychczas niższa, a za początków nowej matury i gimnazjalistów, gdy Staszic miał 100 %, SLO poniżej 80%. Ale wtedy dyrektorem był Zarzeczny. Widać, jak ważne jest obsadzenie na stanowisku kogoś takiego jak Marek Czopor, który nie boi się zatrudniać doświadczonych nauczycieli, bo go wygryzą, jak ma to miejsce od lat na Staszicu.

~mdm

Wy macie jakiś problem z tymi liceami? Co za różnica czy nie zdała 1 osoba czy 10? Jeżeli o prestiżu szkoły ma świadczyć zdawalność matury w obecnym kształcie to oznacza, że w tym "lepszym" liceum wyuczyli więcej robotów do rozwiązywania zadań wg klucza niż w tym drugim. Po prostu zabili kreatywność dzieciaków i sprowadzili do klucza rozwiązań. Żaden powód do dumy. Mam nadzieję, że to nie uczniowie, a ich chorzy z ambicji rodzice piszą te durne komentarze porównujące.

~Mario

Powiedzmy prawdę na Staszica nie dopuszczono kilku osób w obawie o zaniżenie wyników, natomiast w SLO wszyscy zostali dopuszczeni i nie zdała tylko 1 osoba.

~mdm

~kibic- ktoś tu widzę jest zazdrosny umiech

~kibic-

Rewelacyjnie spisali się też maturzyści z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida, którzy osiągnęli ogółem zdawalność na maturze na poziomie aż 99,5 %. To fantastyczny wynik, potwierdzający klasę nie tylko tej szkoły, ale i kształcącej się w niej młodzieży – parafrazując słowa Pana Starosty ,ale tu nikt nie pieje z zachwytu ,w tej szkole to norma.
O TYM NIKT W CZASIE TRWAJĄCEJ REKRUTACJI NIE NAPISZE
BRAWO SLO !!!!

~Mario

Ale też mniej osób dostaje się tam na studia i ma gorsze wyniki matur w budowlance niż w tych dwóch elitarnych stalowowolskich szkołach.

~mieszkaniec

Budowlanka najlepsza szkoła, i nie potrzeba korepetycji jak w slo czy na staszku