Alarm na terenie całej Polski

Image

Do 31 lipca 2022 roku, do godz. 23:59, będzie obowiązywać trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugi stopień alarmowy BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju. To przedłużenie już podjętych na początku wojny w Ukrainie decyzji.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 lipca 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) (Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 192 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP ) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO (Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 193 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego).

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

• Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

• Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jasio

a od czego jest to alalm od podwyszek cen czy od ataku na nasze ziemie i kieszenie

~Kongolongo

A jak saszki zaczęły masowo wozić auta na handel na Ukrainę, to obniża czy podwyższa stopień alarmowy?

~Beata

O której ta burza będzie na Zatorzu?

~pytanko

Wyrokowiec może w Polsce wprowadzać jakiekolwiek zarządzenia? A mówią że Polska jest krajem praworządnym...

~Likier ka..

Służby były czujne w sądzie ze uciekł im gość hehehe

~jasio

jak na terenie calej polski to znaczy ze atakujom niemcy lup ruskie lup naras