Zalety aut hybrydowych

Materiał zewnętrzny Image

Samochody z napędem hybrydowym stają się coraz bardziej popularne. Trudno się dziwić, gdyż kierowcy, którzy wybierają tego typu pojazdy, otrzymują wiele korzyści, przede wszystkim w kwestii oszczędności.

Samochody hybrydowe są przyjazne dla środowiska

Samochody z klasycznym napędem spalinowym zdecydowanie negatywnie oddziałują na środowisko naturalne. Przede wszystkim pojazdy te emitują dwutlenek węgla i inne gazy cieplarniane. Z biegiem czasu może to mieć duży wpływ na postępujące obecnie zmiany klimatyczne: typowy samochód osobowy emituje rocznie kilka ton dwutlenku węgla, a do tego inne zanieczyszczenia, takie jak metan i podtlenek azotu – czyli wszystkie gazy cieplarniane, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Ponadto nawet zanim benzyna trafi do silnika, pozyskiwanie paliwa do wykorzystania jako energii wiąże się również z szeregiem kosztów środowiskowych, które należy wziąć pod uwagę.

W samochodach hybrydowych mamy połączenie silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym. Jada samochodem hybrydowym wyłącznie na benzynie wciąż powoduje emitowanie gazów cieplarnianych z rury wydechowej, ale mniej niż w przypadku swoich tradycyjnych odpowiedników, ponieważ są one bardziej oszczędne. W samochodzie z napędem hybrydowym na tej samej odległości zużywa się mniej paliwa, tym samym emitując mniej zanieczyszczeń.

Jeśli wybierzesz hybrydę, jest całkiem prawdopodobne, że będziesz również korzystać z energii elektrycznej do napędzania samochodu, zwłaszcza jeśli kupisz hybrydę typu plug-in. W ten sposób całkowicie unikniesz bezpośrednich emisji z rury wydechowej.

Z samochodem hybrydowym możesz zaoszczędzić pieniądze

Mając pojazd hybrydowy, możesz uniknąć częstych wizyt na stacji benzynowej i wydawania dużych kwot pieniędzy za tankowanie. Wszystko to dzięki wydajnym silnikom oraz opcji przełączenia na napęd elektryczny. Jednak należy podkreślić, że oszacowanie, ile dokładnie można zaoszczędzić, może być trudne. Wynika to z wielu czynników, na przykład stylu jazdy czy obszaru, po którym porusza się pojazd (największe oszczędności dotyczą jazdy autem hybrydowym po mieście).


Obrazek1111

Źródło: https://ofertytoyota.pl/


Samochody hybrydowe są ciche

Dzięki silnikom elektrycznym samochody hybrydowe są znacznie cichsze niż tradycyjne pojazdy z napędem spalinowym. Najbardziej jest to odczuwalne podczas poruszania się w korku i bardzo korzystnie wpływa na komfort jazdy.

Tańsza eksploatacja

Spore oszczędności, jakie oferuje samochód z napędem hybrydowym, wynikają również z mniejszych kosztów eksploatacji oraz wymiany części. W pojazdach tego typu nie ma elementów, które regularnie trzeba wymieniać lub reperować. Są to na przykład:

• alternator,

• turbosprężarka,

• klasyczne sprzęgło,

• paski napędowe.

Do tego dochodzą też oszczędności wynikające z systemu odzyskiwania energii podczas hamowania, ponieważ mniejszej eksploatacji ulegają dzięki temu klocki oraz tarcze hamulcowe.

Podsumowanie

Popularność aut z napędem hybrydowym bierze się przede wszystkim z tego, że umożliwiają ich posiadaczom spore oszczędności na paliwie. Bez wątpienia to bardzo istotna zaleta, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę rosnące ceny benzyny. Rzecz jasna duże znaczenie mają także względy ekologiczne, niezwykle ważne w dzisiejszym świecie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Johnny

Nie wiem czy ktoś kto pisał ten artykuł ma jakiekolwiek pojęcie o mechanice pojazdowej. Auto hybrydowe ma napęd elektryczny i spalinowy. W takim aucie napewno trzeba zmieniać olej, rozrząd (bo jest silnik spalinowy), są również hybrydy z turbosprężarkami np. KIA, Hyundai. Skrzynie biegów też występują CVT, DCT, itd. Chcąc wyeliminować takie podzespoły trzeba auto zmienić na całkowicie elektryczne.

~Johnny

Nie wiem czy ktoś kto pisał ten artykuł ma jakiekolwiek pojęcie o mechanice pojazdowej. Auto hybrydowe ma napęd elektryczny i spalinowy. W takim aucie napewno trzeba zmieniać olej, rozrząd (bo jest silnik spalinowy), są również hybrydy z turbosprężarkami np. KIA, Hyundai. Skrzynie biegów też występują CVT, DCT, itd. Chcąc wyeliminować takie podzespoły trzeba auto zmienić na całkowicie elektryczne.