Miasto unieważniło przetarg na przebudowę ul. Spacerowej

Image

Choć do przetargu na przebudowę ul. Spacerowej przystąpiły 2 firmy, to żadna z nich nie będzie realizować tego zadania. Jaki jest tego powód?

Pierwsza oferta dotycząca rozbudowy ul. Spacerowej pochodziła od firmy Strabag z Pruszkowa i opiewała na ponad 28 mln zł. Kolejną ofertę złożyło konsorcjum firm Kraśnik- Sandomierz. Swoje usługi wyceniło ono na ponad 17,8 mln zł. Warto tu podkreślić, że zgodnie z wcześniejszymi szacunkami inwestycja miała kosztować niespełna 12 mln zł. Gminie udało się pozyskać na ten cel 8 mln zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Dróg.

W toku weryfikacji ofert miasto odrzuciło propozycję firmy pruszkowskiej, gdyż cena zasugerowana przez nią daleko odbiegała od tej, jaką chciało zapłacić. Z kolei konsorcjum złożyło dokumentację niezgodną z warunkami zamówienia. Wykonawca nie dostarczył wszystkich wskazanych w postępowaniu dokumentów.

To nie pierwsza tego typu sytuacja, że do samorządów wpływają oferty, które znacząco przewyższają ceny z kosztorysów. Rosnąca inflacja, droższe materiały budowlane i paliwo przyczyniły się do wzrostu kosztów inwestycji. W takiej sytuacji samorządy najczęściej zmuszone są do zmniejszanie zakresu zadania, usuwając z niego niektóre elementy, bądź wręcz całkiem rezygnują z jego realizacji. Dalsze losy ul. Spacerowej są więc teraz w gestii prezydenta Stalowej Woli.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Spacerowej planowana była w dwóch etapach. W pierwszym wykonawca miał zająć się przebudową zdegradowanego fragmentu ul. Spacerowej, który prowadzi od zlokalizowanych tam firm do wyjazdu do ul. Energetyków. Modernizacją miał zostać objęty 700- metrowy odcinek drogi. Oprócz nowej nawierzchni jezdni miało pojawić się nowe oświetlenie, chodniki, ścieżki rowerowe.

Drugi etap to budowa drogi publicznej i miejsc postojowych w rejonie OSM Stalowa Wola oraz przebudowa 1skrzyżowania z drogą ul. Energetyków.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
dogadywacz

A po co przebudowywać drogę do firm ? Tam powstanie nowy plac zabaw.

~Polan

platinet, pomódl się do swojego guru z Sopotu na pewno sypnie groszem

platinet

Polska PIS i wszystko jasne