26-latek przekroczył prędkość i uciekał przed policją

Image

Policjanci z Niska zatrzymali kierowcę forda, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 26-latek zignorował sygnały podawane przez policjantów i odjechał. Próba ucieczki nie powiodła się. Teraz oprócz odpowiedzialności za wykroczenia drogowe, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli.

W miejscowości Wólka Bielińska, patrol ruchu drogowego prowadził działania kontrolne "Prędkość". Policjanci dostrzegli forda, który jechał dość szybko. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazało 80 km/h, to o 30 km/h więcej niż dopuszczalna w tym miejscu. W związku z popełnieniem wykroczenia, policjant wydał kierującemu polecenie zatrzymania się. Kierowca forda zignorował to, po czym gwałtownie przyspieszył. Znając okoliczne skróty, próbował uniknąć spotkania z funkcjonariuszami.

Policjanci zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 26-latek był trzeźwy. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Twierdził, że był zestresowany, ponieważ wcześniej pokłócił się z bliską mu osobą. Na widok policjantów jeszcze bardziej się zdenerwował i nie zatrzymał się do kontroli, mimo wysyłanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

26-letni mieszkaniec gminy Rudnik nad Sanem odpowie nie tylko za wykroczenie drogowe związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości oraz niezastosowaniem się do polecenia wydanego przez funkcjonariusza, ale również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Gebo

To Rudnik tam wszyscy są ......

~Janusz RNI

Piekny FORD. Nie każda morda pasuje do FORDA

wyborca

zdążył wyrzucić towar?

~Arek

5 lat do paki ,mimo ze ze byl na promilach .A jak ktos przejedzie kogos na pasach to dostaje w zawieszeniu.

~Gregg

Znał skróty, ale jak to na wsi bywa wszyscy siem znajo

~Chevrolet

A za zabicie rodziców dzieciom 15

~Karlay

5 lat za nie zatrzymanie się? Przecież to kpina...