5 pomysłów na prezent dla klienta

Materiał zewnętrzny Image

Wręczanie prezentów w relacjach biznesowych ma długą tradycję. Właściwie dobrany upominek stanowi określoną formę gratyfikacji oraz podziękowania za przebieg dotychczasowej współpracy. Dla wielu przedsiębiorców jest to również doskonała okazja do zaciśnięcia relacji ze stałymi klientami. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do prezentu, warto przeanalizować dokładnie wszystkie aspekty z nim związane. Upominek powinien być unikatowy, elegancki i przede wszystkim – doskonale wpisywać się w gust partnera biznesowego.

1. Zestawy prezentowe

Paczki świąteczne dla klientów to sprawdzony sposób na budowę właściwych relacji między kontrahentami. Można skorzystać z gotowych już rozwiązań i wybrać kosze prezentowe z produktami premium wraz z eleganckim opakowaniem dekoracyjnym. Zestawy prezentowe zapakowane są efektownie w drewnianą skrzynkę lub zestaw prezentowym złożony z wiklinowego kosza czy pudełka dekoracyjnego. Już samo wręczenie paczki świątecznej dostarczy klientom mnóstwo pozytywnych emocji. Cały prezent tworzy spójną oraz harmonijną całość. Zestawy dostosowywane są do budżetu firmy i potrzeb najbardziej wymagających konsumentów.


Obrazek


2. Świeca zapachowa

Szukając pomysłu na prezent świąteczny dla klienta, warto postawić na uniwersalne rozwiązania i wybrać świece zapachowe, które znacząco wpływają na nastrój każdego z nas. Niepowtarzalny aromat świecy zapachowej zbuduje magię świątecznego wieczoru, pozwoli się zrelaksować i odprężyć po męczącym dniu. Warto wybierać na prezent produkty naturalne, bazujące na olejkach eterycznych, które mają działanie terapeutyczne. Do wyboru jest mnóstwo zapachów uniwersalnych do całorocznego użytkowanie, jak i tych niezmiennie kojarzących się z okresem Bożego Narodzenia.


Obrazek


3. Elegancki notatnik

Prezent dla klienta powinien być bezpieczny, aby nie urazić w żaden sposób osoby obdarowanej. Jeśli wzajemne relacje ograniczają się tylko do tych w sferze biznesowej, warto wybrać produkt, który przyda się każdemu niezależnie od wykonywanego zawodu. Zależy Ci na tym, by Twój klient pamiętał o codziennie podjętych zobowiązaniach? Świetnym wyborem będzie elegancki notatnik wraz z miejscem na wizytówki i długopis. Warto przy tym dodatkowo zadbać o gustowne i eleganckie opakowanie prezentu z logo promującym firmę.


Obrazek


4. Ozdoby na biurko

Przyborniki na biurko to obowiązkowy element w każdym pomieszczeniu o charakterze prywatnym czy biznesowym. Prezent w postaci stylowej ramki, klepsydry albo statku w butelce będzie przyjemnym akcentem we wnętrzu i zostanie doceniony przez wszystkich miłośników pięknych, a zarazem użytecznych przedmiotów.

5. Zestaw filiżanek

Elegancka filiżanka z ręcznie namalowanym wzorem, wytłoczonym motywem dekoracyjnym, czy też złoconymi elementami to idealny pomysł na świąteczny prezent dla klienta. Ten uniwersalny upominek na pewno okaże się wyjątkowym podarunkiem, który zostanie pozytywnie odebrany. Istnieje duża szansa, że osoba obdarowana lub jej najbliżsi będą korzystali z takiego prezentu. Można dodatkowo pokusić się o spersonalizowanie zestawu logo firmy czy nazwą marki.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =