Jest nas coraz mniej

Image

W Stalowej Woli dzieci rodziło się mniej

Stalowa Wola zakończyła 2021 rok na minusie demograficznym. Choć liczba narodzin nieznacznie wzrosła, to już liczba zgonów jest dużo wyższa niż rok wcześniej.

W 2021 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Stalowej Woli odnotowano 623 urodzenia (w tym 307 dziewczynek i 316 chłopców). W porównaniu do 2020 roku to więcej o 4 urodzenia. Na przestrzeni ostatnich lat odnotowuje się raz większą, raz mniejszą liczbę urodzeń.

8,4% - Spadek liczby urodzeń w 2021 roku w porównaniu z 2020 rokiem

W 2021 roku na Podkarpaciu urodziło się więcej chłopców niż dziewczynek. Zmniejszyła się jednak ogólna liczba urodzeń w porównaniu z poprzednim rokiem.

W województwie podkarpackim w 2021 roku odnotowano 17,9 tys. urodzeń żywych. Pierwsze dziecko rodziło 7,3 tys. kobiet. Najwięcej noworodków (7,2 tys.) ważyło w przedziale 3000 g – 3499 g. Dzieci o wadze 5000 g i więcej urodziło się 10. Wśród ogółu noworodków 51,7% stanowili chłopcy.

Pod względem wykształcenia matek, najwięcej z nich posiadało wykształcenie wyższe – 9,5 tys. a następnie średnie – 6,2 tys. Miesiącem, w którym na świat przyszło najwięcej dzieci był wrzesień – 1,7 tys. urodzeń.

W 2021 roku w porównaniu z 2020 rokiem odnotowano o 1,6 tys. mniej urodzeń żywych. W ub. roku najwięcej dzieci urodziły kobiety w wieku 30–34 lata – 6,1 tys. Natomiast w 2020 roku najwięcej urodzeń było w grupie kobiet 25–29 lat – 6,6 tys.

dane: Urząd Statystyczny w Rzeszowie, USC Stalowa Wola

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jan

.... wrzesień tradycyjnie przewodzi statystykom narodzin, wszak to 9 miesięcy od szampańskiej zabawy sylwestrowej ...

~Irokez

I bardzo dobrze niech już się nierozmnazaja te dziecioroby. Z tego pokolenia itak nic nie będzie pasożyty rodzą pasożyty ..

~Irokez

I bardzo dobrze niech już się nierozmnazaja te dziecioroby. Z tego pokolenia itak nic nie będzie pasożyty rodzą pasożyty ..

~Logik

A dlaczego ma się rodzić więcej? To nie są czasy dla rodziny. Zamordyzm, trucie i okradanie obywateli.

~Msjk

Im mniej rodzących się pasożytów tym większe szanse dla planety i następnych nie chodowanych przez rząd i kościół pokoleń

~login

ekolog uważam cię za osobę psychicznie zaburzoną. Idę o zakład że jesteś zdiagnozowanym pacjentem PZP. Nikt przy zdrowych zmysłach nie mógłby formułować takich opinii jak twoje i jeszcze je rozgłaszać. Znałem kiedyś taką panią która pozornie wyglądała na zdrową ale twierdziła że Maryja razem z małym Jezuskiem pielgrzymowała na Jasną Górę...Twoje wpisy poza tematem którego dotyczą są w tym samym tonie co wypowiedzi wspomnianej pani. Chyba sobie daruję dalszą polemikę z tobą. Byłoby to zniżanie się do poziomu imbecyla. Bywaj zdrów ekolog. Daruj sobie hymny pochwalne na cześć obecnie panujących gangsterów i udaj się lepiej na spacer będziesz zdrowszy.

~ekolog

Do login , po co się kompromitujesz dziadu. Lata 70 to też rok 1979 dla twojej wiadomości a wojna się skończyła w 1945. Więc analfabeto policz ile lat jest od 1945 do 1979 czy nie 35 lat analfabeto matematyczny. A już po wojnie w POLSCE robiono choćby te WARSZAWY o których gęgasz. A ile było tych super pojazdów z krajów socjalistycznych. Nie będę cię wszystkiego uczył bo mi nikt za to nie płaci. Czy ja nie komentowałem , że pod blokami stało kilka samochodów które więcej były czyszczone niż się nimi jeździło. Uważasz , że biedy po wojnie nie było to chyba jesteś jedynakiem bo w domach gdzie była 8 osobowa czy 6 osobowa, rodzina to wielka bieda była.

~login

Fiat 500 L dla ścisłości.

~login

ekolog ty prowokatorze w D walony, twoją czcigodnośc to byk pod brzuchem nosi. W latach 70? Szrot trzydziestoletni? Tobie się mózg zalasował. To ten szrot musiałby być prosto z frontu. Rok 1970 miałem w tedy sześć lat i pod moim blokiem stał wartburg, warszawa kombi jako taxi, syrenka i dwa maluchy. Żadnych trzydziestoletnich szrotów sobie nie przypominam, a była jeszcze wołga. Ty ch wielkiego wiesz, a ludzi tylko prowokujesz. Co do okresu powojennego to polska się podźwignęła w przeciągu niespełna trzydziestu lat. Łatwo nie było, ale biedy też nie było więc skończ prdolić te swoje urojenia. Widzę że czasy takie nastały że byle przygłup ma coś do powiedzenia. To pewno ta tzw. Demokracja.

~ekolog

Do login, po co to obrażanie mojej czcigodnej osoby którą wszyscy bardzo szanują. A wracając do bogactwa to po 2 wojnie światowej to jak kto posiadał rower to był uważany za bogacza. Potem po 20 latach od 2 wojny światowej jak ktoś posiadał telewizor czarno - biały to był uważany za bardzo bogatego. A ten telewizor kosztował 9 tysięcy przez wiele lat bo jeszcze wtedy nie rozumiał nikt co to jest inflacja. Wielu mieszkańców naszego miasta jadła codziennie chleb ze smalcem aby uskładać pieniądze na ten telewizor. Po tym czasie nastała era marzeń o własnym samochodzie w latach 70. Jeżeli ktoś posiadał szrota 30 letniego pod blokiem to wszyscy sąsiedzi mu tego zazdrościli. Jak nie wierzysz to zapytaj emeryta ''e2rds'' bo on żył w tamtych latach i widział to wszystko na własne oczy, ja tylko w gazetach i książkach o tym czytałem ale na pewno tak było. Tobie dzieciaku brakuje pokory a pycha kroczy przed upadkiem który na pewno cię czeka.

~ekolog

Do login , jak zwykle nie masz o niczym pojęcia a próbujesz gęgać. Co do samochodów na zachodzie to jak np. NOIEMEEC ma już przechodzone auto i chce się go pozbyć to jak pojedzie na szrot z tym samochodem to dostanie maksa 500 euro w zależności od marki samochodu. Jednak gdy znajdzie kupca z POLSKI to dostanie tysiąc euro za swój samochód , dlatego tak się dzieje. Obecnie każdy samochód to gwarantowanie 10 lat jazdy beż najmniejszej awarii twego samochodu. A , że na samochód można dostać w banku kredyt, to taki NIEMEC pożyczy pieniądze i kupi sobie nowy samochód. Dzięki czemu przez następne 10 lat nie musi się martwić co zrobić ze zepsutym samochodem. A POLACY to bardzo zdolny naród prawie każdy POLAK zna się na piłce nożnej ale też na mechanice samochodu i sam sobie wszystko naprawi w razie czego. W NIEMCVZECH jak się kabel zasilający uszkodzi to Niemiec wystawia pralkę czy telewizor na ulicę [ chodnik] i możesz sobie taki telewizor zabrać do domu wymienić ten kabelek i masz prawie nowy telewizor za darmo. Tak w Niemczech żyje wielu POLAKOW zbieraczy co Niemcy wyrzucają . Zwożą te sprzęty do POLSKI i naprawiają i zarabiają na tym grubą kasę. Tylko komu ja to wszystko tłumaczę i kogo uczę jak wy o niczym nie macie zielonego pojęcia.

~2 plus 1

Chodż pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko I CO POMALOWALI DLATEGO POLAKÓW NALEŻY WYELIMINOWAĆ Z ICH ZIEM .

~Tim

No no i będzie jeszcze mniej dzięki Pisiorom i ich ustawom. Uchwała o przyjęciu Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022–2030 ustalona przez rząd Polski jeszcze bardziej ograniczy rodzenie dzieci bo dzieci i młodzież zostanie zdemoralizowana w tematach ideologii LGBT już w szkołach zgodnie z literą prawa.

silwer

Dane Urzędu Stanu Cywilnego pokazują tylko ile dzieci urodziło się na terenie miasta, ale to nie oznacza że dzieci urodziły mieszkanki Stalowej Woli. Rodziły tu dzieci mamy z rożnych stron. Lepszy obraz dają dane GUS na temat ile dzieci urodziły mieszkanki Stalowej Woli ( bez rozróżnienia w jakim mieście te porody były). I tak w 2021 mieszkanki Stalowej Woli urodziły 361 dzieci ( rok wcześniej 415), a zmarło mieszkańców Stalowej Woli 789 !!!

