Strażacy coraz bardziej nowocześni, czyli… opryskiwacze spalinowe w akcji

Image

To, że nowoczesność daje więcej możliwości, a wprowadzanie do akcji pożarniczych nowoczesnego sprzętu pomaga szybciej i lepiej reagować, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Czasem niewielkie urządzenie zmienia wszystko…

Strażacy z OSP Bojanów w ostatnich dniach mieli bardzo wiele pracy. Płonął las, gaszenia była sporo, a przy okazji wspólnych działań z innymi OSP, nasunęło się kilka refleksji.

- Ostatnie 2-3 lata bardzo zmieniają życie i otoczenie człowieka, również Straż Pożarna się zmienia.... Zmienia się taktyka działań, ale i spojrzenie na pewne sprawy. Pojawiły się nowe wyzwania, ale i nowe rozwiązania. Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślał, że w Straży może przydać się opryskiwacz spalinowy, a czas pokazał, że ma on swoje zastosowanie. Podczas ostatnich działań opryskiwacze z OSP Cisów Las były bardzo pomocne w ograniczaniu rozprzestrzeniania się pożaru poszycia leśnego, a hydronetka OSP Bojanów skutecznie dogaszała miejsca, w których na nowo pojawiał się ogień. Te urządzenia przyspieszają działania w trudno dostępnym terenie oraz pokazały swoją skuteczność przy nie wielkim zużyciu środka gaśniczego- mówią strażacy z OSP Bojanów.

Sprzęt jest bardzo ważny w działaniach, jakie każdego dnia podejmują strażacy. Oby tego sprzętu zawsze było pod dostatkiem, bo to, że ludzie zdążą na czas, jesteśmy przecież pewni.

Zdjęcia z akcji: OSP Bojanów

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~smrodek, cyt: "Spryskaliby paru stałych bywalców tutejszego "forum". Może by zmądrzeli!" przygadywał kocioł garnkowi.

~smrodek

A czy istnieją opryski przeciwko głupocie? Spryskaliby paru stałych bywalców tutejszego "forum". Może by zmądrzeli!

~Xyz

Ojjjjj żeby oni tak pracowali na akcjach jak udzielają wywiadów.... ehhh