Zastanawiasz się nad kontem walutowym? Sprawdź, jak wybrać to najlepsze!

Materiał zewnętrzny Image

Przed zagranicznymi wakacjami masz problem z wymianą walut po atrakcyjnych kursach? Zdarzyło Ci się korzystać z bankomatu lub płacić kartą w obcym kraju, co naraziło Cię na wysokie prowizje? Jeżeli chcesz oszczędzić czas na wizytach w kantorze i zminimalizować koszty za transakcje w dolarach czy euro, zdecyduj się na konto walutowe! Aby cieszyć się tanim bankowaniem i szerokimi możliwościami bankowości mobilnej, powinieneś postawić na nowoczesny rachunek. Gdzie go szukać i na co zwracać uwagę? Czy do produktów w obcej walucie wydawana jest karta debetowa? Na jakich zasadach odbywa się wymiana walut poprzez kantor banku? Jak założyć konto walutowe online? Przeczytaj artykuł, aby się tego dowiedzieć!

Konto walutowe – co je wyróżnia?

Jeżeli jesteś już klientem danego banku, możesz zawnioskować o konto dewizowe online i połączyć je ze swoim dotychczasowym produktem w złotówkach. Takie rozwiązanie pozwala na sprawne zarządzanie finansami z poziomu jednej aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej – z dowolnego miejsca na świecie. Rachunki w obcej walucie są świetnym dodatkiem, który ułatwia transakcje np. w dolarach i obniża ich koszt.

Pamiętaj, by porównać dostępne rozwiązania, bo oferta banku, w którym masz ROR, może być niekorzystna. Nowoczesne konto walutowe wyróżnia się niskimi lub zerowymi opłatami za prowadzenie oraz darmowym dostępem do kantoru online – przez całą dobę. Jest wolne od kosztów przewalutowania za transakcje internetowe czy kartą – realizowane w walucie, którą obsługuje. Zapewnia również tanie wypłaty gotówki w bankomatach na całym świecie. Rachunek dolarowy czy w euro daje dostęp do takich samych usług jak klasyczne konto osobiste w złotówkach: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta oraz do dodatkowych funkcji, z tą różnicą, że pozwala dokonywać płatności w innej walucie.

Kiedy opłaca się otworzyć rachunek w obcej walucie?

Na konto walutowe: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta/konto24-walutowe powinny zdecydować się osoby, które:

• często wyjeżdżają na wakacje w obce kraje i nie chcą zabierać ze sobą gotówki,

• pracują np. w Anglii czy Niemczech i otrzymują wynagrodzenie w funtach lub euro,

• lubią robić zakupy w zagranicznych sklepach online i płacą za nie kartą czy przelewem,

• spłacają kredyt lub inne zobowiązanie w obcej walucie, np. we frankach szwajcarskich,

• mieszkają za granicą, ale z różnych powodów nie chcą otwierać rachunku w lokalnym banku,

• wybierają się na wymianę studencką do innego kraju,

• planują rozpocząć działalność na zagranicznych rynkach.

Jeżeli przynajmniej jeden z powyższych punktów Cię dotyczy, konto dolarowe lub w innej walucie jest świetnym rozwiązaniem. Pozwoli Ci bankować na korzystnych zasadach – bez opłat za przewalutowanie. Możesz zapomnieć o częstych wizytach w kantorze i konieczności brania ze sobą gotówki. Środki wygodnie i bezpiecznie wymienisz w aplikacji banku, a pieniądze zastąpi Ci walutowa karta debetowa Mastercard lub Visa – obsługująca wybraną przez Ciebie walutę.

Co ważne, rachunek bankowy może odgrywać rolę mobilnej skarbonki. To Ty decydujesz, kiedy wymieniasz pieniądze w kantorze online. Masz możliwość śledzenia wahań kursów na bieżąco i dokonywania transakcji, gdy jest to dla Ciebie opłacalne.

Jak założyć konto walutowe?

Do założenia rachunku w obcej walucie musisz przygotować dowód osobisty. Wniosek możesz złożyć w stacjonarnej placówce banku lub online – wypełniając go na stronie internetowej danego podmiotu (lub w Twojej bankowości internetowej, jeśli jesteś już klientem wybranej instytucji). Decydując się na drugie rozwiązanie, musisz potwierdzić swoją tożsamość. Możesz tego dokonać na kilka sposobów:

• załączając do wniosku zdjęcie swojego dowodu osobistego, twarzy oraz wykonując wskazany gest, np. kiwnięcie głową,

• za pośrednictwem kuriera, który przyjedzie do Ciebie z umową – możesz ją wygodnie podpisać na tablecie lub złożyć podpis na formie papierowej.

Aby móc korzystać z możliwości, jakie dają nowoczesne konta wielowalutowe, nie trzeba wychodzić z domu! Po zweryfikowaniu i zatwierdzeniu Twoich danych przez bank możesz realizować transakcje w walucie, która została wskazana we wniosku.

Jakie korzyści zapewniają bankowość mobilna i internetowa?

Dzięki całodobowemu dostępowi do mobilnego czy internetowego konta możesz na bieżąco zarządzać swoimi finansami. Aplikacja pozwala Ci na wymianę walut poprzez bankowy kantor online: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/karty-platnosci-i-kantor/kantor-santander

Sprawdzisz w nim aktualne kursy oraz specjalne promocje. Przykładowo, Santander Bank Polska udostępnia klientom kody, które obniżają koszty wymiany gotówki. Takie akcje są limitowane czasowo, więc warto z nich korzystać.

W ramach bankowości mobilnej i internetowej możesz realizować standardowe transakcje, czyli przelewy, zlecenia stałe czy płatności online kartą. Jeśli masz smartfona lub smartwatcha z funkcją NFC, możesz płacić za zakupy czy usługi telefonem lub zegarkiem. Wystarczy dodać dane karty do elektronicznego portfela, by uzyskać jej mobilny odpowiednik. Płatności zbliżeniowe pozwalają zapomnieć o noszeniu ze sobą gotówki.

W aplikacji szybko zastrzeżesz swoje karty debetowe w razie potrzeby czy zmienisz lub nadasz PIN. Daje Ci również możliwość wnioskowania o inne produkty banku, np. lokaty czy kredyty. Co więcej, zyskujesz dostęp do systemu Autopay, który pozwala zdalnie płacić za przejazdy polskimi autostradami.

Karta do konta w obcej walucie – jak z niej mądrze korzystać?

Do rachunku może być podpięta karta dopasowana Visa lub Mastercard –https://www.santander.pl/klient-indywidualny/karty-platnosci-i-kantor/karta-dopasowana – albo oddzielny wariant walutowy. Zapłacisz nią za zakupy stacjonarne, lub online, a w razie potrzeby wypłacisz gotówkę z bankomatu. Aby korzystanie z niej było tanie, możesz zdecydować się na włączenie usługi, która w zamian za stałą opłatę – ok. 7 zł, pozwala na nielimitowane korzystanie ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie. Pamiętaj, że wypłata dolarów czy euro z konta walutowego jest wolna od kosztów przewalutowania, jeśli dokonujesz transakcji w walucie, którą obsługuje Twój rachunek.

Ile kosztuje rachunek walutowy?

Jeśli postawisz na dobry produkt, możesz cieszyć się nim niskim kosztem, a nawet całkowicie uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku, spełniając warunki bezpłatnego korzystania. Zwykle należy zadbać o średnie miesięczne saldo na poziomie np. 20 jednostek danej waluty. W innym wypadku poniesiesz opłatę w wysokości ok. 10 zł.

Same transakcje kartą – zarówno płatności zbliżeniowe, mobilne, jak i internetowe – są wolne od kosztów za przewalutowanie, jeśli dokonujesz ich w walucie konta. Opłat za wypłaty z bankomatów możesz łatwo uniknąć, decydując się na pakiet, który umożliwia pobieranie gotówki na całym świecie w zamian za niską, stałą stawkę.

Za darmo możesz również realizować wpłaty i wypłaty pieniędzy w stacjonarnych oddziałach banku czy przelewać gotówkę na inne Twoje rachunki w danej instytucji bankowej.

Wybierz konto, które daje najwięcej możliwości!

Wiedząc, jakie możliwości zapewnia konto walutowe, z łatwością wybierzesz produkt dopasowany do Twoich potrzeb. Wystarczy, że porównasz oferty, zwracając uwagę na zakres proponowanych funkcjonalności, dostęp do bankowości mobilnej, w tym kantoru oraz opłaty. Zweryfikuj, czy bank, w którym posiadasz ROR w złotówkach, ma w ofercie wariant w obcej walucie lub przenieś go do wybranej instytucji. Synergia produktów to najlepsze rozwiązanie, które ułatwia zarządzanie finansami i pozwala na korzystanie z jednej karty w ramach obu kont. Załóż rachunek walutowy online i zacznij czerpać korzyści!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Zenek

Szukałem kantoru ktory ma kurs średni i znalazl się Topkantor i polecam

~Anti

Usdd sprzedane na szczycie w kantor ekspert z rabatem 50pips

~RST

Kiedy będzie najazd policji i skarbówki na ul..Okulickiego 10/8 na BURDEL ukraińsko-polski i SUTENERÔW za wyłudzenia pieniędzy państwowych na mieszkania,
To nie są ofiary wojny...!!!

~oli

tylko topfx

~Piotrek

konikonline idealne warunki i nie ma opłat

~Daga

w kantorekspert nie ma opłat i kursy bardzo atrakcyjne