Oleje zimnotłoczone - właściwości

Materiał zewnętrzny Image

Wzrost świadomości ludzi odnośnie zdrowego odżywiania sprawia, że wiele osób, bardziej zagłębia się w skład swoich posiłków. Musimy pamiętać, że tak jak mówi przysłowie, w zdrowym ciele, zdrowy duch, dlatego sięganie po zdrowsze odmiany olejów sprawia, że czujemy się całościowo lepiej. W ten sposób coraz więcej osób pozbywa się olejów rzepakowych czy słonecznikowych, a sięga natomiast po oleje zimnotłoczone.

Czym są oleje zimnotłoczone?

Mimo rosnącej świadomości dotyczącej zdrowego żywienia wiele osób nadal nie wie, czym są oleje zimnotłoczone. Jeżeli jesteś jedną z nich, to trafiłeś w idealne miejsce, bo już śpieszymy z wyjaśnieniem! Każdy olej powstaje podczas procesu tłoczenia nasion. Dlatego często słyszymy, że dany olej pochodzi z pierwszego tłoczenia. Olej, pochodzący z pierwszego tłoczenia, jest najbardziej wartościowy, ponieważ każdy kolejny proces tłoczenia nasion, zmniejsza ilość zawartych w nich składników odżywczych. Niestety, ale nie wszystkie produkty, nawet te z pierwszego tłoczenia, nie zapewniają, że produkt będzie spełniał najwyższe jakości.

Gdy już wiemy, czym są oleje z pierwszego tłoczenia, możemy wyjaśnić, czym właściwie są oleje zimnotłoczone. Proces tłoczenia oleju może odbywać się w różnych warunkach, zarówno w ciepłych, jak i zimnych. Pomimo że oleje z pierwszego tłoczenia powinny być tymi najwyższej jakości, oleje zimnotłoczone omijają ten fakt. Produkcja w zimnych warunkach sprawia, że jakość wartości odżywczych nasion nie spada drastycznie. Z tego powodu, nie musimy się martwić, z którego tłoczenia pochodzą kupowane przez nas oleje zimnotłoczone. Ponieważ niezależnie od ilości tłoczeń, skład oleju będzie nadal tak samo cenny, jak tych z pierwszego tłoczenia.

Oleje zimnotłoczone i ich właściwości

Sięgając po oleje tłoczone, możemy się zastanawiać, dlaczego warto je wybierać. Takie myślenie jest słuszne, ponieważ dzisiejsze czasy poniekąd przyzwyczaiły nas, do sprzedawania tych samych produktów, opakowanych w inny sposób, zwiększając przy tym cenę. Inaczej jest jednak z sięganiem po oleje zimnotłoczone. Ich najważniejszą zaletą jest obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak wielonienasycony kwas tłuszczowy, kwas omega-6 oraz omega-3. Dlaczego dostarczanie tych kwasów jest niezwykle ważne? Ponieważ nasz organizm nie potrafi ich sam wytworzyć.

Nie jest to jednak koniec korzyści, które dają nam oleje zimnotłoczone. Dzięki ich stosowaniu możemy zmniejszyć użycie tłuszczy zwierzęcych, które są o wiele mniej korzystne od tych pochodzenia roślinnego. Jeżeli jeszcze nie korzystasz, z zimnotłoczonych olejów, zainteresować Cię może Olejarnia Złotopolskie. Produkty tej firmy, z pewnością pomogą Ci w dostarczeniu nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także sprawią, że przyjmowany przez Ciebie olej będzie zdrowszy. Producent posiada masę produktów, jakimi są oleje zimnotłoczone. Warto również zaznaczyć, że występują one w różnych odmianach, i są różnego pochodzenia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =