Nowo budowany tunel na Okulickiego znów zalany

Image

Wystarczył całonocny deszcz, by tunel, który w kwietniu br., wskutek rozszczelnienia kolektora deszczowego, zniknął niemal pod wodą, zatapiając jedną z maszyn, znów utonął w wodzie.

To niedobra wiadomość, bo przecież ta inwestycja nie została jeszcze oddana do użytku, a już drugi raz została utopiona. Od rana sygnalizują nam ten fakt Czytelnicy. Deszczówka zalała identycznie jak w kwietniu wszystko pod tunelem. Nie udało się więc wyeliminować błędów sprzed 3 miesięcy.

II etap robót, z którym mamy wciąż do czynienia obejmuje prace drogowe oraz przebudowę infrastruktury technicznej w ciągu ul. 11 Listopada i części ul. Okulickiego, na fragmencie od bloku przy ul. Obrońców Westerplatte 5 do „górki rozwadowskiej”. Powstaje między innymi nowa droga, która biec będzie od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II, ulicą 11 Listopada, pod trzema torami kolejowymi, a następnie połączy się z ul. Przemysłową. Budowa bezkolizyjnego przejazdu odbywa się w obrębie wytyczonego pasa drogowego. W ramach prac przebudowane mają być m.in.: sieć wodociągowa, sanitarna, kanalizacyjna. Docelowo to rozwiązanie komunikacyjne ma wyprowadzić ruch z centrum Stalowej Woli i małych ulic. Wszyscy, którzy będą jechać od strony Tarnobrzega, ulicą Przemysłową w stronę obwodnicy, ominą osiedla mieszkalne, wjeżdżając tunelem w ulicę Okulickiego, w kierunku Chopina.

Na realizację „zachodniej obwodnicy Stalowej Woli” w 2019 roku miasto uzyskało dofinansowanie z ówczesnego Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) w wysokości około 17 mln zł. Planowany koszt inwestycji to ponad 28 mln zł.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
nielubiepisu

Czas na zakończenie inwestycji 31sierpnia 2022. Ktoś wie ile wyniosą opóźnienia?

~JASIO

BASEN OTWARTY NA GÓRCE ROZWADOWSKIEJ !!!
BRAWO TAK TRZYMAĆ !!!!

e2rds

~inwestor, widzę, że ten głąb pseudointeligent ma nowy nick "~inwestor". Ty z tym "~inwestor"-em tego tunelu masz tyle wspólnego co świnia z gwiazdami, ale przedstawiasz się rangą "~inwestor". To nie lepiej trzymać się nicka "~taka prawda", albo "Wódz".

~inwestor

To będzie tunel z 22 wieku , oczywiście po skończeniu tej inwestycji. Już większość mieszkańców nie może się doczekać na otwarcie tego najbardziej potrzebnego w naszym mieście tunelu. Do poloczek sre, cieciu tylko idi..oci oceniają budowę przed jej skończeniem. Po skończeniu ten tunel będzie wizytówką naszego miasta ja ci to gwarantuję tak jak teraz jest wizytówką ten tunel pod torami na ulicy SOLIDARNOŚCI. Ciemniaku nie obrażaj firmy która ten tunel buduje bo jak jesteś taki bohater to przyjdź do nas i nam to powiedz prosto w oczy.

~niezalogowany

„Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku” - znany myślicie,l na którego głosowali młodzi, wykształceni, z wielkich miast.

~poloczek sre

i tak to juz u nas jest zaco sie nie wezna to spiepsza cala robote na trauguta wiadouk nie dokonczony aleje spiepszone tunel zlalo i td.wkoncu ktos odpowie za te niudacznictwo w tym miescie bo krew zalewa na taki BURDEL;;a czym sie szczycici chwalic za swoje to takiego balaganu by nie robil jeden z drugim;; beda wybory;;;

~Wkurzony

Ta cała inwestycja robiona tak jak obwodnica ...byle było.drogi dojazdowe zamiast prxydpieszsc ru h będą go tamować. A jak się będą.mialy w tunelu minąć 2 tiry to już współczuję kierowcom

~Stanley

Dzwońcie do Webera niech na otwarcie weźmie kalosze

e2rds

~erdeesik, o widzę, że zasraniec nie wytrzymał i nawalił w galoty, i znów nadepnąłem pseudointeligentowi na ogon.

