Za nami Diecezjalna Parafiada Szachowa

Image

12.06.2022 roku Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL Stalowa Wola zorganizował Diecezjalną Parafiadę Szachową dla dzieci i młodzieży.

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowało 40 uczestników ze: Stalowej Woli, Niska, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Przeworska, Sędziszowa Małopolskiego. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej- w zawodach wzięło udział 12 przedszkolaków ze: Stalowej Woli, Niska, Tarnobrzega i Rudnika nad Sanem.

Pojedynki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00 a zakończyły się o 14:00. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach wiekowych: grupa: Przedszkolaki, dzieci urodzone w 2015 i młodsi oraz grupa dzieci z rocznika od 2003- 2014 (w tej grupie prowadzona była osobna kwalifikacja: rocznik 2003- 2008 oraz rocznik 2009- 2014). Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, a dodatkowo trzech najlepszych z każdej grupy wiekowej otrzymało również puchary.

W klasyfikacji wiekowej: 2003- 2008 I miejsce zajął Adam Biesiadecki z TKSzach Tarnobrzeg, II- Izabela Tokarz z KSz Gambit Przeworsk, III- Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, IV- Szymon Szpila z KSz Gambit Przeworsk.

[p]W klasyfikacji wiekowej: 2009 - 2014 premiowane miejsca zajęli: 1- Gabriela Tokarz z KSz Gambit Przeworsk, II- Michał Rzeszowiak z TKSzach Tarnobrzeg, III- Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, IV- Filip Cagara z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W grupie Przedszkolaków: 2015 i młodsi zwycięzcą został Szymon Okoń z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, II miejsce zdobył Krystian Kasprowicz z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal w Stalowej Woli, z kolei III był Michał Sudoł z Przedszkola Dom Misia w Nisku, IV- Aleksander Janowski z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal w Stalowej Woli, a V- Aleksander Jasiński z Przedszkola Dom Misia w Nisku.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =