Chodnik potrzebny od zaraz?

Image

W momencie uruchomienia obwodnicy Stalowej Woli, ulica Działkowa została „schowana” pod tunelem. W tym miejscu znalazło się rozwidlenie w dwóch kierunkach: do działek i do galerii handlowej VIVO!

Z ul. Działkowej korzysta bardzo wielu pieszych i jeżdżących rowerami lub hulajnogami. Ze względu na brak chodnika użytkownicy tej drogi korzystają z jezdni. Są wyprzedzani i mijani przez poruszające się tam samochody. To tylko kwestia czasu, kiedy dojdzie do potrącenia. Przewodniczący RM Stanisław Sobieraj zwrócił uwagę na tę niebezpieczną sytuację.

- Jest tam strasznie duży ruch mieszkańców pieszych. Zagraża to bezpieczeństwu, bo wszyscy jadąc samochodem, skracają sobie drogę do VIVO! Czy jest szansa żeby miasto dogadało się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy tam chodnika lub ścieżki rowerowej?- pytał podczas obrad Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj.

Prezydent zapewnił, że zna sytuację i chciałby, aby powstał tam ciąg pieszy. Sprawa ta będzie poruszona w czasie spotkania z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Jak zdradził włodarz miasta, rozmowy będą dotyczyły także innych zagadnień m.in. wykonania ścieżki rowerowej łączącej Park Zimnej Wody z błoniami. Lucjusz Nadbereżny poinformował radnych, że miasto jest w fazie projektowania połączenia kompleksu handlowo- usługowego z ul. Poniatowskiego, od strony ronda Honorowych Dawców Krwi.

- W ramach tego projektu rozwiązujemy problem bezpieczeństwa komunikacji- podkreślił prezydent.

Wraz z Wami będziemy wyczekiwać pozytywnych zmian.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, mam pytanie, czy można się czegoś mądrego nauczyć od kretyna i du.owłaza piszącego hejt i trolling tylko i tylko w godzinach urzędowania na państwowej posadzie bijącego ukłony aż do poniżania się, tylko dlatego że mu płacą.

~taka prawda

Do e2rds, emerycie to ty kwiczysz bardzo głupio wręcz idio..tycznie na tym portalu. Ale się co można po ciemnocie spodziewać , czy któryś hejter kiedykolwiek swego oponenta pochwalił za cokolwiek? Czytaj moje komentarze ze rozumieniem bo możesz się bardzo dużo mądrości nauczyć.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, jeszcze jedna uwaga, cyt:"Do emeryta e2rds, głąbie nie kompromituj się bo wszyscy ci plują na pysk a ty udajesz , że deszcz pada.". Wszyscy, wszyscy, wszyscy, znaczy ten ze zrytym, albo nas.anym łbem pseudointeligent piszący pod ponad 100 nickami w godzinach urzędowania na państwowej posadzie za kasę podatnika, naczelny stalowowolski hejter, troll pisowski i dup.właz, systematycznie okradający tegoż podatnika i cymbał brzmiący nie widzi w tym nic złego, ale komu ja to tłumaczę, jak to było głupie, jest i nadal będzie. Kwicz, kwicz, może przyjdzie czas, że tego ryja ci zamkną, a ty znasz takie powiedzenie, że świnia kwiczy i worek drze, może kiedyś taki worek dostaniesz, że tylko kwiczenie pozostanie.

~Ananas

Kompletnie nie rozumiem gdzie tu jest problem ? Masz normalny odcinek drogi , często uczęszczany przez pieszych i tyle. A pieszym nie odpowiada bo chcą chodnik.by móc bezkarnie zatracać się w smartfonie oraz bez zastanowienia wchodzić na jezdnię wprost pod nadjeżdżające auto.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, widzę, że na te moje wpisy to zaczynasz kwiczeć coraz głośniej, nerwy ci puszczają, obyś nie puszczał więcej bo smród będzie większy jak z oczyszczalni, a ty nawet na miano głąba nie zasługujesz, co najwyżej na kretyna. A ten cyt:" Ten wielki inteligent " i ty to ten sam kretyn piszący bzdury i okradający podatnika w godzinach urzędowania. Pozdrawiam stalowowolskiego hejtera i trolla Palca i Sznura, albo jak kto woli PZPR.

~mieszkaniec

"Lucjusz Nadbereżny poinformował radnych, że miasto jest w fazie projektowania połączenia kompleksu handlowo- usługowego z ul. Poniatowskiego, od strony ronda Honorowych Dawców Krwi." - o tym to pisoskie nieroby mogły pomyśleć przy projekcie obwodnicy, ale ordery były ważniejsze.....

_Bogdan

Cytat z jednego z pism Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli: „Jednocześnie informuję, że Rada Miejska w Stalowej Woli nie brała udziału w procesie wydawania decyzji w sprawie budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska.” Nasi radni nawet nie pofatygowali się aby wydać opinię na temat przebiegu, kształtu i oddziaływania obwodnicy. Więc nie należy się dziwić, że nikt z nich wtedy nawet nie myślał o chodniku i ścieżce wzdłuż drogi serwisowej.

~Dzordż

tam ewidentnie przydałby się ale to zjazd dla aut z chodnikiem z góry od ronda z ul. KEN prosto pod ten wiadukcik i na VIVO, to by rozładowało ruch miejski. Droga jest ale ślepa i kończy sie przy blokach osiedlowych, a wystarczy nalać asfalt i zjad gotowy. Potem powiedzą ze unia nie pozwala albo GDKiA i nie da się. A teraz to ostatni dzwon aby to zrobić.

~www

Norma. Spróbujcie dojść pieszo od strony oczka do Błoni. Co chwila chodnik się urywa i trzeba iść jezdnią do parku. O kierowcach się myśli, bo dojazd jest wręcz do parku, parking jest. Ale żeby ludzie mogli normalnie pójść z dziećmi na spacer zamiast jechać na spacer samochodem to już mało ważny szczegół, może kiedyś się zateguje. Póki co, do parku - samochodem.

~Ooo

Jak zawsze, w naszym mieście najpierw się robi, potem się myśli. Pełno takich niedoróbek

Saint

A to miszczowie nie wiedzieli wcześniej, że człowieki będą się tą drogą poruszać ?
Teraz, q..rwa jak jest już zbudowana to będą dorabiać ???

~Edek

Na Sandomierskiej także

jusek

Cytat"...włodarz miasta..."Niby że Lucyjusz?Śmiech na sali.

~wystarczy

Wystarczy postawić znak - zakaz poruszania się pieszych i rowerzystów - i po problemie... Zresztą kto tamtędy do vivo samochodem jeździ??

~@taka prawda

Oj prawdy to ty dawno na oczy nie widziałeś. Płacą ci za te komentarzyki czy co?

~kierowca

Tam najpilniejsza rzecz to zrobić ścianę wyciszająca przy bloku na PONIATOWSKIEGO 82 . Bo jechałem nie dawno do TARNOBRZEGA i w GRĘBOWIE zaraz za mostem na ŁĘGU stoi kilka domów przy ich obwodnicy i zrobiono tam taką wyciszającą ścianę aby się w tych domach dało mieszkać.

~taka prawda

Do emeryta e2rds, głąbie nie kompromituj się bo wszyscy ci plują na pysk a ty udajesz , że deszcz pada. Ten wielki inteligent miał 100 procent racji.

~ekolog

Po co to narzekanie jak wiadomo , że już niebawem jak ta ulica zostanie zrewitalizowana to będzie tam duży chodnik razem ze ścieżką rowerową . To taka burza w szklance wody, ja zwracam uwagę na najważniejszą sprawę aby ten chodnik ze ścieżką rowerową zrobić jak najszerszy. Oczywiście kosztem ogrodzenia tych działek od garaży na skarpie aż do tego tunelu, zburzyć to ogrodzenie od strony ulicy działkowej i przesunąć ten płot o jakieś 4 metry w stronę SANU. Po to aby po tej rewitalizacji tej ulicy chodnik był jak najszerszy. Bo już za tym tunelem jest dużo miejsca na ten chodnik i ścieżkę rowerową aż do samej galerii VIVO.

Andrzejwts

Stwórz problem a potem udawaj że z nim walczysz.
Oczywiście to nie można było przewidzieć takiego problemu w fazie projektowania...
Krótkowzroczność naszych rządzących jest tragiczna.

~chodnik

Może po prostu wystarczy zamienić całą tą drogę w chodnik? Po kiego tam samochody?

~Hektor

"Straśnie dórzy róh" jak mówi Sobieraj. Za ten dobór słownictwa oceniam że to musi być strasznie wykształcony człowiek. Nie wiem czy na poziomie rydzykowego embijeja, ale moc jest.

~jasio

tyko nie wiem czy prszepisy dopuszczom zeby hodnik byl tak krzywy co widac na zdjecisch

~jasio

a nie prosciej zamienic drogem w hłodnik i niech se chodzom a po chodniku i tak wolno parkowac a jak wolno parkowac to mozna jechac do parkowania itp

~tabaluga

Gdzie byl sobieraj jak projektowali obwodnice nie uwzgledniajac tunelu do vivo?Przez tych pisowskich ciemniakow rondo kolo vivo je3st czesto zablokowane.Pisowce jak zwykle tworza problem zeby potem go rozwiazywac!

~J 23

Tak jak pisałem - nie dość że obwodnica przez tereny rekreacyjne, to jeszcze drugi dojazd do VIVO - no brawo umiech
Remontowany pod pretekstem dobra mieszkańców Stalowej Woli ;)

as1234

Chyba cały dzień zbieraliście te zdjęcia. Wydaje się z nich, że tam jest duży ruch pieszy a na prawdę go tam nie ma.
Tak samo samochodowego.

e2rds

To ten trzeci i czwarty pas obwodnicy pseudointeligenta.