Co zrobić, aby tusz do drukarki nie zasychał? Nasze wskazówki

Materiał zewnętrzny Image

Martwisz się o to, że tusz do drukarki będzie zasychał? Nie musisz! Wystarczy, że zadbasz o prawidłową tego profilaktykę. Okazuje się, że to głównie niewłaściwe użytkowanie drukarki prowadzi do wysychania atramentu. W dzisiejszym artykule przekażemy Ci cenne wskazówki – korzystając z przytoczonych rad, raz na zawsze pożegnasz się z tym problemem.

Do czego może doprowadzić zaschnięcie tuszu w drukarce?

Tusz do drukarki podlega procesowi krzepnięcia. W związku z tym po pewnym czasie zaobserwować można zmianę jego stanu skupienia z ciekłego na stały. Niestety uniemożliwia to dalszą eksploatację urządzenia. Konieczna jest zatem natychmiastowa wymiana wkładu. Niekiedy zaschnięty tusz może doprowadzić również do uszkodzenia drukarki. Zazwyczaj spowodowane jest to zablokowaniem dysz głowicy, które mają mikroskopijne rozmiary. To właśnie dlatego odpowiednia profilaktyka jest kluczowa.

Co zrobić, aby tusz do drukarki nie zasychał?

Co zrobić, aby tusz do drukarki nie zasychał? Wystarczy trzymać się tej krótkiej instrukcji:

1. Drukuj regularnie

Atrament zasycha wtedy, kiedy zbyt rzadko korzystasz z urządzenia. Staraj się więc robić to regularnie. Absolutne minimum to raz na 3-4 tygodnie. Wskazane jest jednak, by drukować znacznie częściej, a mianowicie raz na kilka dni. Pamiętaj, aby używać przy tym nie tylko czarnego tuszu, ale też kolorów.

2. Postaw na drukarkę z systemem automatycznego czyszczenia głowicy

Niektóre modele urządzeń drukujących wyposażone są w funkcję automatycznego czyszczenia głowicy. Dzięki niej drukarka raz na jakiś czas sama przeprowadza czyszczenie. Wystarczy jedynie zadbać o to, aby była podłączona do źródła zasilania.

3. Nie umieszczaj drukarki w pobliżu grzejników

Ważne jest również ustawienie drukarki we właściwym miejscu. Unikaj przede wszystkim wszelkich źródeł ciepła – wysoka temperatura przyspiesza wysychanie tuszu. Ta sama zasada tyczy się niezainstalowanych jeszcze wkładów. Należy je przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

4. Stawiaj wyłącznie na wysokiej jakości tusze

Nie chodzi tutaj o to, że muszą być to tylko i wyłącznie oryginalne wkłady. Okazuje się, że zamienniki mogą być równie skuteczne, a do tego o wiele tańsze. Jedyne, o czym musisz pamiętać to, aby były wysokiej jakości. Takie właśnie tusze do drukarki znajdziesz np. w e-sklepie https://tuszezagrosze.pl/. Wybór jest tu na tyle szeroki, że z łatwością dopasujesz wkłady do swojego urządzenia.

Co, jeżeli dojdzie do zaschnięcia tuszu w drukarce?

W Twojej drukarce doszło do zaschnięcia tuszu? Być może uda Ci się ją uratować. Na początek warto włączyć funkcję automatycznego czyszczenia. Może bowiem okazać się, że urządzenie samo poradzi sobie z tym problemem. Kiedy jednak nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu, należy samodzielnie przeprowadzić proces czyszczenia. W Twojej drukarce znajdują się wkłady zintegrowane z głowicami? W takim razie będzie to bardzo łatwe. Wystarczy tylko wymienić pojemnik z tuszem do drukarki na nowy lub udrożnić go, najlepiej umieszczając go w ciepłej wodzie. Nieco bardziej skomplikowane będzie to jednak wtedy, kiedy głowica nie podlega wymianie. W takiej sytuacji czyszczenie należy przeprowadzić wewnątrz urządzenia, np. za pomocą płynu do udrażniania. Mimo wszystko warto zaznaczyć, że istnieje przy tym duże ryzyko uszkodzenia wkładu bądź nawet głowicy. Lepiej więc nie przeprowadzać tej czynności na własną rękę, tylko udać się do profesjonalnego serwisu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Tomasz

Warto zerknąć na LaserJet M110we od hp one mają jakość bardzo wysoką z tego co się orientuję umiech

~Sonik

Ja w mojej drukarce nie mam takich problemów, bo mam HP LaserJet smiech2 i jest porządna bardzo