~Wert

Patologia się mnoży na potęgę,mądrzy ludzie mysla

~Duda

Do Fiskalny Co ty możesz wiedzieć o onucach? Wycierasz sobie nimi pyska, a one do czego innego służą. Jak Ruski przyjdzie z nie proszoną wizytą to wam wszystkim wytłumaczy...

~Fiskalny

Mamy takich bojowych post Szlezakowcow obecie wolnościowców i nic. Tylko gadają jak to będzie znowu wspaniale w onucach.

~login

~ekolog W nawiązaniu do tych samochodów co to nimi się pryszcze rozbijają. Politycy wszystkich opcji przyczynili się do tego że min. Polska stała się złomowiskiem aut, które niejednokrotnie nie nadają się do eksploatacji. O firmach ubezpieczeniowych i paliwie nie wspominam. To zwykłe złomy za które sąsiad za Odrą musiałby zapłacić chcąc to oddać na złom. A tak sprzeda to g... Polakowi, aby też zaznał jak to określiłeś dobrobytu i bogactwa. A swoją drogą to masz bardzo prymitywne pojęcie o bogactwie. Taki biedny głupek z ciebie. Po wpisach widzę, że ci klepek pod sufitem brak.

~login

Do ekolog Nie mam nic przeciwko rozdawaniu pieniędzy przez PiS. Tylko niech rozdają swoje własne, a nie z państwowej kasy na którą MY wszyscy się zrzucamy. Nie wiem co z tobą. A wymienione rozdawnictwo w różnych jego wersjach jedynie powoduje wzrost inflacji, która dotyka wszystkich, ciebie też. I warto dodać, że nie jest to szczodrość podyktowana dobrocią serca, ale podstępne i cyniczne kupowanie głosów w nadchodzących wyborach od ciemnej masy. Do tego jeszcze dochodzi ponad milion peseli nowego elektoratu importowanego z Ukrainy. Nie ma się czym zachwycać.

~@taka prawda

50 lat - lecz się człowieku - na twojaą emeryturę nie będzie miał kto zapi....., stary kawalerze.

~@taka prawda

taka prawda - lewactwo całą gębą.

~@taka prawda

TROLU Weź się za robotę, żaden z twoich komentarzy nie jest miarodajny, i nijak się ma do tego w jaki sposób się podpisałeś.

mad_dog

spokojnie pis ściąga sobie do Polski swój nowy elektorat i znów nas będą miliony ...

~Sts

Fajnie jeden napisał, "uciekają na wieś' ...na jaką wieś, z wybudowanymi drogami, willami trzema samochodami na podwórzu itd, wieś to była kiedyś, pola, obory, kurniki , teraz to są miasteczka

~AAA

A lewactwo walczy o aborcję na życzenie taka samo zagłada

~1000+

madejson - działa, działa ale ludzie po trzydziestce juz nie będą rodzić nawet jakby było 1000+

~taka prawda

Do xyz, nie masz o niczym pojęcia a gęgasz. W TURCJI nie ma żadnych programów socjalnych a inflacja jest ponad 60 procentowa. Co ma inflacja światowa do różnych programów w POLSCE.? Gdyby inflacja zależała od programów społecznych to by była tylko w POLSCE. Nie kompromituj się swoją głupotą.

~login

~Sprawiedliwy Dobrze i słusznie to napisałeś. Dodam od siebie, że wymienione tzw. Partie to nic innego jak organizacje przestępcze, które najpierw same muszą nakraśc tyle, aby wzbudziła się w nich szczodrość dla ciemnej masy i dobroduszność. Ktokolwiek po nich przyjdzie będzie jeszcze podlejszą knalią. Ja ich nazywam Szpagatową Elitą.

~XYZ

Wydrukowane puste 500+ już zwracamy wysoką inflacją i wyższymi ratami kredytowymi. Jak to niby ma wspomagać dzietność? jezyk

~Sprawiedliwy

Nie zamierzam robić dzieci bo ktoś chce mnie przekupić 500 plus, do tego 500 plus które pochodzi z kradzieży, najpierw mi kradną w podatkach pieniądze by później mnie nimi kupić, ja nie biorę udziału w tym procederze. Dla mnie PO PIS PSL SLD partię które rządzą, rządziły to partie złodziejskie bo nie zrobiły nic od 1989 roku po niby przemianach tylko uprzykrzają nam życie, utrudniają to życie jak się tylko da !!! Ale głupi naród widzę że można kupić, nawet jak by dali 0,50 groszy to sprzedalibyście się jak szm...aty.