Za nami Podkarpacki Rajd Rowerowy

Image

Powiatowe święto cyklistów – te słowa najlepiej opisują to, co działo się w ostatnią niedzielę, podczas Podkarpackiego Rajdu Rowerowego. Organizatorem imprezy był Powiat Stalowowolski.

Po przerwie spowodowanej pandemią, Powiat Stalowowolski powrócił do organizacji Podkarpackiego Rajdu Rowerowego. Kolejna edycja tej wyczekiwanej przez rowerzystów imprezy (dawniej organizowanej pod nazwą Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy), odbyła się 19 czerwca 2022 roku.

Tradycyjnie już, rajd miał charakter typowo turystyczny, co oznacza że przejazd odbywał się w tempie rekreacyjnym. Rowerzyści mieli do przejechania trasę o długości 35 km, a miała ona następujący przebieg: Stalowa Wola – Pilchów – Turbia – Wólka Turebska – Majdan Zbydniowski – Zbydniów – Kotowa Wola – Stalowa Wola. – W tym roku skupiliśmy się na gminie Zaleszany, po której przejazd zapewnił rowerzystom nie tylko malowniczą trasę, ale i wspaniałą gościnę, na terenie odbudowywanego Dworu w Kotowej Woli. Tu na naszych rowerzystów czekała nie tylko chwila wytchnienia, ale i przepyszny bigos przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kotowej Woli, a także dużo dobrej zabawy, dzięki konkurencjom przygotowanym przez OSP w Kotowej Woli. W tym miejscu dziękuję za osobiste zaangażowanie w przygotowanie imprezy: wójtowi Gminy Zaleszany – Pawłowi Gardemu oraz dwojgu radnym Powiatu Stalowowolskiego – Barbarze Domin oraz Grzegorzowi Idecowi. Ogromne podziękowania należą się również gospodarzom Dworu Resztówka w Kotowej Woli – Stanisławowi Basce i Elwirze Karbarz, przedstawicielom Fundacji Fundusz Lokalny SMK – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiadał za organizację rajdu.

Na zwycięzców oraz uczestników zmagań przygotowanych przez OSP w Kotowej Woli, czekały nagrody, które wręczał starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. Po odpoczynku, kolumna eskortowana przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli oraz strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, ruszyła w drogę powrotną – do Stalowej Woli. Na miejscu, przed budynkiem Starostwa Powiatowego, na wszystkich uczestników rajdu czekały pamiątkowe medale, które wręczali rowerzystom – również podróżujący z nimi przez całą trasę – powiatowi radni Dariusz Bańka oraz Jaromir Wieprzęć.

Warto zaznaczyć, że tradycyjnie już, wszyscy uczestnicy rajdu podróżowali w otrzymanych na starcie, profesjonalnych koszulkach kolarskich, ufundowanych przez sponsorów.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kierowca

A ja mam wspaniałą trasę na następny taki rajd rowerowy. Startujemy przy STAROSTWIE jedziemy w kierunku PRZYSZOWA każdemu znaną trasą, następnie przed STANAMI jedziemy w kierunku przysiółka BORKI jest tam zrobiony asfalt bo wielu ludzi tam się buduje. Dojeżdżając do BORKÓW skręcamy na ulicę sosnową a ta ulica doprowadzi nas do nowej asfaltowej drogi na KRAWCE a stamtąd jedziemy do GĘBOWA i przez JAMNICĘ wracamy do STALOWEJ WOLI. Cała ta trasa to około 40 kilometrów, w większości na bardzo małym ruchu i bezpieczna dla wszystkich rowerzystów szczególnie w sobotę kiedy to jest na drogach mniejszy ruch.

~Aniaaa

Podejrzewam że jak nie będzie koszulek to wieśniaki nie pojadą i dać dystans z 80 zobaczymy ilu chętnych... Jak nic za darmo hehe

SINGH

Pierwszy raz brałam udział
I napewno pojadę następnym razem
Dodam że udało mi się zapisać się kolejka była zacna
Szkoda tylko że tak mało osób mogło pojechać
Powinni robić częściej takie rajdu aby każdy mieszkaniec mógł pojechać

~TNT1938

Wszystko pod patronatem pis

~ekolog

A gdyby tak co tydzień takie rajdy organizować nie koniecznie z koszulkami bo wszyscy mamy w domu swoje koszulki. Wspaniała impreza jak zwykle organizowana przez władzę w naszym mieście. Na zdjęciach choć słabej jakości widzę wielu moich znajomych. Jednak STALOWA WOLA to miasto rowerzystów.

~Polak

Dla wszystkich "kolegów" ich "kolegów" i ich rodzin dedykuję piosenkę wybitnego Polaka Twój ból jest lepszy niż mój.

~jkl

Jak rajd to można mieć gdzieś przepisy jak kolumna rowerzystów ma się poruszać.

~Janusz....

Klika oszustów tylko dla swoich ludzi organizuje sobie takie wypady pod szyldem miasta. Wstyd nie stać was na koszulki. Banda Klika

~Likier ka..

Kolesiarstwa znajomi urzędasów dla zwykłych ludzi był nie dostępny rajd.... Ktoś odpowie za to... Kij wam w oko organizatorzy

~Likier ka..

Kolesiarstwa znajomi urzędasów dla zwykłych ludzi był nie dostępny rajd.... Ktoś odpowie za to... Kij wam w oko organizatorzy

~jasio

ja pitole bigos s kota i wola

rodzynek

J 23 - mogłeś założyć majtki z golfem , he he !

~J 23

Getrów nie miałem, ale też jechałem umiech

doda11

Brałam udział,było super