Jak często karmić kota?

Materiał zewnętrzny Image

Koty obok psów najpopularniejsze zwierzęta domowe w Polsce i nie tylko. Nie ma w tym nic dziwnego - koty towarzyszą ludziom już od tysięcy lat. Może nie jest to tak obszerny czas, jak ten w przypadku psów, jednak koty od razu skradły nasze serca. Jak inaczej wytłumaczyć hieroglify powstałe w starożytnym Egipcie i współczesne śmieszne filmiki z kotami? Uwielbiamy koty, uważamy jest nie tylko za słodkie zwierzęta, ale również za wspaniałych kompanów. Koty mają tę wielką zaletę nad psami, że często żyją znacznie dłużej - muszą być tylko w odpowiedni sposób karmione. Jak karmić kota? Jaką karmę podawać swojemu mruczkowi? I gdzie można taką karmę znaleźć?

1. Jak dbać o kota - ile razy karmić dorosłego kota?

2. Czym karmić kota - jakie karmy wybrać dla swojego pupila?

3. Koty domowe - gdzie znaleźć dobrą karmę dla swojego pupila?

Jak dbać o kota - ile razy karmić dorosłego kota?

Aby w odpowiedni sposób pielęgnować kota, trzeba dać mu odpowiednią karmę wystarczającą ilość razy w ciągu dnia, aby zwierzak nie chodził głodny. Oczywiście po porady, w przypadku nieco trudniejszych przypadkach np. kot jest chory, można udać się do lekarza weterynarii. Jednak zdrowy, szczęśliwy kot powinien jeść posiłki od czterech do nawet sześciu razy dziennie. Zarówno w przypadku kotów wychodzących, jak i kotów żyjących w domu lepiej jest podawać im mniej karmy ale częściej, niż dużo ale jednorazowo.

Czym karmić kota - jakie karmy wybrać dla swojego pupila?

Koci opiekun powinien nie tylko zadbać o to, aby podawać kotu jedzenie odpowiednią ilość razy w ciągu dnia. Musi także podawać swojemu kotu odpowiednią karmę. Kota można karmić zarówno karmą suchą jak i mokrą a także barfem. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to zwierzę mięsożerne - a więc w składzie karmy, którą mu podasz powinno znajdować się przede wszystkim mięso. To nie psy, które mogą jeść wszystko i nic im się nie stanie. Koty nie są ani wszystkożerne ani nie są weganami - to drapieżniki, nawet jeżeli wszystko co robią, to śpią na kanapie i ganiają za pluszową myszką na wędce.

Koty domowe - gdzie znaleźć dobrą karmę dla swojego pupila?

Jeżeli chcesz w odpowiedni sposób karmić swojego kota, to z pewnością zastanawiasz się, gdzie możesz kupić dobrą karmę. Prawda jest taka, że możesz ją znaleźć albo w gabinetach weterynaryjnych albo w dobrych sklepach zoologicznych takich, jak ten na stronie https://pupilek.pl/kot/ile-razy-dziennie-karmic-kota/. To właśnie w takich miejscach będziesz mieć ogromny wybór karm nie tylko dla kota.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Gosia

Mam taką obserwację że im więcej jest mięsa w składzie karmy tym mniej kotek zjada. Przykładem jest karma Empire, ma dużo bardzo dużo mięsa i kotek szybciej się najada i dłużej jest najedzony