Trwają prace przy przebudowie
ul. Okulickiego

Image

W drugiej połowie lutego br. rozpoczęła się przebudowa ulicy Okulickiego w Stalowej Woli. Ważnym aspektem tej inwestycji jest to, że po obfitych opadach deszczu droga nie będzie zalewana i już nie trzeba będzie wzywać strażaków do wypompowania wody.

Część robót związanych z przebudową drogi- od odcinka w pobliżu Nadsańskiego Banku Spółdzielczego do skrzyżowania na „rozwadowskiej górce”- jest już na ukończeniu. Zostały wykonane prace ziemne. Na drodze pojawił się nowy asfalt, za jakiś czas zostanie wylana ostatnia warstwa. Na ukończeniu są też roboty związane z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Na skrzyżowaniu z ulicą Okrężną i ulicą Wojska Polskiego ma pojawić się sygnalizacja świetlna. Rozwiązanie to ma poprawić bezpieczeństwo, bowiem dochodziło tam do różnego rodzaju zdarzeń drogowych. W dalszym ciągu prowadzone są prace związane z wykonaniem wiaduktu pod torami w stronę ul. Przemysłowej. Budowlańcy przenieśli się już na drugą część drogi (od ronda w kierunku banku). Na jednym pasie został zdarty asfalt. Kierowcy w dalszym ciągu mogą jechać jedynie w stronę górki.

Docelowo w ramach przebudowy ul. Okulickiego powstanie aż 175 miejsc parkingowych. Pojawią się nowe nasadzenia (130 drzew oraz 3160 m2 krzewów), 2 pasy zieleni po 3 metry każdy, ze szpalerami kolorowych drzew i krzewów oraz miejsca do odpoczynku. Na wysokości Kokoszej Górki zaplanowano ogród kieszonkowy osłonięty 1,5- metrowym żywopłotem i szpalerem drzew. Kompozycję uzupełnią trwałe, ozdobne rośliny takie jak: irgi, rokitniki, jałowce, wrzosy, róże, kocimiętki. Przez środek ogrodu poprowadzona będzie ścieżka z nawierzchni mineralnej, wzdłuż której umieszczone będą ławki.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~sasiad33

Zniszczyli tam ladne drzewa ,bo firma powiazana z pis musiala zarobic i projektant poprowadzil sciezke rowerowa na drzewach.Sciezka rowerowa juz byla i to zaslonieta drzewami,wiec bezpieczna.Durnie urzedasy.

~OBCY

Idzie jak po grudzie bardzo wolno pracuje garstka ludzi końca nie widać

e2rds

~kierowca vel pseudointeligencie vel du.owłazie, cyt:
Po rewitalizacji ta ulica OKULICKIEGO będzie najpiękniejszą ulica w STALOWEJ WOLI. Już nie mogę się doczekać na jej otwarcie.
~taka prawda 22 Grudnia 2021 10:06:22
To obecnie najpiękniejsza ulica w naszym mieście. Mam tu na myśli też ten odcinek od policji do ulicy OFIAR KATYNIA. Po za tym bardzo zaawansowane są prace przy tunelu z 22 wieku łączącym ulicę OKULICKIEGO z ulicą PRZEMYSŁOWĄ już na wiosnę otworzymy tam przejazd.

~ekolog 23 Lutego 2022 12:02:11 "o ulicy Okulickiego"
To będzie najpiękniejsza ulica w naszym mieście już nie mogę się doczekać aby tak wyglądała. Moim zdaniem ta ulica będzie widokówka naszego miasta i cała POLSKA nam tej ulicy będzie zazdrościć.

~ekolog 18 Marca 2022 11:31:25 "o Placu Piłsudzkiego"
To będzie najpiękniejszy plac w całej POLSCE , już nie mogę się doczekać.
I nie doczekasz się.
~ekolog 21 Marca 2022 11:49:18
To będzie najpiękniejszy plac w POLSCE jaki kiedykolwiek powstał.
~ekolog 29 Kwietnia 2022 10:28:13 "o ulicy Ofiar Katynia".
Ta ulica po zakończeniu rewitalizacji będzie jedną z najładniejszych ulic w naszym mieście.
Ile tych peanów du.owłazie jeszcze napiszesz.

~Onan

Śmiechu warte. Wiadukt był skończony przed zimą. Teraz 6 mc "paru" ludzi grzebie coś w ziemi robiąc 300 m odcinek drogi.
Przecież samą drogę to można było zrobić w 3 mc na gotowo i nie kombinować z ruchem jednokierunkowym.

~tiguan

Pozdro dla Wieśniaka (naćpanego zapewne) z niebieskiej mazdy 323 który wyzywał wszystkich na drodze (bo mu się śpieszyło) na Poniatowskiego dałeś popis i wymusiłeś pierszeństwo szkoda że nikt Ci ryja nie naprostował prostaku

~Buła

Aha i tam w okolicy tej górki co kiedyś stał krzyż to tam za tym żywopłotem co to ma być dopiero to musi być wykonane takie miejsce z ławeczkami i stolikami dla NAS ....!!! DLA SWOJAKÓW z pobliskich wieżowców abyśmy mieli Gdzie piwka się napić ...a psy to niech się wyprowadzają gdzie indziej. A nie że cały ten lasek jest ob....y ......MY tu piwko pijemy i takie zakamuflowane miejsce żywopłotem jest nam potrzebne. No i to by tyle było. Dowidzenia ślepa Gienia....a teraz po piwko do sklepiku i do lasku bo już z okna widzę że kumple czekają.

~Polan

Okulicczanka, to samo miałem na myśli. Za bardzo się grzebią. Słabo opłacany pracownik nie będzie wydajny.

~Okulicczanka

Marnie im to idzie.

~Longin

ależ strasznie dużo tych drzew wycharatali, a drzewa pierwyj sort w sam raz na meble, Ikeła nie daje rady przerobić

~obserwator

do taka prawda-
Ja też wiem bo tam jeżdżę 30 lat ale natomiast inni klienci już nie do końca. Oczywiście o dostawach pojazdami ciężarowymi -raczej trzeba zapomnieć.

~mieszkaniec

o jest cyrk a nie remont. śmiechu warte. brawo dla firmy ktora to wykonuje oraz dla zleceniodawcy.

~taka prawda

Do obsrywator, ale do ZBR-u tam jest doskonały dojazd wewnętrzny. Na rondzie koło stacji benzynowej skręcasz tam gdzie sprzedają rowery i jedziesz tą ulicą na wylot do tunelu nowo budowanego. Ja tam jeżdżę codziennie i nie mam żadnego problemu dojechać do ZBRu.

~Login

W naszym mieście przyjęła się taka zasada że jak ktoś chce pozyskać większą ilość drewna to zapada decyzja o remoncie ulicy przy której takich drzew jest najwięcej ! Najpierw była Popiełuszki , teraz Okulickiego , a w planach jest cała Mickiewicza i Żwirki i Wigury od przejazdu kolejowego aż do ronda Pileckiego . Wygląda na to że dla pozyskania drewna za kilkaset tysięcy wydaje się kilkadziesiąt milionów !

~obserwator

Pierwsze był Covid, potem wojna w Ukrainie a teraz to!
Kilka firm na terenie ZBR-u dostaje po kieszeni każdego dnia z powodu braku dojazdu, bałaganu komunikacyjnego, i perspektyw . Nie ma klientów to nie ma obrotów , nie ma obrotów to niema dochodów na zapłacenie czynszu, wynagrodzeń itd.
Panie Prezydencie do kogo mamy się udać by nam ktoś pomógł przetrwać tę ideę upiększania i remontowania naszego miasta. Jeszcze trochę i zwiniemy nasze biznesy .Nie pociągniemy tak zbyt długo.

~kierowca

Po rewitalizacji ta ulica OKULICKIEGO będzie najpiękniejszą ulica w STALOWEJ WOLI. Już nie mogę się doczekać na jej otwarcie.

~Luna

Tak się pojawią nowe nasadzenia jak na ulicy Popiełuszki. Z obiecanych w tamtym roku kilkudziesięciu drzew posadzono kilka. Jak słyszę słowo nasadzenia w ustach stalowowolskich włodarzy to mam odruch wymiotny.