Modernizacja DPS-u coraz bliżej

Image

Na poczet tego zadania w kasie powiatu stalowowolskiego zabezpieczono 3 mln zł. Czy ta pula pieniędzy pozwoli na wykonanie I etapu modernizacji energetycznej i dostosowanie do obowiązujących wymagań Domu Pomocy Społecznej im. J. Gawła w Stalowej Woli?

Powiat dwukrotnie ogłaszał przetarg dotyczący modernizacji DPS-u. Za pierwszym razem zgłosiła się tylko jedna firma, z Jeżowego. Nadesłana przez nią oferta opiewała na około 4,88 mln zł. Ze względu na to, że powiat planował przeznaczenie na to zadanie dużo niższej kwoty i nie mógł zwiększyć jej wysokości, którą proponował oferent, przetarg został unieważniony.

W ramach drugiego postępowania przetargowego sytuacja powtórzyła się. Ponownie do powiatu wpłynęła jedna oferta, która pochodzi od tego samego wykonawcy co za pierwszym razem i jest niewiele niższa, bo opiewa tym razem na 4,84 mln zł. Trwa jej weryfikacja.

W sytuacji gdy zostanie już wyłoniony wykonawca, w pierwszej kolejności zajmie się on opracowaniem wielobranżowej dokumentacji projektowo- kosztorysowej, a następnie realizacją projektu. Będzie musiał zrealizować szereg prac takich jak: wykonanie elewacji wszystkich ścian zewnętrznych, docieplenie stropu, generalny remont dachu wraz z wymianą pokrycia i dostosowaniem konstrukcji dachu, docieplenie ścian piwnic, remont balkonów, tarasów i schodów zewnętrznych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymiana instalacji wodno– kanalizacyjnych i grzewczych. Ponadto w obiekcie planowana jest budowa instalacji paneli fotowoltaicznych oraz wymiana windy.

Wykonawca będzie miał 2 lata na przygotowanie dokumentacji projektowej i późniejszą realizację wszystkich planowanych prac.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Alojzy

Serio to az w takim tragicznym stanie jest ze trzeba wydac na to prawie 5mln publicznej kasy?

~jasio

za 2 lata to bedzie po wyborach a w maju mogom byc tu ruskie