Pani Genowefa z Chwałowic skończyła 100 lat

Image

Piękny Jubileusz obchodziła Pani Genowefa Tys, która w poniedziałek, 20 czerwca br. świętowała swoje 100. urodziny. O tej wyjątkowej rocznicy pamiętały gminne władze przekazując Jubilatce serdeczne życzenia i prezenty.

Pani Genowefa Tys urodziła się 20 czerwca 1922 r. w Dąbrówce Pniowskiej. Pochodzi z wielodzietnej, dziewięcioosobowej rodziny, a sama doczekała się trójki dzieci, ośmiu wnuków, trzynastu prawnuków i pięciorga praprawnuków. Po ślubie w 1940r. przeprowadziła się do Chwałowic, gdzie mieszka do dziś. Przez całe życie ciężko pracowała na roli. Do niedawna była w dobrym stanie fizycznym, ale w ostatnim czasie podupadła na zdrowiu i jest pod troskliwą opieką rodziny.

O niecodziennym Jubileuszu pamiętały władze gminy. Szanownej Jubilatce przekazane zostały prezenty oraz gratulacje i serdeczne życzenia zdrowia, optymizmu i wewnętrznej pogody ducha oraz wytrwałości i cierpliwości w znoszeniu trudów dnia codziennego. W imieniu solenizantki życzenia od wójta Jana Pyrkosza i kierownik USC Agaty Wydra w Urzędzie Gminy przyjęły: córka Maria Guzior i prawnuczka Karolina Jurkowska.

Obecnie Pani Genowefa jest drugą najstarszą mieszkanką radomyskiej gminy. O dwa lata starsza jest, mieszkająca obecnie w Legnicy, Pani Gizela Krajewska, która swoją rocznicę urodzin obchodziła w maju br.

Dzisiaj ludzie coraz rzadziej dożywają tak wspaniałych, sędziwych lat. To jest dar życia, jednocześnie wyjątkowe przeznaczenie. Niech 100. urodziny Pani Genowefy będą dla wszystkich źródłem refleksji nad sensem naszego życia.

Z okazji ukończenia 100 lat życia składamy Szanownej Jubilatce gratulacje i życzymy wielu sił, pomyślności i dużo zdrowia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Reniek K.

Ładna?

~Zenek

Sto lat, sto lat, niech ....

~.............

Gienia jak tka kazdego beda mowic ze iles ponad 100 albo 100 a kazdego by dawac jajaj Najlepszego umiech

~Piwniczanka 2

Wszystkiego najlepszego , zdrowia i sił na następne lata .

~boby

A kogo to obchodzi ???

~poprat

Szczere serdeczności dla Jubilatki i gromkie 200 lat! P.S. Jan jest facetem na miejscu, każdego uszanuje. Po jutrze będzie On świętował Imieniny. Pamiętajmy o tym!