Do DPS-u sklep przyjeżdża na kółkach

Image

Mieszkańcy DPS-u nie zawsze mają siłę by wyjść do sklepu, by kupić coś sobie choćby do schrupania czy higieny osobistej. Wymyślono więc sposób, by to sklep przyjeżdżał do mieszkańców, a nie oni musieli chodzić do sklepu.

To pewien rodzaj samodzielności, poczucie, że ma się tę wolność i możliwość zadbania o swoje drobne potrzeby bez konieczności proszenia o przysługę innych. Gdy nie zawsze się ma siłę i możliwość wyjścia poza podwórko, taki sposób robienia zakupów jest bardzo udanym pomysłem.

- Od 23 czerwca, raz w tygodniu, a konkretnie, w każdy czwartek o godz. 9:00 jest możliwość skorzystania z mobilnego sklepu ABC NA KOŁACH, który będzie stacjonował na terenie ogrodu DPS, z boku budynku (brama wjazdowa od strony Miejskiego Zakładu Budynków) . Można w nim zakupić pieczywo, nabiał, wędliny, owoce i warzywa, napoje i słodycze oraz produkty kosmetyczne i chemiczne. Dla osób, które nie mogą samodzielnie wyjść na miasto, ze względu na stan zdrowia, to naprawdę świetna alternatywa. Jak widać, pierwsze zakupy udane- czytamy na fb Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli.

Sklepy oddalone są od DPS dość znacznie, więc mieszkańcy na pewno zadowoleni są z takiego rozwiązania.

Zdjęcia: fb DPS Stalowa Wola


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Qwerty

Fajnie, że u nas ktoś na to wpadł. Oby tylko ceny były znośne. A na błoniach nie może taki stać?

~Zbyszek

Po prostu super sprawa dla mieszkancow DPS