Kiedy podwórka przyblokowe przejdą rewitalizację?

Image

Tak jak informowaliśmy miasto z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład otrzymało promesę w wysokości 35 mln zł. Środki te mają zostać przeznaczone na realizację kilku różnych zadań, w tym na przebudowę podwórek międzyblokowych. O to jak długo trzeba będzie czekać na finał pytała w czasie obrad Rady Miejskiej radna Elżbieta Kulpa.

Miasto planuje przebudowę 3 podwórek: Wolności- Mickiewicza (przy budynku Solidarności), Staszica- Popiełuszki (przy optyku) oraz Popiełuszki- Ofiar Katynia. Przetarg na przebudowę tych terenów zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia, bądź we wrześniu br. Po podpisaniu umowy z wykonawcą prace mogłyby rozpocząć się jeszcze w tym roku, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą.

- Są to duże realizacje, to już zależy od harmonogramu, ale chcielibyśmy, aby odbiór był w okresie wiosennym 2024 roku tak, aby można było ocenić czy nasadzenia się przyjęły. Mówię o zakończeniu projektu, czyli żeby to było do połowy 2024 roku- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Środki, które miasto pozyskało w ramach bezzwrotnej dotacji, oprócz modernizacji podwórek przyblokowych, pozwolą na: rozbudowę PSP nr 11, postawienie nowej hali sportowej przy PSP nr 7, budowę nowego przedszkola i utworzenie nowoczesnego centrum sportu młodzieżowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~emeryt,poni

Zadnej rewitalizacji ,bo przez to wycinanie drzew emeryci nie wytrzymuja i dostaja zawaly serca.A kiedy lepiej sie czujemy jak siedzimy sobie pod drzewkiem w cieniu czy na slońcu ?Jezeli na słońcu lepiej sobie siedzieć to sprobowac tak sobie posiedziec 2 godzinki czytajac gazete

~Dubpit

Co to oznacza to chyba każdy wie w ruch pójdzie piła bo rządzącym nie podoba się jak jest zielono

~sasiad37

Tak juz byla rewitalizacja podworka na ulicy Staszica za sklepem Wzorcowy i teraz jest tam betonowa patelnia .Pamiętam duże drzewa tam rosly i bylo super ,teraz to porazka pisiorow .Chcecie zieleni to nie wpuszczajcie urzednikow na swoj teren z rewitalizacją.

~EDI

UWAGA UWAGA NADCHODZI NACZELNY DRWAL MA TU BYĆ I ZAGLABIE ALUMINIUM I MIEDZI UTYLIZACJA ŚMIECI BRAWO DBAŁOŚCI O ŚRODOWISKO I LIDZI !!!!

~Hania

Place zabaw tylko w parkach i na błoniach.

~Beata

W nocy piją palą sikają a w dzień bobasy raczkują i palce do buzi. Brrr.

~Renata

W Manheim widziałem plac zabaw ogrodzony 3m siatką zamykaną na noc.

~sąsiadxx

Tak piją na tych placach zabaw ,drą ryja ,glosna muzyka z aut o 3 w nocy.Chodzenie po dachach aut.Sam widziałem odbite ślady butow na dachu auta.Gdzie sa te patrole miasta na hulajnodze ?

~xyz

place zabaw to wieczorem miejsce spotkań pijackiej młodzieżówki Zachęcam aby Prezydent takie place wybudował w pobliżu mieszkań każdego z radnych. Zobaczą jak miło wysłuchiwać wulgaryzmów pijanych z gołą du..ą nastolatek /taka moda/ zgrywające dorosłych przed żigolakami. Im bardziej wulgarna tym ma większe branie... i ......

~Renata

Lucjusz z Weberem, zróbcie sobie plac zabaw pod oknami.

~Renata

Lucjusz z Weberem, zróbcie sobie plac zabaw pod oknami.

~Renata

Lucjusz z Weberem, zróbcie sobie plac zabaw pod oknami.

~darek22

WWW -Tak zgadza sie ,Staszica za wzorcowym to patelnia .Kto lubi upal ,duzo betonu bez drzew to idealne miejsce.

~Www

Niech was nie zmyli to zdjęcie. Chcecie zobaczyć rewitalizację podwórka to idźcie na Staszica za wzorcowym. Blok chodnik droga parking chodnik blok. Betonowa dżungla. Patelnia. Prawie się wykopałem bo miałem tam mieszkanie kupić. Cale szczęście nie kupiłem.

~Alfred

Fakt, place zabaw są za głośne. Mieszkańcy cierpią.

~jasio

na pewno wtedy jak pszyjdom ruskie

~ruski

Podwórka przyblokowe przejdą rewitalizację jak Putin wygra wojnę i pogoni NATO daleko od swoich granic.Tylko Putin ma kasę i może zrobić remonty,rewitalizacje.

~Wyszyńskiego

Ale nie wolno zabrać słupów na wieszanie majtek. Urzędnicy mówili, że to tradycja.

art2deco

Zieloni na drzewa, dzieci na podwórka.

~Zenek M.

Zróbcie ekrany ograniczające hałas od dzieci i pijaków i meneli. Najgorsze są naprane dziewczynki..

~Stalowa

@Gobi - dokładnie. Oni bardzo dbali o zieleń na osiedlach. Wiedzą, że drzewa są potrzebne do życia.

~maatta

Te nowe podwórka wyglądają nieźle, dobrze że się ktoś za to w końcu wziął.

~DAP

Juź się psychopata z hejtem uruchomił z Rzeszowa. Człowieki weź się lecz na tym Zalesiu!!!

~Dmowskiego

No i dobrze że będzie odnowa, tam gdzie to zrobiono mieszkańcy żyją wreszcie w cywilizowanych warunkach a nie jak w latach 60-tych.

~taka prawda

BOŻE BROŃ! Już widzieliśmy te rewitalizacje ala nadbereżny. To ze aborygeni żyją w buszu przy bardzo wysokich temperaturach nie znaczy ze my też musimy! ŁAPY PRECZ OD ZIELENI!

~rewatylizacja

Juz widze tą rewatylizacje betonoza

Kutcha

Rewitalizacja = Ścinka drzew. Betonowa pustynia się powiększy. Mieszkańcy osiedli PROTESTUJCIE!!!