Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej. Przyjdźcie i głosujcie- zachęcają lokalne stowarzyszenia

Image

Wiele osób ma uwagi co do działalności spółdzielni, nie podobają im się różne decyzje, zasady, składowość czynszu. Rzadko kto jednak myśli o tym, żeby przyjść na walne zgromadzenie i zmienić to, co się właśnie nie podoba. Ta szansa będzie już w tę sobotę. Twój głos i głos sąsiada ma moc, wiesz o tym?

Stowarzyszenia namawiają by wziąć sprawy we własne ręce

- W najbliższą sobotę w auli KUL przy ul. Ofiar Katynia odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej, na którym pod głosowanie zostanie poddany m.in. projekt uchwały dot. zlikwidowania jednego z organów Spółdzielni - Rad Osiedla. Jest to jedyny społeczny organ Spółdzielni, w którym mieszkańcy udzielają się na zasadzie wolontariatu- pisze stowarzyszenie Nasze Miasto.

To walne zgromadzenie będzie mieć miejsce 25 czerwca 2022 roku o godzinie 9:00 (budynek KUL w Ogródku Jordanowskim, niedaleko torów kolejowych). A już od 8:00 będą wydawane osobom uprawnionym karty do głosowania (za okazaniem dowodu osobistego). Warto więc poświęcić swój czas i wziąć udział w zebraniu i głosowaniach.

- Tak, wiemy. Większość z Was chce omijać takie spotkania szerokim łukiem, ale wierzcie nam, że warto przyjść i oddać swój głos- pisze z kolei Stowarzyszenie MOC Mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli.

Uchwały znajdziecie TUTAJ.

Na swoim Facebooku MOC wymienia ważne uchwały, jakie będą poddane głosowaniu, a są to:

1) ws. zmian w statucie dot. likwidacji Rady Osiedli (obecnie jedynego społecznego organu SM),

2) ws. wystąpienia z Krajowego Związku Rewizyjnego SM,

3) ws. zmian w statucie dot. przywrócenia zadań Rad Osiedla (m.in. współdziałanie z Zarządem i Radą Nadzorczą w zakresie planów, nadzoru i kontroli, rozpatrywanie wniosków i skarg na działalność administracji, ocena działalności SM w danym osiedlu),

4) ws. zmian w Regulaminie Porządku Domowego dot. zakazu parkowania na przyblokowych parkingach pojazdów pow. 3 ton i 185 cm wysokości oraz "zimowania" przyczep kempingowych (zakaz od początku października do końca maja),

5) ws. zlikwidowania opłaty na działalność społeczno- kulturalną naliczaną w comiesięcznym czynszu i przeniesienie obowiązku utrzymania SDK na SM,

6) ws. wyodrębnienia w opłatach w postaci czynszu "funduszu remontowego",

7) ws. zatrudnienia specjalisty ds. zieleni.

Nie możesz iść zagłosować? Wyślij sąsiada, członka rodziny, znajomego

SM daje mieszkańcom możliwość wzięcia udziału w głosowaniu przez osoby trzecie. Głosować mogą członkowie spółdzielni, jeśli ktoś nim nie jest, może upoważnienie wziąć np. od sąsiada, który ma uprawnienia i akurat nie będzie mógł przyjść na walne w sobotę. To bardzo prosta procedura. Wniosek TUTAJ.

Do aktywności zachęca stowarzyszenie Nasze Miasto:

- Jeśli jesteś członkiem SM - zabierz dowód i przyjdź w sobotę głosować za jawnością.

- Jeśli nie jesteś członkiem SM, ale mieszkasz na jej terenie, zdobądź pełnomocnictwo od sąsiada, który nie może przyjść i zagłosuj,

- Pamiętaj, że każdy członek SM może przynieść ze sobą także pełnomocnictwo i mieć dwa głosy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Tom Tom

~Just me I love you too. Bye.

~just me

Proszę nie oceniać. Lubię facetów bez kręgosłupa moralnego, Bez żadnego kręgosłupa. To jest takie giętkie mmmmm

~just me

Can I get a "hey man" - oh Tom... be so kind, I need You baby. Just right now. Don't be shy baby. I'm right here, waiting for You. Ej, jeżeli nie chcesz mówić o tym na forum publicznym, to luz. Resztę napiszę na priv mój bejbe.

~just me

Tom, please. write me. you are so uniquee. man without the back bone.

