Branże, w których warto pomyśleć o ubezpieczeniu OC

Materiał zewnętrzny Image

Ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, to rodzaj polisy, który najczęściej kojarzymy z samochodami i innymi środkami transportu. Warto jednak pamiętać o tym, że OC może objąć także inne rzeczy, takie jak nasze przedsiębiorstwa. To bardzo dobry pomysł dla właścicieli firm z różnych branż, który może stanowić istotny element zabezpieczenia biznesu na wypadek niespodziewanych okoliczności. Właśnie dlatego dzisiaj zastanowimy się, w jakich zawodach najbardziej przyda się OC firmy. Zapraszamy do czytania!

OC firmy – kiedy jest wymagane przez prawo?

Na samym wstępie warto zauważyć, że w niektórych branżach posiadanie ubezpieczenia OC jest nie tylko przydatnym rodzajem zabezpieczenia, ale także prawnym wymogiem. Przykładem może być tutaj polisa OC zarządcy nieruchomości. Jest to dla niego ochrona na wypadek różnych nieszczęśliwych okoliczności, które mogą się przydarzyć budynkowi na skutek winy lub zaniedbań zarządcy w trakcie pełnienia przez niego tej funkcji. Zgodnie z przepisami minimalna suma gwarancyjna takiego ubezpieczenia wynosi około 50 tysięcy złotych, lecz oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zarządca wybrał dla siebie bardziej rozbudowaną wersję polisy.

Innymi przykładami zawodów, w których polisa OC jest niezbędna i wymagana prawnie, mogą być architekci, agenci ubezpieczeniowi, notariusze czy detektywi. Warto jednak zauważyć, że nawet jeśli nasza profesja nie wymusza na nas obowiązkowego ubezpieczenia, w dalszym ciągu warto się nim zainteresować, gdyż może nas to uchronić przed wieloma potencjalnymi problemami.

OC programisty – ubezpieczenie dla branży IT?

Przykładem profesji, w których odpowiednie ubezpieczenie OC może się nam przydać, jest branża IT. Czy OC programisty jest niezbędne? Patrząc od strony przepisów, nie ma żadnego wymogu, żeby programista czy inny przedstawiciel branży IT musiał je wykupować. Nie oznacza to jednak, że tego typu ubezpieczenie jest w tym przypadku zbędne.

Przed czym może uchronić OC programisty? Przede wszystkim przed roszczeniami ze strony naszych klientów, ale także wielu innych osób, takich jak ich kontrahenci, użytkownicy programów czy serwisów internetowych powstałych w wyniku działań naszej firmy. Nierzadko też się zdarza, że polisa OC jest w tej branży wymagana przez największe korporacje, więc jego posiadanie zwiększy nasze kompetencje w oczach potencjalnych zleceniodawców.

OC firmy w branży transportowej

Kolejnym przykładem branży, w której OC firmy będzie bardzo przydatne, może być branża transportowa. Podczas przewożenia towarów może dojść do wielu różnych nieszczęśliwych zdarzeń, takich jak uszkodzenia produktów, wypadki czy kradzieże. Dobra polisa będzie w stanie zabezpieczyć nas na różne okoliczności, niezależnie czy wyniknęły one z czystego zrządzenia losu, czy zaniedbania naszych pracowników.

Warto pamiętać o tym, że tylko dobry broker ubezpieczeniowy będzie w stanie wybrać taki rodzaj ubezpieczenia, który będzie w stu procentach odpowiadał naszym potrzebom oraz specyfice naszej branży. W związku z tym warto wybrać sprawdzonego brokera, takiego jak https://primebroker.pl. Dzięki jego doświadczeniu będziemy mogli mieć pewność, że nasze OC zabezpieczy nas na każdy możliwy przypadek.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =