Trzeci blok przy ul. Orzeszkowej droższy niż zakładano?

Image

Szybująca w górę inflacja, wzrost stóp procentowych kredytów, będą mieć duży wpływ na zwiększenie ceny budowy trzeciego bloku przy ul. Orzeszkowej w Stalowej Woli.

Na ul. Orzeszkowej w ostatnich latach powstały 2 bloki. Trzeci jest w trakcie budowy. W tym najnowszym będzie znajdować się 40 mieszkań o metrażu od około 40 do 70 m2 (27 jednopoziomowych i 13 dwupoziomowych). Według ceny przetargowej powinien on kosztować 9,3 mln zł. O to ile trzeba będzie dołożyć pytała podczas obrad RM radna Renata Butryn.

- Jaki będzie ostateczny koszt tych mieszkań? O ile wzrosły koszty budowy, kredytu, który był brany pod budowę tego bloku? Część mieszkańców, która jest na liście, jest zaniepokojona, czy podoła konsekwencjom finansowym związanym z inflacją. Ponadto część się dopytuje, czy w przypadku rezygnacji będzie można aplikować, bo z tego co wiem, zgłaszanie się zostało już zakończone- mówiła Renata Butryn.

O to, że czasy są trudne, nie trzeba raczej wspominać. Koszty życia, materiałów budowlanych, usług poszybowały znacznie w górę. Niepokój przyszłych lokatorów jest więc uzasadniony.

- Bez wątpienia będą prowadzone rozmowy z osobami, które zgłosiły się i zgodziły się na udział w tym projekcie, dotyczącym zmiany warunków umowy. Zgodnie z przepisami prawa zamówień publicznych blok, który jest realizowany, tak jak inne inwestycje, będzie podlegał roszczeniu wykonawcy waloryzacji umowy ze względu na wzrost kosztów budowy. Bez wątpienia te warunki, które były przestawiane przy pierwszych umowach, one będą zmieniane. Również sytuacja związana z wzrostem stóp procentowych i kosztów kredytu, za pośrednictwem którego jest realizowana ta inwestycja, będą wzrostowe- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta podkreślił, że kiedy znany będzie przybliżony koszt realizacji inwestycji, to mieszkańcom, którzy zadeklarowali chęć udziału w projekcie, zostaną przedstawione nowe warunki. Czy będą chcieli pozostać w programie, czy wycofać się z niego, będzie zależało od nich samych.

- Bez wątpienia te założenia, które były przedstawiane podczas wyboru mieszkańców, one są w tej chwili nieaktualne. (…) Myślę, że wszystkie sprawy powinny w połowie czerwca już mieć pełne wyliczenia co do rozpoczęcia informowania warunków umów, które były proponowane- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
maszynista

Mieszkania raczej ukraincy dostaną bo wojna sie nie skonczy .I jako uchodzcy wojenni są pierwsi w kolejce po mieszkanie.

~Madras

Hej, wy którzy jesteście tam od kilku lat w kolejce, pilnujcie sobie tematu bo już mają kilku banderowcow tam zasiedlić. info od znajomego z UM

~Ubek

Nadbereźny mam nadzieję chociaż Nadzieja jest podobno matką głupich że ty również nieudaczniku będziesz za jakiś czas nieaktualny

~Irokez

Chciało się „luksusów „ niech płaca ci co mieszkają już i co będą . Ale mi to osiedle bloki z zewnątrz może i ładne ale ponoć w środku partactwo
, ściany wsyysko słychać Krzywe wszystko itd . Syf z zakładów .

~Irokez

Chciało się „luksusów „ niech płaca ci co mieszkają już i co będą . Ale mi to osiedle bloki z zewnątrz może i ładne ale ponoć w środku partactwo
, ściany wsyysko słychać Krzywe wszystko itd . Syf z zakładów .

~Irokez

Chciało się „luksusów „ niech płaca ci co mieszkają już i co będą . Ale mi to osiedle bloki z zewnątrz może i ładne ale ponoć w środku partactwo
, ściany wsyysko słychać Krzywe wszystko itd . Syf z zakładów .

~Grzegorz

Porażka.

~Sraczka

Totalni posrali się przez Pakt Niemców z Putinem. Nie mogą się pozbierać.

~alfi

Kluby nocne w całej Polsce na celowniku policji. Są pierwsze zatrzymania

e2rds

~Kochciu, jeszcze jedna prawda o gó.nie, nie może być tak wielkie jak człowiek, ale za to śmier.zące jak ty, niewielki ale śmierdz.cy.

e2rds

~Kochciu, gó.na miejsce jest koło VIVO, jeszcze śmier,zisz.

~Kochciu

Erdeesik świniaczku ty wstać nie możesz z łóżka bo jestes tak gruby heh tobie się tylko to marzy że tak robisz

~Marcin

Oni budują dla mnie te bloki, ale ja ich nie chcę...

e2rds

Widzę, że na każdy mój wpis to zasrańce rozwolnienia dostają i muszą to coś nabzdyczyć.

e2rds

Widzę, że jakiś zasraniec ochrzcił się ~Car, chyba pomylił "r" z "p" na klawiaturze

e2rds

~Kochciu, ja też myślę o tobie jak układam cie równo w muszli, a później spuszczam z wodą. Tak mi się robi lekko.

jabar

taka prawda = ekolog = malina. Trzech w jednym.Jakby mi płacili to jeszcze lepsze bajery bym tu wstawiał.

~Land

Ile jeszcze hejtu wstawia trolle opozycji...żenada

~Car

Jak zwykle komuch na emeryturze ma najwięcej do powiedzenia.
I banda połgłówkowatych hejterów

~Kochciu

Erdeesik skarbciu myśle o tobie

e2rds

~malina, jeśli ci się nie podoba to co piszę nie musisz czytać, tylko przypuszczam, że to nowy nick tych głąbów co ich walę po tych tępych łbach i próbują mnie uciszyć pod nowym nickiem "~malina", a po czym sądzę, to proste, zostawiliście głąby odcisk swoich łap w użyciu słów " wieczne obrażasz wszystkich' to typowe dla tego głąba pseudointeligenta. Jeśli nie mam racji to i tak ty mnie zaczepiasz i tym razem nie odpowiem reprymendą, chyba, że będą dalsze zaczepki. A tych głąbów to będę gnębił na każdym możliwym kroku do końca albo moich dni, albo ich, mają to jak w banku, albo jak pies budę.

~Ola

Droższy niż fabryka maseczek za 258 MLN? Jak nie, to po co ten zamęt? ;)

art2deco

Dzięki za Nord Stream II Rosji i Niemcom oraz za wirusa Chińczykom.

~Login

Do ~ taka prawda
Drogi kolego , mam do Ciebie taką prośbę . Jestem w ciężkim położeniu finansowym i liczy się dla mnie obecnie każdy grosz . Bardzo chętnie wstawiał bym takie pochwalne wpisy jak Twój , tylko chciałbym wiedzieć kto takie wpisy zleca i ile za nie płaci ? Bardzo proszę , daj mi namiar na zleceniodawcę a zasypię to forum dziesiątkami wpisów podobnych do Twojego .

~brew

Mieszkam przy Orzeszkowej. To baaardzo głośna lokalizacja.

~malina

e2rds - za kogo ty się masz tubo propagandowa słusznie odsuniętych od władzy, jak masz za dużo czasu na emeryturze dziadek to sobie pochodź lepiej, to zdrowe dla nóg bo na głowę już ci nić nie pomoże, wieczne obrażasz wszystkich i epatujesz swoją pseudo wiedzą

e2rds

~ekolog znów za kretyna pracuje, a to osiedle Charzewice to będziesz widział w najbliższych 2 latach jak świnia niebo. Głąbie, cyt: " Na te mieszkania w tym bloku to mieszkańcy się zabijają na śmierć " , a głąbie można się zabić nie na śmierć, to po pierwsze, a po drugie jak się zabiją na śmierć to to przydział dostaną na Ofiar Katynia to po co im takie mieszkanie. Kto ci głąbie tak nas.ał w tym głupim łbie.

~dojna zmiana+

Zapomnieliście dodać o całodobowym hałasie ze stalowni,w dzień to jeszcze idzie wytrzymać ale w nocy to przegięcie.

e2rds

~taka prawda -du.owłaz w akcji.

~Ola

Przyszli dłużnicy.