~Piter

Chcąc jeździć tym tunelem to trzeba amfibie kupić p.s. Pewnie się znowu kolektor deszczowy rozlaczyl hahahahah

niemamkonta1

Dzień dobry, już złożyłem wniosek o dofinansowanie miejskiego promu łączącego dwa brzegi tunelu. Sezonowa, okazjonalna działalność zależna od pogody. Jeszcze tylko 284 podpisy na dwóch pismach i zaczynam kursować. Karty stałego klienta, co 10 kurs gratis, opłaty promocyjne. Przecięcie wstęgi przewidziane po niedzieli, a po oddaniu tunelu do użytkowania kolejne przecięcie, tym razem z drugiej strony.

~erdeesik

Tato nie rob z siebie idioty.
Bo cie wezma w koncu w kaftan.

~macin112

Ale wielce mi informacja zalało tunel który jest w trakcie budowy. Przecież do góry woda nie popłynie. Czytając te komentarze widać że wiekrzasci mają zryte mózgi no ale cóż jak ma się dzieje zamiast mózgu. Co komentarz to PiS lub PO. Zajmijcie się lepiej robota a nie głupotami.

e2rds

~nanik, jeszcze jedno głąbie, czy przed oddaniem, czy po oddaniu to przy każdej większej ulewie to będzie i to nieuniknione.

e2rds

~nanik, tylko widzisz głąbie, koza tyle nie wypiją, musisz im pomóc by mogły więcej pić. W tym celu musisz przyssać się, wiesz, tam pod ogonem i odprowadzać nadmiar.

~kefir55

Tunel im. "dobrej zmiany i kurdupla równego krulom"

jusek

PiS-iury śmiali się,że zalewało tunel w Warszawie pod rządami Trzaskowskiego. A u nas?Proszę bardzo-Lucyjuszowi zrobiło się to,zanim tunel ukończono.A będzie coraz weselej.

~nanik

erdees to przewidział....tylko że po oddaniu tego już nie bedzie!!!! Dyżurne kozy beda ją wypijać...umiech))

~Dixi

Paliwo drogie zostają kajaki.

kabi

J 23, obwodnica nie musi być autostradą. Widać nigdy nią nie jechałeś.

~Lol

Według wyznawców PO to jak zwykle będzie wina PISu,a już nie daj Panie wina biednej klasy wschodniej Polski

kalafonia

Park wodny tam postawić!

~Pinkolo

Znając życie to według pislamistów to będzie wina Tuska. Oni nie przyznają się do tego, że to spier.. oli. I tak wiadomo, że to wina, wiadomo kogo ????.

~Stalowiak

Ale problem!zrobimy przeprawę promowa

~Dynio

Takie firmy, tacy '' inszynierowie'' są po polibudach. Kasę zgarna a bubel zostaje. Tyle że skończył, uprawnienia robił a pod czapka sieczka. Brak umiejętności rozwiązywania problemow

~Mama

Oj tam jak nie będzie padać będzie się przejeżdżać.

~Mama

Oj tam jak nie będzie padać będzie się przejeżdżać.

~Gggg

Co to jest??!

speedee

Lucek, wsiadaj na kajak i odtrąb otwarcie nowoczesnego spływu kajakowego... nie zapomnij przeciąć wstęgi... (Weber musi być !!!) klakierzy którzy będą cie całować po stopach też się znajdą. A może i pinokio przyjedzie... żeby podobne rozwiązanie zastosować w stolicy?

~Yanek

Kiedy wpuszczą ryby