Kobiece drużyny piłkarskie? Stalowa Wola będzie takie miała

Image

W Polsce wiele jest piłkarskich drużyn kobiecych. Dziewczynki, dziewczyny, kobiety grają z wielkim zaangażowaniem, pasją i odnoszą sukcesy. W Stalowej Woli też szkolona będzie płeć piękna.

29 czerwca br. odbyła się konferencja prasowa Zarządu Stali Stalowa Wola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej. Tematem spotkania była koordynacja grup młodzieżowych STALI Stalowa Wola PSA.

Pod skrzydłami barwach STAL Stalowa Wola PSA

Jak zapewnia Michał Czubat, obecnie już nie prezes spółki Stal Stalowa Wola, a koordynator grup młodzieżowych, czynione będą starania, aby młodzi ludzie po ukończeniu 13- roku życia kontynuowali swoją pasję, którą jest gra w piłkę nożną w barwach Stali Stalowa Wola PSA, by mogli tutaj się rozwijać.

- Odnośnie grup młodzieżowych chcemy to uskutecznić, usystematyzować, aby jak największa ilość wychowanków mogła zasilać potrzeby drugiej, pierwszej drużyny. W tym celu podejmujemy współpracę oficjalną, z której myślę, że trzy strony będą zadowolone, żeby ci zawodnicy, którzy zostają przekazywani do Stali Stalowa Wola PSA, mieli szansę bardzo dobrego rozwoju. W tej chwili drużyny młodzieżowe opierają się na 4 grupach: trampkarz młodszy, trampkarz starszy, junior młodszy i junior starszy. Chcemy, aby te drużyny występowały w jak największej ilości zawodniczej, po to też prezes uskuteczniał tą współpracę z dwoma podmiotami, które szkolą zawodników do 13 roku życia. Na poczet przyszłego sezonu zostanie także zgłoszona drużyna trampkarzy młodszych, którą będzie zajmował się Sebastian Janiec- mówi Michał Czubat, koordynator grup młodzieżowych.

Prezes Stali Stalowa Wola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Wiesław Siembida zapowiada, że teraz większa uwaga zostanie skupiona na młodzieży.

- Dotychczas nie było takiego zielonego światła, ta młodzież nie zawsze trafiała do drugiej, pierwszej drużyny, a tu przez akcent na młodzież chcemy pokazać, że ta przyszłość może być w tej spółce dla nich kierunkiem rozwoju i bytu- mówi prezes Wiesław Siembida.

Sekcja żeńska

Sebastian Janiec zapewnia, że czyniony jest kolejny krok do tego, aby piłka nożna w naszym mieście, regionie była silnym ośrodkiem, gdzie dziewczyny, które chcą grać w piłkę, miały taką możliwość.

- Myślę, że ten dzisiejszy krok spowoduje takie rozpędzenie się tego koła zamachowego i dzięki temu pozwoli nam stworzyć tutaj, w Stalowej Woli bardzo silną sekcję żeńską. Naszym celem jest przyszłości drużyna seniorek, która będzie na wysokim poziomie. Naszym celem jest stworzenie szkolenia młodzieżowego, jeśli chodzi o dziewczyny- mówi Sebastian Janiec, trener sekcji kobiecej.

Obecnie tworzona jest grupa trampkarek. Sebastian Janiec ma nadzieję, że to będzie pierwsza grupa Stali Stalowa Wola PSA, ale nie ostatnia, bo w niedalekiej przyszłości będzie można tworzyć się kolejne grupy wiekowe i tak aż po seniorki.

- Zapraszamy wszystkie dziewczyny z okolic. Zapraszamy dziewczyny, które nie dostały szansy gdzie indziej, albo dostają małe szanse gdzie indziej, w innych drużynach, żeby przyszły do nas spróbować, żeby również pomogły nam tworzyć tą silną sekcję, ten silny ośrodek w Polsce- mówi Sebastian Janiec.

Dziewczyny, które do tej pory grały w ZKS Stal przejdą po uzyskaniu odpowiedniego wieku, tak jak to się dzieje w przypadku chłopców, w struktury Stali Stalowa Wola PSA.

Myślicie, że to dobry pomysł?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~toki

Z wieści gminnych dochodzą sygnały, ze wojt z Zaleszan przygotowuje swoje drużyny piłkarskie do finału championatu w przyszłym roku na Wembley Stadium. Stąd w polityce piłkarskiej dominuje jakość a nie ilość drużyn i zawodników. Takie przygotowania sporo kosztują.

~liber

Ma być nowy kierownik drużyny. Może Daniel nim będzie ???

~kaktus

- do elzetes - jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Zaleszany to nie miej pretensji do władz o rozpad sportu. Faktycznie dla wójta i finansów gminy taki stan rzeczy jest korzystniejszy niż funkcjonowanie klubów sportowych bo kasa zostaje na inne cele, te bardziej korzystne dla chociażby potrzeb wyborczych. Ale takiego włodarza SAMI wybraliście i tak macie. Co zrobić z tym teraz ??? Na razie nic, ale proszę "puścić" temat na młody elektorat. To w końcu oni będą w większości wybierać nowe władze ( tzw. zmiana pokoleniowa ) i oni wybiorą; albo zrównoważony rozwój gminy i społeczeństwa ( w tym swoich dzieci ) również poprzez istnienie i funkcjonowanie sportu. Jeżeli podejmą inne decyzje no to powoli przyczynią się do degradacji( kulturalnego i sportowego ) swojego środowiska, zaprzepaszczą dorobek i starania swoich rodziców, dziadków i całych poprzednich pokoleń, a dla następców przygotują spaloną, zdziczałą okolicę. Naród bez swojej, nawet tej mikro kultury czy tradycji jest narodem pustym, słabym i bardzo łatwo go całkowicie wyniszczyć. A więc wszyscy mieszkańcy gminy Zaleszany - patrzcie kogo wybieracie w wyborach samorządowych. Zadbajcie o siebie i własne dzieci, abyście mogli żyć w polskich realiach, w cywilizowanych warunkach i na fajnych poziomie kulturalnym.

~elzetes

W mieście mają zamiar powoływać żeńska drużynę kopaczek piłki a wystarczy oddalić się do sasiadów w gminie Zaleszany by zobaczyć jak 'dobra zmiana" wpłynęła na rozwój sportu a szczególnie piłki nożnej. Przed nastaniem dobrej zmiany było w gminie dziewięć drużyn piłkarskich zrzeszonych w LZS-ch. Były wybudowane na miarę potrzeb stadiony a w Turbi nawet z jednej strony trybuna kryta. Drużyny grały : LZS Turbia w IV lidze, w Okręgowej Lidze były : LZS Kępie Zaleszańskie, Zbydniów i Skowierzyn, LZS Kotowa Wola, Pilchów w klasie A a pozostałe w klasie B. Za "dobrej zmiany" ostały się tylko cztery drużyny a to LZS Skowierzyn w klasie A oraz w klasie B- LZS Turbia, Zbydniów i Kotowa Wola. Pozostałe drużyny przestały istnieć i ślad po nich zaginął. Do historii przeszły cykliczne mecze zespołów z terenu gminy z partnerami niemieckimi z którymi gmina posiadała umowę o partnerstwie i współdziałaniu. Sport dla społeczności gminy był namiastką kultury a mecze zawsze gromadziły sporą widownię kibiców macierzystej drużyny. Teraz jest jak makiem posiał, stadiony wieją ciszą tylko o sobie dają znać kretowiska i trawa którą trzeba kosić by nie przerosła ogrodzenia. Mniej drużyn mniejszy kłopot z wydatkowaniem kasy i problemów z rozgrywkami. Wszyscy w gminie są szczęśliwi a najbardziej jej gospodarz bo co cztery drużyny to nie dziewięć. Zapytajcie go jak to zrobił, że w krótkim czasie zszedł do minimum sportu? Widocznie mu się to opłaca.

~klon

CHMURA ??? Był kiedyś taki mecz LZS Zdziary - Sparta Jeżowe. Epilog miał miejsce najpierw w prokuraturze w Nisku, a potem w Sądzie Rejonowym w Nisku. Pamiętamy...Raczej powiedzmy temu panu - NIE !!!

~Erikson

Najpierw przywróccie do funkcjonowania na normalnym poziomie 1 zespół mężczyzn, a później można gdybać o piłce nożnej kobiet. Po powrotach takich asów, jak m.in. czubat, ciężko jest kibicować takiemu ,,tworowi''.

~konus

Co z Kijakiem ? Czy ma jakieś zatrudnienie w Stali ? Może gdzieś na obiektach?

~Cios

MA Dołączyć do zespołu Chmura.

~Darek

Czemu mnie tam nie ma weźcie mnie

~Ara

Muszą za wszelką cenę ogłosić sukces. Wiadomo że piłka kobiet w Polsce to margines, więc tutaj może się uda zatuszować niegospodarność władz miasta i wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto

~były kibic

CZUBAT człowiek bez honoru .....

~jan

Kijak nadaje sie jedynie do A i B klasy , trenuje Sanne Zaklikow z kiepskimi wynikami .Trenowal wczesniej Wolke Tanewska zostal zwolniony bo nie uzyskal awansu do klasy okregowej ,awans 2 tygodnie temu uzyskal LENART,Brawo

~Prawica

Siembida zarabia na transporcie ???? bytu i niebytu? Oto jest pytanie ????

~pilka nozna

śmieszna ekipa

~Lopez

Kibole będą mieć pełne ręce roboty .. dyscyplinowanie piłkarzy teraz piłkarek .. podoba mi się ten nowy prezes dotychczasowy kierowca autobusu zazyganych kiboli

~wilk

To Czubat jest za Kijaka ???? Co teraz będzie robił Kijak ??? Już wszędzie w okolicy był, ale może teraz załapie się w Kamieniu??? W tamtych rejonach jeszcze nie "trenował" to może się tam zaczepi na jakiś czas. Dobre i cokolwiek. Każdy grosz się przyda.

~Tosiek

Świry przestańcie pisać za robotę..

~Erikson

Czubat byłeś wcześniej, co zrobiłeś w klubie? Miej ty gosciu honor!!!

~dojna zmiana+

Jeszcze się liga nie zaczęła a już towarzystwo do żłoba przylazło na chlanie publicznych pieniędzy.

~murarz

Jak się ku r wa na czymś nie znam to się za to nie zabieram

~Stalowiak

Już tak jest wszystko uregulowane w męskiej sekcji, że fanaberią nowego prezesa, który nie umie nawet sklecić przyzwoicie zdania w języku polskim, jest wydawanie "nadwyżki środków" na kolejne fanaberie.

~mieszkaniec

niech się wezmą nieroby za stworzenie pierwszego zespołu na miarę tego z dawnych lat, a nie jakieś tam fiu bździu....

~Sędzia

Sygnal dla bojkotierow na boisku był wyraźny ;-)

~Mieszkaniec

Skończcie w końcu blaźnic ten klub na czele z kudłatym Judaszem

~Anna

Co znaczy atak marzeń.
Wojtuś z Lucjuszkiem będą strzelać gola za golem Moni.

~Abcd

Tak, to bardzo dobry pomysł.

~Abcd

Tak, to bardzo dobry pomysł.

~Abcd

Tak, to bardzo dobry pomysł.

~Abcd

Tak, to bardzo dobry pomysł.

~Jprdl

Ten klub to istny cyrk od kąd rządzą w nim jedyni i sprawiedliwi... Amatorka, defraudacja pieniędzy, kolesiostwo, kumoterstwo... Wielka szkoda bo ludzie by zapełniali ten stadion. Byłaby jakąś rozrywka ale ktoś prowadzi to na dno...