Co słychać na placu budowy w Rozwadowie

Image

Wciąż trwają prace w starym miasteczku, a obecnie dzielnicy Stalowej Woli- Rozwadowie. Wizerunek zmienia się powoli i zdecydowanie nabiera nowego charakteru. Sprawdziliśmy jak postępują roboty.

Nadal nie wszystko jest jeszcze zrobione, choć wielkie otwarcie planowane jest już na koniec wakacji. Wciąż toczą się prace brukarskie, kończone są roboty przy uliczkach, placu, chodniczkach. Wizerunek psują wprawdzie niektóre fronty kamieniczek, odrapane, w różnych kolorach, różnych wzorach i „obitych” przeróżnej maści materiałami do odnowienia elewacji, ale… może i z tym kiedyś zdołają uporać się właściciele tych starych budynków. Pięknie za to wyglądają stylizowane na stare uliczne latarnie. Zapewne będą romantycznie rozświetlać rynek tworząc klimatyczne miejsce, idealne do pierwszych randek. Pojawiły się też nowe miejsca parkingowe.

Przypomnijmy, że inwestycja została powierzona konsorcjum firm, które wyceniło swoje usługi na około 11,85 mln zł. Na poczet tego zadania w budżecie miasta zabezpieczono 17 mln zł. Udało się więc sporo zaoszczędzić. W ramach rewitalizacji pojawi się wiele nasadzeń roślin, krzewów i drzew m.in.: róża pomarszczona, rudbekia błyskotliwa, klon pospolity „globosum”, wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona rozłogowa, kostrzewa trzcinowa. Płyta rynku docelowo będzie ułożona z kamienia naturalnego, jak również z kostki granitowej. Nie zabraknie placu zabaw dla dzieci, na którym postawiona będzie rzeźba w kształcie ciuchci, która ma nawiązywać do tradycji kolejarskich dawnego miasteczka. W rynku nie będzie już zajezdni autobusowej. Zastąpi ją przystanek komunikacji miejskiej. Wiata przystankowa będzie podświetlana kasetonami świetlnymi w technologii LED. Ma pojawić się tam także zadaszona altana koncertowa, fontanna posadzkowa, toalety publiczne, nowe oświetlenie i monitoring. Finał wszystkich prac powinien nastąpić pod koniec sierpnia 2022 roku.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~karbarz

Na tym Rynku w 1941 niemiec urzadzil sobie strzelanie do żydów.Ci co wolno szli nie doszli do ciężarowek.A cialo leżalo przy studni ręcznej na Rynku,do tej pory nie ma tam tablicy a studnia zniknęla.

~ROZWADOWIAK

Ekol-og to pisowski hejter ,nadaje propagandę że niby wszystkie drzewa nalezy wyciac na Rynku w Rozwadowie .Wtedy bedzie pelna rewitalizacja PO PISU.Ja mieszkam w Rozwadowie od dziecka i takiego dziadostwa i niszczenia jakie teraz sie robi nie bylo nawet za PO .Toalety przy dworcu taki maly budynek byl , byly wyremontowane i gotowe do uzytku to prezes PKP stwierdzil ze trzeba wyburzyc i teraz stoi tam TOI TOI.

~xyz

Meneli do kamieniołomów, jak zapracują na żarcie to odechce się im chlania. Pijaki powinni zniknąć z przestrzeni publicznej. Rząd PIS popiera menelstwo dając zapomogi, płacąc za nich wszelkie opłaty, 500 + . Uczciwie pracujących rząd PiS gnębi zdzierając podatki, a budrzetówkę to w ogóle traktuje jak dojną krowę. Ludzie wykształcenie, mający często ukończone po kilka kierunków studiów zarabiają najniższą krajową, często mniej niż sprzątaczki, z nich najłatwiej zedrzeć bo maja wszystko na papierze a nie pod stołem jak wielu. Wymogi w stosunku do nich są duże a pieniądze żadne. To skandal. Może trzeba meneli zatrudnić w urzędach jak to tacy specjaliści, opłacani przez PAŃSTWO .....za nic i wtedy PIS będzie zadowolony.

~wujo60

Znowu pisowski ekolog nadaje bzdety.W ramach rewitalizacji pojawi się wiele nasadzeń roślin, krzewów i drzew.Jak to napisali to znaczy ze straty drzew i krzewow sa duze .Zdjecie komputerowe Rynku jest oszustwem,bo tak nie wyglada Rynek.Po to to zdjecie zeby ludzie skakali i cieszyli sie jak małpy ,co to nam pisowcy zrobili na Rynku.

~ekolog

Dziwię się , że zostawiono na tym rynku tak dużo drzew bo jak peło remontowało rynki w latach 207 do 2015 to wycięli wszystkie drzewa w całej POLSCE. Kto nie wierzy nich przejedzie się do PILZNA na PODKARPACIU i zobaczy tam ich rynek remontowany w czasie jak peło siedziało przy korycie.

~Alojzy

Tak szerokie chodniki to po to by omijac zuli szerokim lukiem? smiech2 i inne pisowskie mendy?

~Huhu

~Jak jestes de bilem. Twoj pomnik powinni postawic czyli szalejacy wiatr nad fekaliami smiech2 zero smierdzace nic

~Jak

Tylko nie róbcie tam żadnego pomnika bo stalowowolskie PO i Rebelyanty będą miały kolejne miejsce w mieście żeby łazić brudnymi buciorami po miejscu kogoś upamiętniającym.

~ksaksa

@ekolog kretynie weź się nie wypowiadaj jak nie wiesz

~ekolog

Do grutp, cieciu gdzie na BŁONIACH masz patelnię po co się kompromitujesz?

~Leon

Kostka brukowa już zaczyna wypadać, płyty chodnikowe popękane i miejscami zapadnięte. GRATULUJĘ OSZCZĘDNOŚCI.

~kierowca

Do wykrzyknika , po co cieciu krzyczysz latem pod wiaduktem to najlepsze miejsce do parkowania nie tylko dla autobusów ale dla wszelkich pojazdów a dlaczego to pomyśl jeśli potrafisz myśleć w co wątpię.

~kierowca

Wszystko pięknie tylko po co zostawiono te słupy cementowe na chodnikach. W dzisiejszych czasach prąd można puścić pod ziemią bo te słupy są od prądu.

~ekolog

Byłem tam i powiem tak , to najpiękniejszy rynek zrewitalizowany w POLSCE. Mieszkańcy szczególnie ROZWADOWA podziękujcie naszemu PANU PREZYDENTOWI L. NADBEREŻNEMU bo mieszkacie teraz w najpiękniejszej dzielnicy STALOWEJ WOLI. Tylko po co tam zostawiono te niektóre krzywe drzewa.?

~Nonic

Na pewno nie słychać hejtera Przytulaka - Rzeszowiaka.
Siedzi spokojnie na Zalesiu.

~Mosze

Rozwadów straci tym samym ten charakterystyczny żydowski styl dziadostwa. Ciekawe co na to władze Izraela.

~ajaj

No i przeciwnicy prezydenta hejt bo im gołab na głowe n....ra a to chmury nie takie drzewko uschło No to straszne

~!!!!!

Szczególnie zjawiskowo wyglądają stare latarnie zostawione i zajmujące miejsca parkingowe. Pętla przesiadkowa w charzewicach zarasta a autobusy pod wiaduktem mają zajezdnię. Wszystko w wykonaniu naszego prezydenta jest niedokończone

~Aws1

Ciekaw jestem czy zrobiono i przeskanowano co kryło się pod ziemią przed remontem. Czy macewy zostały wyciągnięte na chodnikach czy cztery studnie tez będą tzw. Abisynki

~Ubek

BOJKOT rynku w Rozwadowie.
BOJKOT Stadionu trwa.
BOJKOT Nadbereźnego nastąpi wkrótce.

~Normalka

Na rynku roboty postępują a na forum opozycja ujada.

;-)

~Buła

Bardzo to fajnie wygląda. Ale na środku to powinni postawić takie drewniane budy lub jakieś wiaty aby my mięli taką oazę do napicia piwka i to dużo piwka. Czasem to wódeczki tyż sinapijemy bo jak wiadomo człowiek nie wielbłąd napić się musi... No i tym wspaniałym akcentem zakończę ten komentarz .Dowidzenia ślepa Gienia....

~:-)

będzie miała co niszczyć pisoska chamówa z 500+

~grutp

Nastepna patelnia po bloniach !

~tiaaa

ciekawe czy żydki wysępią jakieś nieruchomości w rynku bo chyba nie na darmo przyjeżdżają robić zdjęcia.

~Mirek

Robią ładny rynek dla żuli....

~ite

Pięknieje Rozwadów aż miło patrzeć .

~jasio

jak to co slychac gupota asz piszczy

~Zigy

Do periptero: Jeżeli nowe zimne światło zniszczy Ci wizerunek starego rynku, to może lepiej zostań w w domu i oddaj się wspomieniom, tego co było do tej pory. Poczujesz się sobą.

~tomala

a co ze starymi słupami i wiszącymi kablami?