Tabor MZK wzbogaci się o 5 nowych autobusów elektrycznych. Wybrano najdroższą ofertę.

Image

Po żmudnej i dokładnej weryfikacji ofert, został rozstrzygnięty przetarg na dostawę 5 elektrobusów. Oferta, którą wybrano, jest nadroższa.

Do Stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych wpłynęły 3 oferty na dostawę autobusów. Najtańsza z nich pochodziła od firmy Solaris, która opiewała na 13,28 mln zł. Dwie kolejne złożyły: Volvo (15,19 mln zł) i MAN (15,23 mln zł). Wszyscy oferenci zmieścili się w kwocie, jaką planowano przeznaczyć na to zadanie, a więc max- 16,2 mln zł (brutto). Przy okazji warto przypomnieć, że miasto pozyskało dotację w wysokości 10,6 mln zł w ramach projektu „Ekotransport publiczny – Stalowa Wola z prądem nowoczesności”.

Zgodnie z zapisami przetargowymi elektrobusy powinny mieć długość od 11,8 do 12,5 metrów, maksymalną wysokość – 3,4 metra, szerokość – od 2,4 do 2,55 metrów. Silnik elektryczny powinien mieć moc minimum 160 kW i ograniczenie prędkości maksymalnie do 70 km/h. Wymagany zasięg pojazdu to minimum 200 km. Z kolei dopuszczalna masa całkowita to 19,5 tony. Do dyspozycji pasażerów powinno być minimum 79 miejsc, z czego 36 siedzących. Podróżujący będą mogli korzystać z Wi-Fi czy portów USB do ładowania np. telefonów.

Pojazdy powinny być fabrycznie nowe i wyprodukowane nie wcześniej niż w 2023 roku. Pierwsze 3 autobusy powinny zostać dostarczone w czasie 12 miesięcy od podpisania umowy, zaś 2 kolejne w okresie 15 miesięcy.

O wyborze decydowały cena (60%), gwarancja (5%) oraz ocena techniczno- eksploatacyjna (35%), a wybrano najdroższego MAN-a, bo firma zdobyła zdecydowaną przewagę w kryteriach technicznych, a te były bardzo ważne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Jarek

Nie potrzebne żeby powietrze wozić

~busman4

Nie bedzie kasy za 5 lat na wymiane glownej baterii w autobusie elektryku i bedzie stal i rdzewial.Autobusy spalinowe powroca bo sa tanie i dobre.

~pytanie

To te tramwajki to kto będzie prowadził kierowca czy motorniczy.

~Adaś

Czy jakiś doktor mógłby pomóc Kierowcy?

e2rds

~kierowca, przynajmniej ty tu nie zabieraj głosu bo nie znasz się, co wie Qń o autobusie jak furę ciągnie.

Larios

MAN: Marne Auto Niemieckie

korki

Autobusy elektryczne MAN to jedyny rozsądny wybór . Najnowsza technologia i wysoka jakość , Volvo to chińskie badziewie a Solaris przy technologii MAN-a to jak łada przy mercedesie .

~Onan

No wsumie ta bańke to przecież nie wyłoży ten co decyduje tylko mieszkańcy miasta. Wiec pier@$&*ć.

las

Super, bo te najtańsze to tak jak przetargi na drogi .To co tanio to wychodzi najdrożej.

~Adek

Do Moreckiego jak Ci źle przenieś się baranie do Warszawy będziesz miał kepiej

~Adek

Do Moreckiego jak Ci źle przenieś się baranie do Warszawy będziesz miał kepiej

~kierowca

Do adaś , tyś głupszy niż paragraf pozwala te autobusy to kupujemy z pieniędzy dopłat norweskich czy unijnych. Gdyby liczyć na ciebie to nic w naszym mieście by nie było tacy idi..ci jak ty to najlepiej zrobią jak będą cichutko siedzieć, zawsze.

~Marecki

Brawo!! nie dość że tylko jezdzą wożą za darmo samych dziadków , albo na pusto przebiegi robią to kolejne bzdurne zakupy.. a potem MZK znowu podwyzki zrobi za wode i smieci zeby długi pokryć bo to jedna firma teraz....... żenada

~Adaś

Wzbogaci się? Przecież to z moich podatków..

~Adaś

Wzbogaci się? Przecież to z moich podatków..

~Cietrzew

a komunikacja miejska w ogóle ruszy we wrześniu? mieszkańcy dobrze wiedzą co się dzieje... co do autobusów super, że MAN, ale to że to elektryki to śmiech. Skończcie z tym lansowaniem się pseudoekologią

~Kiszki

A jest przewidziana jakaś prowizja dla konsultantów? Im droższa oferta tym tego?