Wycieczka rowerowa? O czym nie możesz zapomnieć!

Materiał zewnętrzny Image

Sezon letni sprzyja organizowaniu różnego typu wycieczek rowerowych. Lubimy udawać się zarówno w krótsze, jak i nieco dłuższe trasy, jednak warto pamiętać, że w każdym przypadku należy odpowiednio przygotować się do podróży. Co zawsze warto mieć pod ręką, wybierając się na wycieczkę rowerową?

Napoje i przekąski

Jazda na rowerze bywa niezwykle męcząca, zwłaszcza jeśli przez większość trasy pedałujemy pod górkę. Ponadto, wybierając się na wycieczkę w upalny dzień, tracimy nie tylko wodę, ale również elektrolity. Nic więc dziwnego, że nasz organizm nawet po kilkudziesięciu minutach podróży zaczyna wysyłać nam niepokojące sygnały. Wybierając się na rowery, zawsze warto mieć przy sobie lekkie przekąski oraz napoje. Standardowo w cieplejszy dzień przyda nam się butelka wody o pojemności co najmniej 1,5 litra. Możemy również zaopatrzyć się w różnego typu napoje z dodatkiem elektrolitów, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dalsze podróże. Pod kątem przekąsek dobrze jest zadbać o batoniki energetyczne czy lekkie kanapki, które dostarczą nam przede wszystkim sporej dawki węglowodanów, z których czerpiemy energię. Wybierając się na wycieczkę górską, warto zabrać ze sobą czekoladę, która nie tylko doda nam sił, ale i pokrzepi do działania.

Odpowiedni plecak na wycieczki rowerowe

Kompletując ekwipunek rowerzysty, musimy również posiadać torbę, w którą to wszystko zapakujemy. Warto wyposażyć się w dobrej jakości plecak rowerowy, który z jednej strony nie będzie stanowił większego obciążenia, z drugiej strony jest najwygodniejszym sposobem przewożenia różnych rzeczy, które mogą okazać się przydatne podczas krótszych i dalszych wypraw. Jak wybrać dobry plecak na rower? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jego kształt - powinien być on w miarę możliwości anatomiczny, tak aby dopasowywał się do naszego kręgosłupa. Z reguły na rower nie zabieramy ze sobą zbyt dużych plecaków, chyba że planujemy naprawdę daleką trasę, szczególnie w górach. Duży wybór różnego rodzaju plecaków znajdziemy w sklepie http://iroman.pl/Plecaki-rowerowe-c109. Pamiętajmy przy tym, że żadna torba nie jest tak wygodna w użytkowaniu, jak właśnie plecak.


Obrazek


Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach

Do plecaka rowerowego powinniśmy zapakować również mini apteczkę, dzięki której bez problemu udzielimy pierwszej pomocy sobie bądź naszemu towarzyszowi podróży. Dobrze jest mieć ze sobą przede wszystkim bandaże, plastry oraz nożyczki - są niezbędne, jeśli dojdzie do otarcia skóry. Pamiętajmy o płynie do dezynfekcji bądź owdzie utlenionej, którymi przemywając ranę, zapobiegamy wdaniu się zakażenia bakteryjnego. Płyn do dezynfekcji przyda się również w przypadku, gdy zabrudzimy sobie ręce i nie będziemy mieli możliwości ich umycia. Co ważne, warto mieć ze sobą również podstawowe leki przeciwbólowe, na przykład te dostępne bez recepty. Pomogą one, jeśli doznamy silnego urazu bądź niespodziewanie rozboli nas głowa.

Pompka do roweru

Pompka do roweru powinna znaleźć się plecaku osób, które w swoim jednośladzie posiadają opony dętkowe. Dzięki niej w krótkim czasie będziemy mogli uzupełnić powietrze w oponie i ruszyć w dalszą trasę. Pompka przydaje się zwłaszcza w przypadku, gdy wybieramy się na wycieczkę z dala od cywilizacji. W praktyce oznacza to, że niełatwo będzie nam znaleźć na przykład stację benzynową, na której napompujemy koło. Zakup pompki rowerowej nie wiąże się z koniecznością poniesienia wysokiego wydatku, dlatego zawsze jedną sztukę warto mieć w swoim plecaku, tak aby zabrać ją ze sobą na każdą wyprawę.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ma... R

Ja mam zawsze dwie dętki klucze ketonal apteczkę wodę czekoladę (pod drodze coś zjeść) nawiązując do artykułu może ktoś chętny na wycieczkę za miasto