Udane zakończenie sezonu: Stal zdemolowała Koronę

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Surmy rozgrywali ostatnie spotkanie o ligowe punkty w sezonie 2021/2022. Tym razem ekipa ze Stalowej Woli udała się do Rzeszowa na pojedynek ze zdegradowaną już do 4 ligi Koroną.

Od pierwszego gwizdka arbitra zielono- czarni rzucili się do ataku. Na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać. W 4 minucie Oskar Wojtysiak lewą stroną wdarł się w pole karne gospodarzy, a następnie oddał skuteczny strzał w długi róg. Piłka wylądowała w siatce, a goście cieszyli się z objęcia prowadzenia. Stal nie zamierzała poprzestawać na jednobramkowym dorobku i wciąż grała bardzo ofensywnie, dzięki czemu co chwilę gościła z piłką pod bramką Korony. Niestety, zawodnikom Stali brakowało zdecydowania w końcowych momentach akcji. W 36 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do piłki doskoczył Khorolskyi i strzałem z pierwszej piłki wpakował futbolówkę do siatki. W 40 minucie Stal powinna prowadzić już 3:0, tym razem jednak gospodarzy uratowała poprzeczka. Do przerwy podopieczni trenera Surmy mogli prowadzić przynajmniej 4 bramkami, gdyby tylko wykorzystali połowę sytuacji, które sobie stworzyli. Jednak do szatni schodzi jedynie z dwubramkową przewagą.

Po przerwie Stal, mimo iż grała nieco spokojniej, to i tak dość szybko zdołała podwyższyć prowadzenie. W 54 minucie, po kolejnym rzucie rożnym, najwyżej do piłki wyskoczył Sławomir Duda i strzałem głową zdobył trzecią bramkę dla zielono- czarnych. W 68 minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Kiełbasa, który pojawił się na boisku po przerwie. Młody pomocnik Stali popisał się udanym „rajdem” między obrońcami gospodarzy. Nie była to ostatnia bramka, jaką Stalowcy strzelili tego dnia. W 73 minucie na mocny strzał z 16 metrów zdecydował się Michał Biskup, a piłka po raz piąty tego dnia wylądowała w bramce gospodarzy. Dzieła zniszczenia, mocnym strzałem z pola karnego, dokonał w 91 minucie Mateusz Hudzik, który również pokonał bramkarza Korony. Stal Stalowa Wola ostatecznie rozgromiła żegnającą się z 3 ligą Koronę Rzeszów aż 6:0 !!!

Wszystkich kibiców Stali czeka teraz letnia przerwa w rozgrywkach, przerwa, która się im należy po tak nieudanym sezonie. Jednak nie oznacza to spokoju w klubie. Każdy fan piłki nożnej wie, że letnia przerwa to najbardziej pracowity czas w każdym klubie. Teraz właśnie nowy prezes Wiesław Siembida rozpocznie rozmowy z osobami, które będą odpowiedzialne za budowę zespołu na następny sezon. Już teraz głośno mówi się o tym, że ze Stalą pożegna się trener Łukasz Surma. Sporo kontrowersji wzbudza również nazwisko Michała Czubata, który ma powrócić do klubu, a którego to „zasługi” dla tego klubu wszyscy kibice Stalówki pamiętają (np. zmiana herbu na nowe „logo”). Z wielką niecierpliwością będziemy oczekiwać potwierdzenia tych informacji, o czym natychmiast poinformujemy naszych Czytelników.

18.06.2022 r. Rzeszów godz. 17:00

Korona Rzeszów 0:6 Stal Stalowa Wola

Bramki: 4’ Wojtysiak, 36’ Khorolskyi, 54’ Duda, 68’ Kiełbasa, 73’ Biskup, +90’ Hudzik.

Stal: Smyłek, Olszewski, Hudzik, Skrzyniak, Khorolskyi, Wojtysiak, Zięba, Jopek, Duda ©, Kacprzycki, Świderski.

Rez: Wietecha, Wojtak, Biskup, Kiełbasa, Stelmach, Hladik, Pioterczak

Tymczasem Wisła Kraków wygrała z Odrą Opole i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli 1. Ligi.