Kiedy stalowowolski szpital wyjdzie na finansową prostą?

Image

Dyrektorem Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli jest od 11 miesięcy. Monika Pachacz- Świderska ma ambitne plany i chce by podległa jej placówka wreszcie wyszła na prostą, a jej działalność zaczęła się bilansować. Czy to realne zadanie i jaki rok, według założeń, mógłby okazać się tym przełomowym?

Ostatnio w naszym szpitalu wiele się dzieje, o czym często Wam piszemy. Do studia zaprosiliśmy więc panią dyrektor, by mogła opowiedzieć nam o tych zmianach z pierwszej ręki. Sama jest lekarzem, więc jest blisko spraw medycznych, nie tylko tych organizacyjnych i właśnie te dwie kwestie stara się odpowiednio połączyć. Monika Pachacz- Świderska opowiada nam o planach, między innymi o tym, jak już na wakacjach może się zmienić w Stalowej Woli pomoc udzielana osobom z problemami psychicznymi, również tym nieletnim. W planach szpitala jest również reaktywacja oddziału detoksykacyjnego, leczenie alkoholowych zespołów abstynencyjnych. Ile dzieli nas od ponownego uruchomienia oddziału? Co się zmieni dla pacjentów?

Czytaliście już u nas o planach reaktywacji barku. Czy chorzy będą mogli zamawiać dania do łóżka? Czy może polepszą się posiłki wydawane chorym? Czy na pewno pojawi się wczesna rehabilitacja poudarowa, by pacjenci nie będą musieli być już wożeni do Rzeszowa? A jak wygląda sprawa kadry szpitala? Jakie kroki podejmuje Monika Pachacz- Świderska by wzmocnić stalowowolską załogę? Czy prawdą jest, że powstanie oddział paliatywny? Ilu obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Stalowej Woli, skorzystało z możliwości zaszczepienia przeciwko Covid 19. Naszego Gościa zapytaliśmy również o reakcję na pismo z Ministerstwa Zdrowia, które zaleca, aby placówki zdrowia nie wykonywały masowo testów PCR, gdyż te dają w 91% wyniki fałszywie dodatnie.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawego wywiadu!

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~kiki

Moim zdanie tandem Monika + Andrzej to tandem mogący wiele zmienić, niektóre zmiany są widoczne. Tak trzymać obrany kurs.

~pola

Pani dyrektor prosimy o opinię nawet w formie komentarza, co pani sądzi o akcji z piątku i soboty na temat sprowadzenia do miasta ambulansu mobilnego? Czy pani zdaniem jest to potwarz dla personelu i sprzętu którym pani na co dzień zarządza? Czy ta akcja była z panią konsultowana? Dziękujemy!

~Ander

Od lipca wróciło 2 chirurgów z Niska i rusza pododział neurochirurgii.

~Seba

Życze powodzenia ale ruszyc ten beton ....

~bajes14

Widać kobiecą rękę w zarządzaniu. Miałam do czynienia z oddziałem chirurgicznym. Personel pań pielęgniarek z panem pielęgniarzem Olkiem to chodzące anioły poza małym wyjątkiem ale może pani miała jakieś chwilowe problemy emocjonalne trzeba jej wybaczyć. Lekarze akurat miałam kontakt z takimi młodszymi stażem jak w dużych ośrodkach w Lublinie albo Rzeszowie powie dzień dobry, odpowie na pytanie i doda otuchy. Jedyne co należy koniecznie poprawić to kuchnia. Myślę ,że jak szefowa robi rachunek sumienia na wieczór to ma ogromne wyrzuty. Wizualnie i smakowo tragedia. Brama szpitalna jest obsługiwana przez bardzo pozytywnych, miłych i życzliwych ludzi a to jest bardzo ważne bo od nastawienia człowieka zależy bardzo wiele. Także serdecznie dziękuję Pani Moniko jako zarządzającej i całemu uroczemu zespołowi tego oddziału za opiekę nad moja mamusią.

~Kika

Sprzeciw. Tam są bardzo rzeczowe dziewczyny.

~zawałowiec

oby się pani udało,zapanować nad administracją,częst0 ważniejsze od doktora

~boby

Pani Dyrektor Monika jest OK. Brawo !!!

~mieszkaniec

Pani dyrektor tylko tak dalej a nasz szpital będzie najlepszy w regionie . Powodzenia .

~mieszkaniec

@aneta zapisz się na badanie np.gastroskopia to zobaczysz ile sie czeka.

~siedlanka

Pani Dyrektor, życzę powodzenia i dobrych ludzi w okół, oby ten spokój przeniósł się na pacjentów, Panie Tomku zabrakło mi pytania, a uważam, że jest to podstawowy problem - kiedy nasi mieszkańcy zyskają pewność wysokiej jakości usługi i przestaną wyjeżdżać w jej poszukiwaniu do Krakowa, Lublina itd.
Pani Doktor, proszę o odpowiedź.

~Aneta

Dużo się zmieniło w szpitalu na plus. Byłam sceptyczna co do nowej dyrektor, wydawała mi się nijaka. Okazało się, że babka ma poukładane w głowie i to jest obecnie od lat to najlepsza dyrektor szpitala. Dodatkowo działa z obecną władza na tyle, że ma możliwość tworzenia nowych rzeczy i zmian w szpitalu. Naprawde dużo się zmieniło. Zdziwiło mnie ostatnio, że zapisujac się do lekarza specjalisty czekało się jedynie miesiąc, te babki na reejstracji kurde naprawde bardzo mile i pomocne (szok!) i też fajnie się np. zmienilo na pobieraniu krwi, plus za udarówkę, sercownie mamy od dawna na niezlym poziomie... znajomy leżał i mowił, że żarcie tam lepsze niż na innych oddziałach. I ta psychiatra dla dzieciakow, tyle ostatnio problemow jest z dziecmi, dobrze, że tak sie dzieje. Więc oby tak dalej!