~just me

Really love You kisses

~just me

ten tom tom to sprzedawczyk na tyle głupi, że nie wie jak edytować swoje wpisy, żeby nie wyglądały na kupione -DDDDD tom tom miszczem - jednak można dodawać wpisy bez połączeń neuronowych -DDDD - lubię toten tom tom to sprzedawczyk na tyle głupi, że nie wie jak edytować swoje wpisy, żeby nie wyglądały na kupione -DDDDD tom tom miszczem - jednak można dodawać wpisy bez połączeń neuronowych -DDDD - lubię to.... wpisy bez mózgu, wpisy od człowieka bez kręgosłupu - just looovin it DDDD

~rozsądny

Niektóre z tych wpisów to jest padaka. Nie chce ci się tom tom inny www albo inny iść i o coś walczyć luuuz. nikt cie nie zmusza. ale żeby niegrzecznie odnosić się do ludzi tylko za to, że im się chce coś robić i coś działać..... głupio wam, że nie macie jaj? więc brak jaj rekompensujecie sobie jakimiś personalnymi wycieczkami? ludzie kochani ogarnijmy się wszyscy

~antykomuch

Unga głosem ludu niech zostanie jedna spółdzielnia, jak kiedyś jedna partia i będzie spokój. Brawo Unga!!! Nie chcemy konkurencyjności, chcemy monopol. Jedna spółdzielnia dla Ungi. PZPR PANY

~Unga

Niech zagłosują za swoim odejściem , to będzie spokój i niech zostanie jedna spółdzielni, wystarczy .
Pozdro

~Wiesława

Dobry wieczór. Mam 72 lata. Dzięki moim wnuczętom wiem jak tu coś napisać. Dziękuje Wam wnusie. Piszę, bo pamiętam te czasy o których tu wspominacie. I macie rację. Spółdzielnie nie przeszły transformacji i dalej tkwią w słusznie minionych czasach. Brawo dla każdego kto próbuje z tym walczyć. Nie znam tych ludzi, którzy o to walczą, ale nie poddawajcie się moi kochani. W komunie też zawsze byli funkcjonariusze, którzy brali pieniądze za to, żeby oczerniać ludzi za to, że podejmują inicjatywę. Ale oni przegrali. Wtedy przegrali i teraz też przegrają. Módlmy się za nich, bo nie wiedzą co czynią.

~wtf

Dyskusja o niczym. Ruszcie dupę i sprawdźcie ile z naszego hajsu idzie na to co widzimy wychodząc przed klatkę a ile do kieszeni pijawek w postaci prezesów i ludzi przyspawanych do stołków od komuny. Bo jak coś jest niejawne, to hajsy idą do kieszeni tych pacanów ze spółdzielni. Ktoś uważa inaczej? Niejawne znaczy dajcie hajsy, a ja sobie wybuduję dom, a wy będziecie narzekać na coraz droższy czynsz i nierówne chodniki. A ja na tarasie swojej wilii wybudowanej za wasz hajs będę miał z was zbitę przy dobrej whisky. A wy się tu żryjcie między sobą personalnie, ważne że ja mam fajnie. Żałosne.

~dobiektywnie

Dobrze napisane. Szacunek za ten wpis. Ale sam widzisz, jakiś tom tom na 100% na bezrobociu (bo tylko tacy piszą, ile to oni nie zarabiają) albo inni tutaj obecni piszą swoje "spostrzeżenia" kompletnie nie w temacie. Idę o zakład, że Ci ludzie, którzy tu piszą jak to głupio mieć wpływ na to na co idzie Twój hajs na spółdzielnie to członkowie tej właśnie spółdzielni... Może nawet jakiś ochłap szefostwo im obiecało, żeby zrobić z siebie tępą k...ę na forum

~barista

Nie szukają. Fakenews filiżanki. Ej, łyżeczka, ustaw ją tam.

~Filiżanka

Odnośnie robienia dobrej kawy to "Kwiaty ze smakiem" poszukują baristy więc może...

~Maciek

Do ~znudzony widać sprawdza się przysłowie, że "każda potwora znajdzie swojego amatora"

~znudzony

Ja trochę nie w temacie, ale z wpisów widać, że ten tom tom to na tą lilianę leci☝ Tylko jakiś niedoświadczony chłopaczyna, bo nie wie jak zagadać????
Podstawówka się przypomina: jak zagadać do dziewczyny? nie wiem ... rzucę w nią szyszką????

~Anna

We wspólnocie głosują właściciele nad uchwałą i gdy jest 51% za zarządca i zarząd muszą się dostosować i wykonać. W spółdzielni dajesz absolutorium zarządowi które robi co chce , właściciele nie mają wiele do powiedzenia i nie decydują o zakresie i kolejności inwestycji .
To prezesi decydują co się wykonuje i rada nadzorcza która jest najczęściej kupiona.
Również rozliczenie roczne finansowe dla każdego właściciela wspólnoty jest szczegółowe w przeciwieństwie do rozliczeń spółdzielni mieszkaniowej których zazwyczaj mieszkańcy nie otrzymują.
Nikt nigdy na wspólnocie nie zmusi właścicieli do jakichkolwiek dodatkowych opłat jak np. na kulturę.

~Mieszkaniec

Ta świnia kiszkowa jest jeszcze prezesem?

~leb

Trzeba zapytać Przewodniczącego Rady Nadzorczej o ile wzrosły i ile obecnie wynoszą pensje wraz z dodatkami?
1. prezesa i wiceprezesa
2. księgowej.
3 kierowników osiedli.

~Do wlasciciel

Głupota cię ogarnęła, opłatę na kulturę zlikwidować można na walnym zgromadzeniu bo niby dlaczego mam rezygnować z członkostwa, a co się robi na bloku w spółdzielni właściciele nie mają wiele do powiedzenia, co innego jest na wspólnocie mieszkaniowej. To regulują 2 odrębne ustawy o spółdzielniach i oddzielna o wspólnotach mieszkaniowych .
Poczytaj. We wspólnocie jest zarządca i zarząd a w spółdzielni zarząd i rada nadzorcza jedząca z ręki zarządowi .

~Olek

Powinien być zakaz głosowania dla członków spółdzielni którzy są pracownikami spółdzielni ponieważ oni nigdy nie będa głosowali za dobrymi wnioskami tylko za tym co będzie korzystne aby utrzymać się dla nich i członków ich rodzin na stołkach. Są oni do tego specjalnie nastawiani przez swiich przełożonych.Od lat uczestniczyłem w walnym zgromadzeniu i cały czas jest tak samo. Już w tych opiniach można rozróznić opinie takich ludzi.Jeżeli członkowie spółdzielni nie będący pracownikami nie zmobilizuja sie to nigdy nic sie nie zmieni i szkoda filozofować.

~Właściciel

Ale piszecie głupoty. Wszystkie opłaty wynikają z ustawy, a zwłaszcza działalność kulturalna, zanim napiszecie bzdury to zapoznajcie się z ustawą. Jeżeli nie chcecie płacić to musicie zrezygnować z członkostwa. A o tym co się dzieje w danym bloku decydują właściciele mieszkań i nikt nie ma prawa decydować za właścicieli, żadna pani taka czy inna matka z córką.

~Rolnik

Idzie Grześ przez wieś, niesie worek zioła. Worek się rozerwał, cała wieś wesoła.
Pozdrowienia dla Rolników z życzeniami rychłego deszczu.

~Elka

Myślę że w tym roku te zmiany nie przejdą ale w następnym na pewno, tylko ludzie dojrzeją i to się może skończyć dla spółdzielni totalnym Armagedonem. W końcu zbiorą ilość wystarczającą do przeprowadzenia zmian i to bardzo bolesnych.
Zarząd spółdzielni powinien się zreflektować.
I rada nadzorcza jest dla mnie niezrozumiałym pionkiem w rękach zarządu.

~Do Liljana

Do Liljana etc. vel AL. Wszędzie tego Grześka widzisz. Toż to jakaś obsesja już. Może jak go ogdadujesz, to rób to bardziej konspiracyjnie. On się nie zniża do twego poziomu. Ale niestety ból zada trwa od lat...

~Pani Prima

Do ~Obsesja to ~Liljana chyba też świr tylko może zakochana, bo wie, że Grześ pracuje w KRUS.

~Tom Tom

Wolę zupę pomidorową z ryżem. A Ty?

~Obsesja

Może ktoś napisze do dziewczyny jak ją zna, bo tutaj jakiś się ślini na prawo i lewo. Ci robi, gdzie pracuje. Co to kogo obchodzi jak nie jakiegoś świra!

~Liljana

Nie mów! Smakoszem lodów jesteś? umiech

~Grzegorz

W SDK pracuje człowiek który pobił 20 lat temu dziecko kilkunastoletnie.
Cała prawda całą dobę.