Jaka jest sytuacja na rynku pracy?

Image

Jak zmienia się sytuacja na rynku pracy? Na jakim poziomie jest bezrobocie w Polsce, województwie i powiecie.

W Polsce

Jak wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pod koniec maja br. stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,1%, a więc o 0,1% mniej niż miesiąc wcześniej. W skali całego kraju, w ostatnim dniu maja, w urzędach pracy zarejestrowanych było 852 002 bezrobotnych, w tym 464 923 kobiety. W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w całym kraju spadła o 25 965, czyli o 3%.

We wszystkich województwach odnotowano spadek stopy bezrobocia. Wahała się ona w granicach 0,1% do 0,4%. Najniższa odnotowana została w Wielkopolsce 2,8%. W pozostałych województwach wyglądało to następująco: dolnośląskie- 4,6%, kujawsko- pomorskie- 7,1%, lubelskie- 6,8%, lubuskie- 4,5%, łódzkie- 5,5%, małopolskie- 4,3%, mazowieckie- 4,4%, opolskie- 5,8%, podkarpackie- 7,6%, podlaskie- 6,7%, pomorskie- 4,7%, śląskie- 4,0%, świętokrzyskie- 6,8%, warmińsko- mazurskie- 7,9%, wielkopolskie- 2,8%, zachodniopomorskie- 6,7%.

W powiecie stalowowolskim

Pod koniec maja br. w stalowowolskim pośredniaku zarejestrowanych było 2045 bezrobotnych, w tym 1138 kobiet. To o 92 osoby mniej niż miesiąc wcześniej.

Prawo do zasiłku przysługiwało 298 bezrobotnym (w tym 174 kobietom). 110 osób zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy (62 k.). Bez zatrudnienia pozostawało: 570 osób (326 k.) bez kwalifikacji zawodowych, 392 (268 k.) bez doświadczenia zawodowego, 815 (447 k.) zamieszkałych na wsi. Do pracy po urodzeniu dziecka nie wróciło 356 kobiet.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na miejsce zamieszkania na terenie gmin powiatu stalowowolskiego, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1167 bezrobotnych (660 k.), Bojanów: 125 (73 k.), Pysznica: 217 (116 k.), Radomyśl nad Sanem: 139 (75 k.), Zaklików: 180 (93 k.), Zaleszany: 217 (121 k.).

Spośród wszystkich zarejestrowanych osób w stalowowolskim PUP-ie, w szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 1677 bezrobotnych (947 k.) To: 476 osób (295 k.) do 30 roku życia, 927 (537 k.) długotrwale bezrobotnych, 588 powyżej 50 roku życia (216 k.), 99 korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej (48 k.), 429 (378 k.) posiadających dziecko lub dzieci do 6 roku życia, 3 kobiety mające na wychowaniu dziecko niepełnosprawne oraz 204 osoby niepełnosprawne (89 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~xyz

Meneli do kamieniołomów, jak zapracują na żarcie to odechce się im chlania. Pijaki powinni zniknąć z przestrzeni publicznej. Rząd PIS popiera menelstwo dając zapomogi, płacąc za nich wszelkie opłaty, 500 + . Uczciwie pracujących rząd PiS gnębi zdzierając podatki, a budrzetówkę to w ogóle traktuje jak dojną krowę. Ludzie wykształcenie, mający często ukończone po kilka kierunków studiów zarabiają najniższą krajową, często mniej niż sprzątaczki, z nich najłatwiej zedrzeć bo maja wszystko na papierze a nie pod stołem jak wielu. Wymogi w stosunku do nich są duże a pieniądze żadne. To skandal. Może trzeba meneli zatrudnić w urzędach jak to tacy specjaliści, opłacani za leżenie przez PAŃSTWO i wtedy PIS będzie zadowolony.....

~xyz

Meneli do kamieniołomów, jak zapracują na żarcie to odechce się im chlania. Pijaki powinni zniknąć z przestrzeni publicznej. Rząd PIS popiera menelstwo dając zapomogi, płacąc za nich wszelkie opłaty, 500 + . Uczciwie pracujących rząd PiS gnębi zdzierając podatki, a budrzetówkę to w ogóle traktuje jak dojną krowę. Ludzie wykształcenie, mający często ukończone po kilka kierunków studiów zarabiają najniższą krajową, często mniej niż sprzątaczki, z nich najłatwiej zedrzeć bo maja wszystko na papierze a nie pod stołem jak wielu. Wymogi w stosunku do nich są duże a pieniądze żadne. To skandal. Może trzeba meneli zatrudnić w urzędach jak to tacy specjaliści, opłacani za leżenie przez PAŃSTWO i wtedy PIS będzie zadowolony.....

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, Тролль, а ты можешь писать по-русски, пиши.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie za to nagrabienie sobie będę cię gnębił do końca twoich, albo moich dni, masz to jak w banku trollu.

~taka prawda

Skończ bredzić emerycie i w jakim języku mam do ciebie pisać abyś zrozumiał , że nie chcę mieć z tobą nic wspólnego. [ może w rosyjskim].

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, oj bili to co piszę, bardzo wnerwia i boli, ale i tak to spływa po tobie jak po kaczce i tak będziesz za kasę podatnika pisał swoje wypociny w godzinach urzędowania zamiast wziąć się za uczciwą pracę trutniu.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, cyt: " Ja już kończę z tobą dyskusję bo z takim komuchem betoniarzem wszelka dyskusja to strata czasu .", widzisz, ale ja nie skończyłem i nie skończę z piszącymi na tym forum kretynami, du.owłazami, chamami obrażającymi kobiety, piszącymi w godzinach pracy za kasę podatnik, kłamcami, zasrańcami tego miasta, a ty do nich należysz. I nieważne, że ty skończysz, ważne jak obiecałem do końca moich, albo twoich dni jak tylko będziesz tu pisał te swoje idiotyzmy du.owłaza. Piszesz, że ty był byś lepszym prezydentem dla Stalowej Woli i całe szczęście, że mamy nijakiego prezydenta, ale zawsze jakiegoś, bo jak był by jakiś kretyn, wiesz jaki to byłby totalny upadek Stalowej Woli.

~taka prawda

Do e2rds, emerycie przestań prowokować i prosić się aby ci spuścić wielkie manto. Ja już kończę z tobą dyskusję bo z takim komuchem betoniarzem wszelka dyskusja to strata czasu . Ja wolę w tym czasie napisać kilka komentarzy na INTERII bo tam docieram do milionów POLAKÓW z moim przekazem. Ty jesteś specjalista od pisania na temat szamba widocznie w oczyszczalni ścieków jako kierowca całe swoje życie pracowałeś. Emerycie gdybyś miał odrobinę rozumku to do własnego gniazda byś nie srał i nie obrażał władzy w naszym mieście a także mieszkańców . Obrażając PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO nazywając go pryncypał czy rezydent obrażasz przynajmniej 80 procent mieszkańców naszego miasta bo tylu go wybrało na prezydenta STALOWEJ WOLI. Dla ciebie i takich jak ty to on zawsze będzie prezydentem naszego miasta. Widzisz emerycie większość mieszkańców naszego miasta mnie namawia abym to ja został prezydentem naszego miasta widocznie ludzie co mnie dobrze znają wiedzą , że ja bym był najlepszym prezydentem STALOWEJ WOLI. Przynajmniej bym połowę długów spłacił zrobionych przez poprzedników obecnego prezydenta. Ty próbujesz zaszkodzić mieszkańcom naszego miasta swoimi wypocinami ale nie ma głupich mieszkańców w naszym mieście i my zawsze będziemy głosować na PIS albo jak już nie będzie PIS to zawsze na prawicowe ugrupowania. Tak , że skończ się kompromitować bo ja twoje wypociny olewam ciepłym moczem. Więcej z betonem nie dyskutuję bo uważam to za stracony czas. Znajdź sobie jakiegoś hejtera do dyskusji bo nadajecie na tych samych falach.

~ytonka

jak smiesz onułco smiech2

~ele

G*wniana sytuacja na rynku pracy na terenie powiatu stalowowolskiego, a już szczególnie dla kobiet 40 plus i 50 plus. Nasz "drogi" rząd woli wspierać Ukraińców, a nie dba o własnych obywateli. Wg mnie urzędy pracy powinny być już dawno zlikwidowane, bo oczywiście dają pracę, ale tylko urzędnikom, którzy są w nich zatrudnieni. Licząc na Urząd Pracy można się przeliczyć, a o tym to już wiem z własnego doświadczenia.

~Ubek

Mnie robota nie interesuje a pracy nie ma.

e2rds

Czyżby

e2rds

Czyż by nareszcie pseudointeligent wziął do pracy zamiast pier.zieć w stołek i pisać banialuki, wszak chwalił się jako "~lekarz", że pracuje w URZĘDZIE PRACY, a jako "Wódz", że ma swoich pracowników i im "szefuje".Ostatnio rzadko gości na forum to i bezrobocie spadło, nareszcie toto może pracuje.

~Pracodawca

Zlecam wykonanie zadania w Stalowej Woli na bezpłatne mieszkania dla bezdomnych, pełną opiekę medyczną i zadbanie o komfort egzystencyjny wyżej wymienionych. Panie prezydencie czas najwyższy na politykę wsparcia najsłabszych.

~...........

przyczyn zakladu pracy bawienia lub trzymania inych co nie robia a trzymaja za co inne myla ludzi

~Piotr

Nie pójdę do roboty i basta.