Jakie usługi związane
z tymczasowymi systemami obsługi cieczy warto znać?

Materiał zewnętrzny Image

Zakres usług związanych z procesami transferu, magazynowania, filtracji oraz kontroli temperatury cieczy takich jak woda, olej, paliwa, ścieki, osady i inne substancje chemiczne dla przemysłu jest szeroki. Warto dowiedzieć się, które z nich znajdują się w ofercie firm projektujących i realizujących tymczasowe systemy obsługi cieczy.

Wynajem systemów pompowych

Wynajem przemysłowych systemów pompowych obejmuje różne typów elementów. Należą do nich agregaty z napędem elektrycznym, hydraulicznym, pneumatycznym lub spalinowym, pompy wysokociśnieniowe, rurociągi elastyczne i stalowe, armatura, układy pomiarowe, pompy dozujące, agregaty do instalacji przeciwpożarowych, a także ciśnieniowe systemy transferu cieczy. Szeroki wybór produktów umożliwia łatwe dostosowanie ich pod kątem technicznym do danego projektu.

Próby szczelności

Próby szczelności rurociągów i zbiorników dzielą się na hydrostatyczne i ciśnieniowe. Powinny one być przeprowadzane przy użyciu certyfikowanych urządzeń pomiarowych i rejestracyjnych oraz rejestrowane i analizowane przy pomocy nowoczesnych systemów monitorowania parametrów. Próby hydrostatyczne zbiorników bezciśnieniowych są prowadzone z wykorzystaniem pomp wysokiej wydajności z armaturą towarzyszącą. Próby ciśnieniowe wodne przeznaczone są dla zbiorników o dużych pojemnościach. Olejowe próby szczelności wykonuje się w przypadku rurociągów, kształtek i węży. Wyróżnić można też próby podciśnieniowe oraz próby szczelności gazami, stosowane przy rurociągach i zbiornikach.

Detekcja nieszczelności rurociągów

Detekcja nieszczelności rurociągów wymaga przeprowadzenia zaawansowanej diagnostyki. Ważny jest dobór właściwej metody do danego typu instalacji. Wyróżnić można np. diagnostykę w formie prób ciśnieniowych oraz hydrostatycznych. Obejmuje ona wodne próby ciśnieniowe wraz z korekcją medium i podgrzewaniem, próby olejowe, próby z użyciem gazów sprężonych oraz hydrostatyczne w przypadku obiektów bezciśnieniowych. Detekcja nieszczelności przy użyciu gazów znakujących, czyli helu lub wodoru, umożliwia precyzyjne określenie miejsca i rozmiaru wycieku. Jest przydatna we wszystkich przypadkach, w których szczelność instalacji jest wyjątkowo istotna. Możliwe jest też diagnozowanie stanu instalacji metodą emisji akustycznej. To metoda związana z pomiarem dźwięków generowanych przez materiał. Pozwala ona wykryć miejsce występowania wad w konstrukcji instalacji, np. wad materiałowych, wad spoin, wycieków oraz punktów korozji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =