Pożar i zalanie lokalu – Jak posprzątać mieszkanie po awaryjnych sytuacjach?

Materiał zewnętrzny Image

Codzienne porządki nie stanowią problemu dla większości osób. Mało kto jednak wie, jak zachować się w momencie, gdy mieszkanie zostało zalane lub stanęło w pożarze. Właśnie dlatego istnieją firmy, które specjalizują się w sprzątaniu po wielu trudnych zdarzeniach. Z jakich powodów nie powinno się wykonywać takich czynności na własną rękę i jak odbywa się taka profesjonalna usługa? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Dlaczego nie należy sprzątać po pożarze lub zalaniu samodzielnie?

Niestety, ale najbardziej banalnym tego powodem jest fakt, iż nie będzie to zbyt efektywne. Bez odpowiedniego sprzętu oraz przeszkolenia sprzątanie po pożarze zajmie bardzo dużo czasu, a rezultat i tak nie będzie zadowalający. Nawet jeśli uda się usunąć powierzchowne szkody czy zabrudzenia, to zapach pogorzeliska lub stęchlizny i wilgoci będzie dalej wyczuwalny, lub może powrócić nawet po przeprowadzeniu remontu. Poza tym często zdarza się, że wiele przedmiotów trzeba zutylizować. Dlatego zamiast martwić o to wszystko, znacznie lepiej będzie zdecydować się na profesjonalne usługi. Pamiętaj także, iż samodzielne sprzątanie niektórych substancji powstałych w pożarze lub które wydobyły się podczas zalania, mogą być niebezpieczne. Jeśli potrzebujesz pomocy w sprzątaniu po pożarze lub innych losowych zdarzeniach wejdź na https://sprzataniepozgonie.com/.

Sprzątanie po pożarze

Czyszczenie pomieszczeń po takim zdarzeniu to wieloetapowa praca, która wymaga nie tylko specjalnego przeszkolenia, ale także sprzętu, profesjonalnych preparatów oraz ubrań ochronnych. Z mieszkania wynosi się wszystkie zniszczone przez ogień sprzęty i w razie konieczności utylizuje się je. Przy pomocy specjalnych środków oczyszcza się sufity, ściany i podłogi, które zostały odymione. Dużym wyzwaniem jest również usuwanie pozostałości środków gaśniczych, takich jak piany czy proszki. Kiedy wszystkie pomieszczenia są już oczyszczone, przeprowadza się procesy nanozamgławiania oraz ozonowania. Pozwalają one zdezynfekować i odświeżyć powietrze, a także skutecznie usuwają nieprzyjemny zapach pogorzeliska. Takie sprzątanie po pożarze pozwala przygotować mieszkanie do remontu i sprawia, że odór spalenizny nie powróci.

Sprzątanie po zalaniu

Przyczyn zalania mieszkania może być mnóstwo. Może to być nieuwaga sąsiada, który nie zakręcił kranu, nieszczelność instalacji lub zdarzenia losowe, takie jak powodzie. Niezależnie od powodu i skali zalania pomieszczeń, skorzystanie z profesjonalnych usług jest koniecznością. Powierzchowną wilgoć można oczywiście usunąć na własną rękę, jednak wciąż pozostanie ona w głębszych warstwach ścian i podług. Wynikiem tego, będzie rozwój groźnych dla zdrowia patogenów, takich jak grzyby czy pleśnie. Nie ma możliwości, aby pozbyć się tej wilgoci, wietrząc mieszkanie. Niezbędne jest użycie profesjonalnych osuszaczy oraz nagrzewnic. Czasem sprzątanie po zalaniu może być również niebezpieczne dla zdrowia, zwłaszcza jeśli doszło do wycieku z kanalizacji. Dlatego, w takich przypadkach nigdy nie działaj na własną rękę. Lepiej skorzystaj z usług wyspecjalizowanych fachowców. Wejdź na stronę https://sprzataniepozgonie.com/sprzatanie-po-zalaniu/ by dowiedzieć się więcej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =