Zapomnijcie o grzybobraniu. W lesie będą strzelać

Image

Od wielu miesięcy na terenie poligonu w Nowej Dębie i Lipie odbywają się ćwiczenia. Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych znów zaapelował do mieszkańców by nie wchodzili do lasów. Apel ten będzie aktualny więc także w lipcu.

Czytelnicy od dawna skarżą się na to, że do niektórych lasów nie mogą wchodzić. Powodem są ćwiczenia i strzelanie dzienno- nocne z użyciem ostrej amunicji, również w dni wolne i świąteczne. Nie ma więc szans na spacery, zbieranie jagód czy grzybów, które już zaczynają pojawiać się w lesie. Niestety, tereny należące do wojska nie są miejscem na przechadzki. W lasach jest też bardzo sucho. Przez weekend strażacy zmagali się z pożarami właśnie na obszarze leśnym w okolicy Lipy.

- W związku z powyższym apeluję do mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i przejeżdżających w pobliżu terenu poligonu o bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu na teren poligonu. Nadmieniam, że o zakazie wstępu informują tablice ostrzegawcze, maszty z kulami i oznakowane szlabany zamykające wjazd na drogi poligonu. W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądku doprowadzają do groźnych wypadków na poligonie, w których ofiarami są osoby cywilne- najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak niestety dość często przy milczącej akceptacji rodziców i dorosłych. Ostrzegam, że teren poligonu jest ciągle patrolowany przez Żandarmerię Wojskową, a osoby łamiące obowiązujący zakaz podlegają karom administracyjnym, w tym finansowym- informuje komendant ppłk Artur Żuber.

Omijajcie więc tereny poligonu i szukajcie bezpiecznych lasów. Tych na szczęście nie brakuje w okolicy. A po deszczach przyjdzie czas na zbiory i oby w tym roku grzybów nie zabrakło!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~ekolog, tumanie, czy potrafisz czytać ze zrozumieniem, popatrz jakiś przekręt, systematycznie codziennie okradasz podatnika z jego kasy pisząc te swoje idiotyczne wypociny w urzędowych godzinach pracy. W umowie o pracę i w obowiązkach na pewno nie masz wpisane pisanie takich peanów du.owłaza na cześć władzy. Czemu to trutniu nie robisz w domu, a może jesteś tak bogaty, że tylko na służbowy komputer cię stać i prywatnego nie masz trutniu. Ja nie oceniam oligarchów rosyjskich czy są złodziejami, ale oceniam ciebie i zastanów się nad tym.

~ekolog

Ale przysłowie mówi też , że czegoś bogaty boś bardzo mądry i aby posiadać wielki majątek to trzeba mieć głowę mądrzejszą niż komputer. Tylko jak człowiek jest bardzo bogaty to zaraz go inni podejrzewają , że dorobił się na okradaniu POLAKÓW. Czy każdy oligarcha w ROSJI to złodziej ja nie myślę. Chwalą się bogactwem tylko ci co go nie mają i się wywyższają ponad innych. To takie śmieszne jest dla wszystkich POLAKÓW.

e2rds

~ekolog, a co się tyczy twojego materialnego bogactwa, to ani mnie ziębi, ani grzeje. Prawda jest taka, że bardzo bogatym jest trudno pogodzić się ze śmiercią, bo tu tyle dobra i trzeba odchodzić. Co tyczy się tych moich wypowiedzi, "czemuś biedny itd.", to ona nie dotyczyła w twoim przypadku dóbr materialnych tylko rozumu, po prostu, jesteś biedny rozumem i głupi rozumem, a o tym świadczą twoje wypowiedzi i rozumowanie. Widzisz, mądry nie chwali się swoim bogactwem wszem i wobec, tylko głupiec, a szczególnie jak się stał nowobogacki w niejasnych dochodach.

e2rds

~ekolog, cyt:" Nazywasz mnie biedakiem to ja ci powiem prawdę nawet jakbyś 10 razy żył na tym świecie to nawet połowę majątku mojego się nigdy nie dorobisz.", to ty na tej państwowej posadzie za pisanie tych wypocin i kwiczenie peanów na temat rządzących aż tyle już nagrabiłeś. No to nic dziwnego, że ci z tego Palca i Sznura tyle grabią jak taki ~ekolog nagrabił w tak krótkim czasie milion. Ale głupim narodem tak się rządzi jak mam do dania narodowi powiedzmy 1000 zł, to jak dam 10 po 10 zł, a sobie wezmę 900 zł to i tak mnie będą chwalić bo dają, a inni nie dawali, głupiemu i biednemu zawsze wiatr w oczy dmucha.

~Dolewak

W czasie wojny to ty będziesz obejsrany że broń niecelna no bo przeciez nie mieli gdzie jej testowac

~Haha

Te lasy widzicie i kwiczycie ale jak wam las wokół miasta wycinają to morda w kubeł ? Patologia społeczna poziom master

~ekolog

Do e2rds, jak zwykle idiotycznie gęgasz bo grzybki już można zbierać w naszych lasach. Zwłaszcza kurki ale i borowiki ceglaste się trafiają a jak więcej popada to zacznie się wysyp. Po drugie ja wiem gdzie ty na grzybki chodzisz za naszym SANEM czyż nie.? Co do głupoty to ja takich jak ty uważam za największych mat.ołków w naszym mieście. A kwiczenie to słychać od hej.terów którzy utracili dostęp do koryta. Nazywasz mnie biedakiem to ja ci powiem prawdę nawet jakbyś 10 razy żył na tym świecie to nawet połowę majątku mojego się nigdy nie dorobisz.

~Lewak

Powariowali do cna. W czasie wojny ludzie też muszą coś jeść!

~jasio

a po co strelac do grzybuf co onne winnne

e2rds

~ekolog. kretyn zawsze będzie kretynem, po pierwsze:
jeszcze nie pora na grzyby,
po drugie, ja zbieram tam gdzie nie ma strzelaniny po lasach i to są wyśmienite miejsca prawdziwkowe od wielu lat.
~ekolog, oj ostatnio wszyscy cie tu gnębią, ale czemuś biedny, boś głupi, a czemuś głupi, boś biedny. Tylko kto nie chce to po tym pustym łbie nie wali, tak że tylko od czasu do czasu pozostaje zakwiczeć.

~Doiga

Czep się rudego

~lesniczy

Mogli ustaWIC tablice Covid 19 w lesie ,zakaz wstępu i bardziej by odstraszaly ludzi.

~Iga

Pisowcy w lasach koło Stalowej poustawiali tablice wstęp wzbroniony. Poligon. Na Jamnicy takie tablice są bardzo bliska lesnego osiedla mieszkaniowego. Wcześniej była tam ścieżka ekologiczna - teraz wstęp wzbroniony. Niedługo będzie drut pod napięciem bo takie rzeczy są już praktykowane( Muczne).

~ekolog

No to naczelny grzybiarz emeryt e2rds się posra bez grzybków w tym roku. Tym się kończy jego pseudo cwaniakowanie. Ale głupol myśli , że wszystkie rozumy pozjadał.

~sierioza

Ruscy juz weszli do lasow i jest tam niebezpiecznie?