Deratyzacja, czyli zwalczanie gryzoni. Ile taka usługa kosztuje w Kielcach i co się na nią składa?

Materiał zewnętrzny Image

Szczury i myszy to gryzonie, czyli zwierzęta przenoszące szereg chorób groźnych dla człowieka. Rozwiązaniem stosowanym w celu pozbycia się gryzoni jest deratyzacja. Kielce to miasto, w którym zabieg ten wykonuje kilka firm. Ile kosztuje ta usługa i co zawiera? Jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

Skuteczna deratyzacja — co trzeba wiedzieć?

Zastanawiasz się, czym odstraszyć myszy? Nie wiesz, jak przeprowadzić zwalczanie gryzoni? Zostaw to fachowcom. Dobra firma deratyzacyjna zna metody efektywnej walki z gryzoniami. Ponadto dysponuje środkami i narzędziami, które umożliwiają skuteczne działanie.

Warto wybrać doświadczoną firmę, która ma na koncie wiele zakończonych sukcesem projektów. Firmą, w której ofercie znajduje się deratyzacja w Kielcach, jest Patron Pest. Specjaliści z tego przedsiębiorstwa wiedzą doskonale, co oznacza słowo deratyzacja. Mają umiejętności i odpowiednie zaplecze techniczne, by skutecznie zwalczyć myszy i szczury.

Zwalczanie gryzoni — na czym polega?

Profesjonalna deratyzacja to procedura składająca się z kilku etapów. Wszystko zaczyna się od zgłoszenia firmie deratyzacyjnej obecności gryzoni w obiekcie. Przyjęcie zgłoszenia skutkuje zadaniem kilku pytań i przedstawieniem wstępnej wyceny. Następnie technicy przyjeżdżają na miejsce, aby zapoznać się z sytuacją. Dzięki temu są w stanie określić właściwe działania, ich zakres oraz cenę.

Podczas zwalczania gryzoni firma deratyzacyjna stosuje pułapki lub rodentycydy, czyli trutki. Bardzo często łączy się ze sobą oba rozwiązania — gwarantuje to największą skuteczność. Następnie, po określonym czasie, przychodzi czas na sprawdzenie efektów deratyzacji.

Jeśli zabieg był skuteczny, specjaliści posprzątają szkodniki i wystawią rachunek. Natomiast w przypadku, gdy problem nie został rozwiązany w całości, dochodzi do powtórzenia procedury, po której odbędzie się kolejna wizyta kontrolna.

Ile kosztuje deratyzacja i co dostajemy w cenie

Zlecając deratyzację w Kielcach (lub dowolnym innym mieście w Polsce), prawdopodobnie chciałbyś wiedzieć, ile i za co płacisz. Jeśli chodzi o koszt całkowity, jest on uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim w grę wchodzi obszar występowania gryzoni. Im większy, tym więcej pułapek lub tacek z trucizną trzeba rozłożyć. Nie bez znaczenia jest też wybrana pułapka lub trutka. Nie można zapominać również o wielkości populacji gryzoni występujących w danym obiekcie. Wpływ na cenę ma również gatunek gryzonia.

Za zwalczanie myszy w standardowym pomieszczeniu zapłacisz od 200 do 300 złotych. Likwidacja szczurów to wydatek zbliżony do 250-400 PLN. Cena zawiera audyt, opracowanie strategii, przeprowadzenie deratyzacji i kontrolę jej skuteczności.

Czasami dochodzą też koszty dodatkowe. Przykładowo rolnicy są zobowiązani, aby wypełniać rejestr deratyzacji w gospodarstwie rolnym. To formalność, za której dopełnienie firma deratyzacyjna może naliczyć dodatkową opłatę. Podkreślamy, że fachowa firma przedstawia dokładną wycenę jeszcze przed rozpoczęciem realizacji zlecenia, dlatego też nie trzeba obawiać się niespodziewanych kosztów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =