Pierwsza Dama spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli

Image

Grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Stalowej Woli przyjechała do Warszawy, by spotkać się z Pierwszą Damą i zwiedzić Pałac Prezydencki.

– Bardzo miło Was widzieć. Niezwykle się cieszę, że postanowiliście przyjąć zaproszenie i mnie odwiedzić– powiedziała Pierwsza Dama, witając młodzież. Nie ukrywała, że z przyjemnością złoży rewizytę w ich szkole.– Zaprosicie mnie?– zapytała, uzyskując w odpowiedzi entuzjastyczne potwierdzenie. – No, to jesteśmy umówieni!

Agata Kornhauser– Duda chciała też wiedzieć, co najbardziej spodobało się jej gościom podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego. Uczniowie przyznali, że największe wrażenie zrobiły na nich obrazy.

– Część jest wypożyczona z Muzeum Narodowego w Warszawie, ale są tu też organizowane specjalne wystawy czasowe i na ścianach pojawiają się wówczas m.in. dzieła sztuki z Muzeum Narodowego w Krakowie– opowiadała Pierwsza Dama.

Kolejne wspólne tematy do rozmowy pojawiły się szybko, ponieważ okazało się, że młodzież ze Stalowej Woli – z sukcesami – startuje w Olimpiadach Specjalnych, które Agata Kornhauser– Duda objęła swoim Honorowym Patronatem i od lat aktywnie wspiera, a także gorąco kibicuje wszystkim zrzeszonym w nich sportowcom.

Młodzi zawodnicy pochwalili się swoimi osiągnięciami i opowiedzieli o tym, jak ogromną radość sprawia im udział w tych zmaganiach. Swoje sportowe pasje realizują uczestnicząc także m.in. w organizowanych przez szkołę Podkarpackich Memoriałach Sportowych im. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

– Gratuluję Wam wspaniałych wyników, możecie być z siebie dumni. Trzymam kciuki za Wasze kolejne osiągnięcia– zapewniła Pierwsza Dama.

Zespół Szkół nr 6 Specjalnych to specjalistyczna placówka obejmująca edukacją i opieką dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, ze spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi (niepełnosprawność intelektualna i autyzm).

Aktualnie w szkole uczy się 133 uczniów, w ramach wczesnego wspomagania rozwoju 64 dzieci oraz wczesnego wspomagania w programie „Za Życiem” – 56. Kadra to 62 nauczycieli, specjalistów i terapeutów oraz 39 pracowników niepedagogicznych.

Sport to jednak nie jedyna pasja uczniów ze Stalowej Woli. Dopytywani przez Małżonkę Prezydenta o swoje zainteresowania i sposoby spędzania wolnego czasu, opowiedzieli o zajęciach pozalekcyjnych, w których uczestniczą po szkole: kółkach zainteresowań, gdzie największym powodzeniem cieszą się zajęcia z gotowania, działaniach w ramach drużyny harcerskiej „Nieprzetarty Szlak” czy uczniowskim klubie turystycznym.

Pochwalili się też osiągnięciami w ramach szkolnego kółka aktorskiego „Teatr Małych Marzeń”. Opiekunowie podkreślili, że wychowankowie chętnie biorą udział w licznych przeglądach artystycznych i szkolnych uroczystościach.

prezydent.pl./ foto: Grzegorz Jakubowski/KPRP


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ja 2

szczupły - zgraj dowody na jakiś nośnik. Będą potrzebne.

~M.M

Wiem, że działacie. Dajcie znać.

~M.M

Przyłączę się.

~DOŚĆ

Działam.

e2rds

~stalowiak. ubodło i dobrze, ale to zasrańcu nie było adresowane do ciebie, chyba że "~stalowiak." to kolejny nick pseudointeligenta, choć nie myślę, nawet pseudointeligent by mądrzej odpowiedział niż ty zasrańcu. Wiesz, nie mam nic przeciw byś zastąpił pseudointeligenta w tym noszeniu naczyńka z piaskiem jak pretendujesz do jego obrońcy

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, a ten najjaśniejszy premier to z kotem zawita, czy sam, no bo może będzie potrzeba jakiś pojemnik z piaskiem nosić. Nie odpowiedziałeś mi na jeden z wpisów, czy wcześniejszą wizytę dostojników dwóch to miałeś wtedy papier.

e2rds

~szczupły, szczupły nick i chyba rozum, możesz mieć ciepełko.

~tiguan

Pozdro dla Wieśniaka (naćpanego zapewne) z niebieskiej mazdy 323 który wyzywał wszystkich na drodze (bo mu się śpieszyło) na Poniatowskiego dałeś popis i wymusiłeś pierszeństwo szkoda że nikt Ci ryja nie naprostował prostaku

~ja 2

Brawo. Trzeba robić porządek z takimi "szczupłymi" ludźmi.

~DOŚĆ

Kto Ciebie straszy? Skoro tego doświadczyłeś i masz dowody, to nie masz się co martwić. Przedstawisz je. Pozdrawiam serdecznie.

~szczupły

Do dośćnie strasz bo się ze... Gdybym nie miał dowodów to bym tego nie pisał .Sam tego doświadczyłem i moje dzieci.Nie rób z siebie obrażonej niuni .Takie jest życie,może ty się ztym nie spotkałaś ,bo pewnie jesteś nauczycielką. Nie tacy mnie w życiu straszyli.

~Żal

A mnie przeraża fakt, że rodzice zamiast wspierać nauczycieli, bo to oni kształtują dzieciaki - hejtują ich tak jak nakazał PIS. Przecież to rodzice powinni popierać i dbać o nauczycieli, szkołę, oświatę, itp.

~DOŚĆ

Nie obrażamy się (skąd liczba mnoga?). Ale najwyższy czas ponosić konsekwencje swoich słów. Masz dowody na swoje twierdzenia - możesz być spokojnym. Zacytuję dla celów dowodowych Twoje słowa: cyt:" Nauczyciele to grupa zawodowa ,najbardziej przepłacana -banda nierobów i obiboków, łasych na prezenty .Działają jak mafia podsyłając sobie wzajemnie osoby na korepetycje. Zlikwidować im przywileje to może w końcu zaczną uczyć dzieci". Pozdrawiam.

~szczupły

Tak się obrażacie,mam troje dzieci i znam system oświaty od przedszkola do szkoły średniej.Znaleźli się funkcjonariusze publiczni-którzy tylko strajkiem wymuszają podwyżki.Wystarczy popatrzyć na Broniarza szefa waszego związku.Patrzycie tylko na wasze przywileje i ciągle wam mało.

~Erikson

Wspaniała inicjatywa, wielkie brawa. Szczupły, trzeba było zostać nauczycielem, zobaczyłbyś czy taka łatwa ta nasza praca...

~kornhaus

Taka prawda vel ekolog to jest osobnik skundlony na całego ! Zgadzam sie z Rebel.

~Hiob

No i sympatycznie.

~mama

Niejaki "szczupły" napisał, że nauczyciele działają jak mafia. Pisze, że podsyłają sobie uczniów na korepetycje. Musi mieć dowody. Zobaczymy.

~DOŚĆ

@szczupły - dość. Koniec z obrażaniem. Nadaję bieg sprawie. Nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym. "Zgodnie z art. 226 § 1 Kodeksu karnego „kto znieważa funkcjonariusza publicznego (.........)podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. Pozdrawiam.

~Joszko

Ciekawe kiedy Butrynowa doceni?
Przed wyborami?

~Rebel

A ~ taka prawda - znowu umoczył łeb w ściekach i powiedział że to była krystalicznie czysta woda ! Ale czegóż się nie robi dla paru złotych! Jakby ktoś zaproponował mu kilka groszy więcej za wpis który podważał by jego wcześniejsze wymiociny , na pewno by taką propozycję przyjął ! To jest osobnik skundlony na całego !

~auf

Opozycja już hejtuje, żałosne miernoty....

~hehe

To, że ktoś sobie nadał tytuł nie robi z niego premiera.

~taka prawda

Do żal, widzisz nie masz o niczym pojęcia dlatego się ośmieszasz i błaźnisz. PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI był premierem w czasie pierwszych rządów PIS od 2005 do 2007 roku. A jak byłeś premierem to ci ten tytuł przysługuje do końca życia. Na TUSEKA też wszyscy mówią premier a przecież on już od 9 lat premierem nie jest.

~do poniżej

Naród żmijowy nie ma kręgosłupa moralnego.

~szczupły

Nauczyciele to grupa zawodowa ,najbardziej przepłacana -banda nierobów i obiboków, łasych na prezenty .Działają jak mafia podsyłając sobie wzajemnie osoby na korepetycje.Zlikwidować im przywileje to może w końcu zaczną uczyć dzieci.

~M.M

Wiedziała o zmasowanym hejcie na nauczycieli. Nie stanęła po ich stronie. Wróci do pracy? Spojrzy w oczy koleżankom i kolegom. Zwłaszcza po ostatnim wywiadzie z Tomaszem Rzymkowskim?

~Żal

@taka prawda - kłamiesz tak samo jak Pinokio. cyt. "Jeszcze w tym roku odwiedzi nas PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI". On już od środy nie jest premierem. Odsłaniał pomnik brata i tak go tytułowali mimo, że to kłamstwo. Uciekł jak szczur. Ale temat dotyczy pierwszej damy (tak, wiem co to wielkie litery). Czy jakiś nauczyciel podał jej rękę?

~ooo

Sprzedam 1kg ziemi po której chodził jarosław zbawiciel narodu z Żoliborza.Cena kup teraz1000 PLN

~Abc

A do Jordanowa Pani Agata kiedy się wybiera?